Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Save atradęs dziudo tapo džiu-džitsu čempionu

  • Edita KALNIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2020-02-11
Kretingoje gyvenantis 48-erių Žydrūnas Drazdas tapo Europos brazilų džiu-džitsu čempionu.

Portugalijoje įvykusiame atvirame Europos brazilų džiu-džitsu čempionate aukso medalį savo svorio kategorijoje mėlynų diržų grupėje iškovojo Mažučių kaime Kretingoje gyvenantis 48-erių Žydrūnas Drazdas. Tai – ne vienintelis sportininko laimėjimas.

Pradėjo nuo dziudo

Ž. Drazdas savo, kaip sportininko, karjerą pradėjo nuo dziudo. Šia sporto šaka susidomėjo dar vaikystėje. „Mano gimtajame mieste Utenoje beveik visi lankė dziudo. Ten šis sportas tuo metu buvo labai populiarus“, – prisiminė Europos čempionas.

Dziudo vyras sportavo maždaug dešimt metų, vėliau dėl asmeninių priežasčių, emigracijos aktyvų sportą šiek tiek apleido. Tačiau į jį sugrįžo prieš maždaug penkerius metus ir dabar demonstruoja puikius rezultatus.

Nuo 2015 metų Žydrūnas pradėjo treniruotis Palangoje pas tuometinį „Roger Gracie“ akademijos įkūrėją Palangoje ir Kretingoje Darių Rudzevičių. „Draugai pasakė, kad akademijoje yra užsiimama brazilų džiu-džitsu, nusprendžiau išbandyti tai“, – pradžią džiu-džitsu sporto šakoje prisiminė Ž. Drazdas.

Nuo 2017 metų treneris Erikas Cchovrebovas įsteigė du klubus Palangoje ir Kretingoje – kovos menų klubą „Ardonas“, kuriame vyksta dziudo, brazilų džiu-džitsu ir bokso treniruotės. Tais pačiais metais D. Rudzevičius klubui perdavė „Roger Gracie“ akademijos vėliavą – taip Žydrūnas treniruotis pradėjo kovos menų klube „Ardonas“, kuriame praktikavo tiek dziudo, tiek brazilų džiu-džitsu.

„Norintys išbandyti šį sportą gali drąsiai dalyvauti šio klubo veikloje ir iš arčiau susipažinti, ką reiškia užsiimti viena šių sporto šakų“, – tikino Ž. Drazdas.

Vaikystėje vyras dalyvavo ne vieneriose varžybose. Sugrįžęs į sportą Žydrūnas taip pat siekė tam tikrų rezultatų. 2016 metais jis dalyvavo Europos čempionate, kuriame baltų diržų, tai yra pradedančiųjų, grupėje iškovojo I vietą.

„Lietuvoje esu dalyvavęs įvairiose turnyruose, kuriuose pagal amžių sportininkai nėra skirstomi. Ten esu tapęs prizininku“, – įvardijo Ž. Drazdas. 2019 metais Žydrūnas dziudo veteranų čempionate Lietuvoje tapo I vietos laimėtoju. Šiais metais daugiau kaip 15 metų Kretingos rajone gyvenantis sportininkas vėl tapo Europos čempionu brazilų džiu-džitsu čempionate Portugalijoje, Lisabonoje. Vyras varžėsi savo amžiaus veteranų iki 50 metų grupėje ir svorio per 100 kg mėlynų diržų kategorijoje bei savo amžiaus grupėje visų svorio kategorijoje. Pastarojoje užėmė II vietą.

Turi skirtumų

Žydrūnas praktikuoja abi sporto šakas, tačiau pripažino, kad jam artimesnis dziudo, nes tai buvo jo pradžia sporte. „Džiu-džitsu yra toks pat sportas, kaip ir dziudo, tačiau yra taikomas skirtingas veiksmų vertinimas taškais.

Pavyzdžiui, dziudo gali metimu laimėti, o džiu-džitsu už metimą gauni tik du taškus“, – paaiškino sportininkas. Manoma, kad brazilų džiu-džitsu atsirado, kai dziudo įkūrėjo mokinys iš Japonijos buvo išvykęs su pasirodymais į Braziliją ir ten pradėjo populiarinti šį sportą. Populiarindamas jis pakeitė tam tikras dziudo taisykles ir šis sportas tapo brazilų džiu-džitsu.

„Brazilų džiu-džitsu – tai savigynos sportas. Dziudo dabar yra tapęs kur kas sportiškesniu, todėl ten savigynos yra mažiau. Tačiau brazilų džiu-džitsu yra naudojama labai daug savigynos elementų – rankų, kojų, kaklo užlaužimai, kurie priešininką padaro neveiksniu“, – sakė Ž. Drazdas.

Anot jo, šis sportas nėra žiaurus: „Tai labiau savigynos sportas, nukreiptas į priešininko išbalansavimą, o metimas tai kaip ir užbaigia.“

Dziudo pagrindai vyrui padėjo tiek Europos čempionate, tiek kitose varžybose. „Džiu-žitsu yra mažai akcentuojama stovėsena, nuo kurios pradedama kova, jame daugiau akcentuojama kova parteryje. Dziudo daugiau yra dinaminis sportas – kad jis būtų patrauklesnis žiūrovui, akcentuojama stovėsena ir metimai“, – kalbėjo Europos čempionas.

Šiam sportui reikia ne tik jėgos, bet ir sugebėti mąstyti. „Džiu-džitsu yra šiek tiek lėtesnis sportas negu dziudo, todėl reikalingas mąstymas, matymas, ką priešininkas gali daryti, turi numatyti ir savo tolesnius veiksmus, tačiau sprendimus reikia priimti jau vykstant kovai“, – atkreipė dėmesį Žydrūnas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas