Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Emocingos rungtynės namų aikštėje vis dėlto kretingiškius atvedė į pergalę.

Kovo 5 d. „Kretingos“ komanda išvykoje antrosiose Regionų krepšinio lygos A diviziono aštuntfinalio rungtynėse 81:86 (12:20; 19:19; 25:24; 25:23) pralaimėjo Akmenės rajono „Patriots-Cemento“ komandai ir taip išlygino serijos rezultatą 1:1.

Susitikimo pradžioje geriau sekėsi „Kretingos“ komandai, Tado Maželio prasiveržimais draskiusiai varžovų gynybą. Vis dėlto vėliau gausiai savo sirgalių palaikomi Akmenės krepšininkai persvėrė rezultatą ir netgi įgijo 8 taškų persvarą (10 min. 12:20). Nuo to momento „Kretingos“ komandai nė karto nepavyko būti priekyje, bet varžovai įgyti didesnės persvaros taip pat nesugebėjo. Paskutinę minutę komandas skyrė tik 5 taškai, bet po Manto Aukselio patirtos traumos vos aštuoniese likę kretingiškiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

„Kretinga“: Tadas Maželis (7/9 dvitaškiai, 3 per. kamuoliai) – 22, Kornelijus Stonkus (21 naud. balas) – 18, Rokas Šimkevičius (9 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai, 18 naud. balų) – 15, Karolis Opulskis (7 atk. kamuoliai, 20 naud. balų) – 13, Linas Jonuška – 5, Domininkas Matutis ir Rokas Nikitinas – po 3, Mantas Aukselis – 2, Arnas Sabaliauskas.

Kovo 7 d. „Kretingos“ komanda namuose 63:61 (14:19; 14:15; 18:14; 17:13) antrą kartą nugalėjo Akmenės rajono „Patriots-Cementą“ ir aštuntfinalio serijoje išsiveržė į priekį 2:1. Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai iš Naujosios Akmenės, kurie, įpusėjus pirmam kėliniui, jau turėjo 10 taškų persvarą (5 min. 3:13), bet iki kėlinio pabaigos kretingiškiai persvarą sumažino perpus (10 min. 14:19). Antrą kėlinį ir toliau situaciją kontroliavo svečiai, o jam pasibaigus jiems pavyko išlaikyti 6 taškų persvarą (20 min. 28:34). Trečią kėlinį kretingiškiai pradėjo aštuoniais iš eilės Kornelijaus Stonkaus taškais ir išlygino rezultatą (23 min. 36:36), o po Domininko Matučio tritaškio „Kretingos“ komanda pirmą kartą per šį susitikimą išsiveržė į priekį (24 min. 39:36). Iki kėlinio pabaigos vyko permaininga kova, bet svečiams vėl pavyko žaidimą persverti savo naudai (30 min. 46:48).

„Būna ir taip“, – „Kretingos“ vyriausiajam treneriui Arimantui Mikaločiui nebeliko nieko kito, kaip tik dėl tokio „įvykio“ skėstelėti rankomis.

Likus žaisti 4 minutėms iki rungtynių pabaigos „Patrtiots-Cementas“ sugebėjo susikrauti 8 taškų skirtumą (36 min. 50:58), bet tada „Kretingos“ komanda dalį rungtynių laimėjo 9:0 ir persvėrė rezultatą (39 min. 59:58). Per likusį laiką svečiai du kartus pataikė nuo baudų metimo linijos, o Tadas Maželis į tai atsakė dvitaškiu ir išvedė „Kretingos“ komandą į priekį (61:60). Paskutinėje atakoje varžovai realizavo tik vieną baudos metimą iš dviejų, ir rezultatas, likus žaisti 29 sekundes, tapo lygus – 61:61. Paskutinėje atakoje Roko Šimkevičiaus tritaškis tikslo nepasiekė, bet Rokas Nikitinas atkovojo kamuolį puolime ir puskabliu išvedė „Kretingos“ komandą į priekį – 63:61. Paskutinė svečių ataka baigėsi klaida, tad „Kretinga“ šventė dramatišką pergalę.

„Kretinga“: Rokas Šimkevičius (9 atk. kamuoliai) – 18, Kornelijus Stonkus (7 atk. kamuoliai) – 14, Tadas Maželis (5/8 dvitaškiai, 8 atk. kamuoliai, 4 per. kamuoliai, 21 naud. balas) – 12, Rokas Nikitinas (13 naud. balų) – 9, Domininkas Matutis – 5, Edgaras Danys – 3, Karolis Opulskis – 2, Linas Jonuška ir Tadas Budrys.

Ketvirtosios serijos rungtynės vyks kovo 12 d. išvykoje, Naujojoje Akmenėje, 20 val.

Vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Rungtynes pradėjome prastai, šiek tiek nepavyko sužaisti gynyboje taip, kaip tarėmės, ir nepataikėme tokių metimų, kuriuos namų aikštėje privalėjome įmesti. Gal buvo šioks toks spaudimas, kad negalime paleisti serijos, tad pirmus du kėlinius žaidėme negražų krepšinį. Po didžiosios pertraukos tikrai parodėme charakterį ir didžiulį norą, prie kurio labiausiai prisidėjo mūsų sirgaliai. Džiaugiamės pergale ir važiuojame toliau kautis į Akmenę.“