Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškei pokštus krečia šeškas

  • Edita KALNIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2020-01-28
Kretingiškė Vaida Jankauskaitė namuose augina šešką.

Klaipėdoje gyvenanti kretingiškė 29-erių Vaida Jankauskaitė savo namuose augina ne tik du Šarpėjaus veislės šunis, bet ir naminį šešką. Šeimininkės teigimu, šis augintinis savo charakteriu niekuo nesiskiria nei nuo katės, nei nuo šuns.

Auginti šešką Vaidai buvo smalsu, todėl nusprendė jį įsigyti ir dėl šio savo sprendimo šiandien nesigaili: „Tikriausiai tai linksmiausias ir įdomiausias augintinis.“ Specialiai vardo augintiniui nerinko, jį vadina šeške arba ,,čežke“.

Įsigyti šešką pašnekovei nebuvo taip paprasta. Pirmiausia kretingiškė daug laiko skyrė domėjimuisi apie šių gyvūnų auginimą. „Tokį augintinį rinktis reikia atsakingai. Žvėrelio psichika gali būti pažeista, dėl ko jis gali kąsti ir labai skaudžiai, net iki kraujo. Šeškai būna agresyvūs ar laukiniai, todėl svarbu išsirinkti sveiką augintinį“, – atkreipė dėmesį V. Jankauskaitė.

Renkantis šešką Lietuvoje susiduriama ir su sunkumais. Pagrindinis jų – šalyje nėra oficialiai šeškus veisiančių augintojų. „Šešką galima įsigyti ,,iš rankų į rankas“, pagal skelbimus internete. Vieni pažįstami augino šešką, kurio be pirštinių niekas negalėjo paimti į rankas, – patirtimi dalijosi Vaida, pasidžiaugusi, kad jų augintinis tokių problemų neturi. – Problemų dėl agresijos nėra.

Priešingai, jis labai meilus gyvūnas, kuris guli šalia, žiovauja ir laižo veidą, kaip šuo.“

Anot kretingiškės šeškas turi ir katės, ir šuns bruožų, todėl turėtų patikti ir jų mėgėjams. „Šeškas gaudo kamuoliuką, gamtinius reikalus atlieka dėžutėje, „prisiriša“ prie šeimininko, pašaukus atbėga. Jiems dažniausiai tinka tas pats maistas, kuris duodamas mažiems kačiukams“, – vardino ji.

Vis dėlto šio augintinio mityba yra sudėtingesnė negu kitų įprastų augintinių, šeškai taip pat turi specifinį kvapą, kuris patinka ne kiekvienam. „Kai kuriuos gali net pykinti nuo šio kvapo, kiti jo neužuodžia“, – paaiškino V. Jankauskaitė.

Šeško mityba panaši į kačių. „Yra pirkti ir specialaus sauso maisto bei konservų, skirtų šeškams maitinti. Tik šis maistas brangesnis negu kačių ar šunų. Jie ėda kas 3–4 valandas. Šeško negalima maitinti saldumynais, šokoladu, pieno produktais, bet kokiu maistu nuo stalo, nes jo virškinimas – labai jautrus. Tinkamiausia juos maitinti graužikais, taip pat lepiname kiaušiniais, viščiukų širdelėmis ar kepenėlėmis. Jis gaudo drugelius, muses, vorus“, – įvardijo Vaida.

Pusę metų merginos namuose gyvenantis šeškas jau yra prikrėtęs įvairiausių pokštų. „Iš batų ištraukia padus, viską slepia. Taip pat į slėptuvę tempia vyriškus batus. Kartą naktį pro terasos duris buvo pabėgęs į lauką, ieškojome po visus namus, kol galiausiai pamatėme už terasos stiklo laukiantį, kad įleistume namo“, – augintinio nuotykius prisiminė kretingiškė.

Su šešku Vaida vyksta ir prie jūros, vasarą jam leisdavo palakstyti po kiemą – ir peles, ir kurmius pagaudyti. „Kartą išėjome pasivaikščioti nuo Klaipėdos molo iki Melnragės. Žmonėms buvo daug nuostabos pamačius tokį gyvūną, prie jūros bėgantį be pavadėlio“, – sakė V. Jankauskaitė.

Pagrindinė šio augintinio veikla namuose – miegas hamake, kuris užima apie 20 val. per parą. Taip pats jis gerai sutaria ir su kitais Vaidos augintiniais šunimis, su kuriais žaidžia, ėda kartu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas