Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos Gintaras“ yra vienintelė visame Vakarų Lietuvos regione ir didžiausia mūsų šalyje tokio tipo medicinos įstaiga.

Savo veiklos 30 metų jubiliejų atšventė Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“. Vienintelė Vakarų Lietuvos regione ir didžiausia vaikų sanatorija Lietuvoje kasmet priima per 4 tūkst. pacientų nuo 3 iki 18 metų, jais rūpinasi 200 darbuotojų.

Kolektyvas nuolat atsinaujina

Sanatorijos jubiliejus buvęs be oficialių kalbų, išskirtinių svečių – ši šventė buvo dedikuota tarpusavio bendrystei ir gražiems prisiminimams, kuriais jubiliejinį vakarą dalinosi esami ir buvę darbuotojai, kartu pasidžiaugę šios gydymo įstaigos pasiekimais ir pažanga.

„Mūsų šventė buvo tarsi jaukus šeimos vakaras“, – teigė sanatorijos „Palangos Gintaras“ vyriausioji finansininkė viena renginio organizatorių Vilija Rumšienė, pasidžiaugusi, kad jubiliejinį renginį pavyko suorganizuoti savo pačių jėgomis – todėl jis ir buvęs toks jaukus, šiltas ir paprastas, nekėlęs įtampos. „Atvirkščiai, – renginio scenarijaus sumanytojos prigalvojo įvairių nominacijų, kurių kiekvieną lydėjo parinktas muzikinis kūrinys. Buvo smagu, įdomu, o šventę ilgam primins nuotraukos prie jubiliejinės sienelės“, – pašnekovė tvirtino, kad sanatorijos jubiliejų šventė 150 sanatorijos darbuotojų – ir dirbančių dabar, ir dirbusių čia seniau, o nemažam būriui dar buvo įteiktos ir padėkos už gerą darbą.

Nuotaiką visiems pakėlė profesionalios muzikos koncertas, sanatorijos direktoriaus Kęstučio Speičio dovanotas įspūdingas fejerverkas ir 20 kg svėręs jubiliejinis tortas.

Sausio 1 dienos duomenimis, šiuo metu „Palangos Gintare“ dirba 200 darbuotojų, iš kurių ketvirtadalis – ilgamečiai, šioje medicinos įstaigoje dirbantys per 20 metų, dar vienas ketvirtadalis – iki 5 metų. „Vadinasi, kolektyvas nuolat atsinaujina, o ilgamečiai darbuotojai savo darbo patirtį perduoda jaunimui“, – kalbėjo V. Rumšienė.

Sanatorijos 30 metų veiklos jubiliejų šventė gausus būrys įstaigos esamų ir buvusių darbuotojų.

Rado tik pilkas sienas ir lubas

Tiek, kiek ir įstaigai, – 30 metų „Palangos Gintare“ dirba vyresnioji slaugytoja Adelė Karteškina. Ji labai gerai prisimena, į kokias patalpas vaikų sanatorija buvo atkelta 1992-ųjų rudenį. „Įėjus – viskas pilka: sienos, lubos, grindys. Dabar žiūrint į atnaujintas šviesias patalpas net sunku patikėti, kad prieš beveik tris dešimtmečius viskas buvo kitaip, – kalbėjo A. Karteškina, pripažindama, kad laikas šiame darbe jai prabėgo labai greitai. – Gal todėl, kad kolektyvas – vieningas, asmeniškai jokio blogo žodžio negalėčiau pasakyti nė apie vieną.“

Ir sanatorija, įkurdinta vasaros poilsio namuose, tuomet savo darbą pradėjo nuo 40 pacientų, kai šiandien jų gali priimti iki 400, akredituotų lovų šioje gydymo įstaigoje – 300.

Ilgametės darbuotojos pastebėjimu, jeigu seniau iššūkis buvo patalpos ir poreikis sukurti mažiesiems ligoniukams mielą aplinką, tai šis laikmetis diktuoja kitus dalykus: keičiasi bendravimas su vaikais ir jų tėvais, daugėja sunkesnių susirgimų.

Prisiminimais pasidalino ilgametis „Palangos Gintaro“ vadovas Zigmantas Paulauskas.

„Išgražėjo ne tik mūsų patalpos – kartu su medicinos pažanga daugėja modernios įrangos, palengvinančios medikų ir kitų specialistų darbą“, – teigė A. Karteškina, neslėpdama, kad naujas laikmetis kelia ir didesnius reikalavimus personalui, kuris nuolat tobulina savo kvalifikaciją įvairiuose mokymuose.

Rūpinasi pacientų užimtumu

Be gydymo ir reabilitacijos paslaugų, kurios yra finansuojamos ligonių kasų arba pačių pacientų lėšomis, sanatorijoje daug dėmesio skiriama pacientų užimtumui: sanatorija iš savo lėšų įrengė naują žaidimo aikštelę, įrengti ir jaukūs užimtumo kambariai, kuriuose vaikai žaidžia stalo žaidimus, kuria rankdarbius, skaito knygas arba tiesiog šnekučiuojasi ar tarpusavyje, ar su užimtumo specialiste – sanatorijoje besigydantys vaikai, būna, pasiilgsta namų, tėvų, kitų namiškių, tad jiems norisi išsikalbėti, pasitarti. Į užimtumo kambarius vaikai susirenka pabaigę pamokas mokykloje, po procedūrų.

O svarbiausia, kad kvėpavimo sistemos, nervų ligas, psichikos ir elgesio sutrikimus, judėjimo atramos aparato pažeidimus, ausų-nosies-gerklės, virškinimo sistemos ligas, be įvairių sričių gydytojų ir gausaus būrio specialistų, gydo dar ir unikali aplinka – jūra, smėlis, pušynai, kas „Palangos Gintarui“ suteikia daugybę pranašumų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas