Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos nariai posėdyje daug dėmesio skyrė klausimui dėl Marijono Daujoto progimnazijos mokinių saugumo. Nemažai diskusijų sukėlė ir kiti gyventojų prašymai – kai kuriems jų buvo nepritarta, o kitus nutarta spręsti per išvažiuojamąjį posėdį.

Ieškos sprendimo

Šalia Marijono Daujoto progimnazijos tiek Vilniaus g., tiek Žemaitės al. vyksta intensyvus eismas, o tėvai savo vaikus išlaipina autobusų sustojimo vietose, prie šaligatvio, taip trukdydami eismui, sudarydami automobilių spūstį turbo žiede. Progimnazijoje mokosi 842 mokiniai, iš jų 487 – pradinėse klasėse.

„Yra pastebėjimų, kad kai kurie tėvai rytais vaikus išleidžia antrojoje kelio juostoje“, – prašydama įvertinti situaciją prie mokyklos kalbėjo progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė, akcentuodama, jog prie ugdymo įstaigos nėra sudaryta sąlygų, kad tėvai galėtų saugiai išlaipinti savo vaikus.

Kretingos autobusų parkas taip pat sulaukia priekaištų dėl vėluojančių autobusų, o to priežastis – prie progimnazijos sutrikdomas eismas, kuomet tėvai vaikus išlaipina autobusų sustojimuose. „Autobusų vairuotojai atvažiuoja iki turbo žiedo ir laukia 5–10 minučių. Pats asmeniškai esu stebėjęs situaciją rytais. Maždaug 7.45 val. žiede eismas sustoja – mokiniai vaikšto per perėją, autobusų sustojimuose išlaipinami vaikai, kol su jais tėvai atsisveikina, užtrunka laiko“, – situaciją apibūdino Kretingos autobusų parko direktorius Arvydas Dyburys.

Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Dangiras Samalius pateikė kelis galimus problemos sprendimo būdus. Vienas jų – organizuoti eismą ratu aplink progimnaziją, iš Vilniaus gatvės įsukant į mokyklos kiemą ir išvažiuojant į Žemaitės al. Tokiam siūlymui nebuvo pritarta.

„Šį variantą apsvarstėme bendruomenėje ir manome, kad tai būtų nesaugu mūsų mokiniams, kurie išeina į tą teritoriją. Bijome, kad taip bus neužtikrintas jų saugumas“, – atkreipė dėmesį R. Viskontienė.

D. Samalius pateikė ir kitą siūlymą – organizuoti eismą ratu mokyklos kieme, į kurį šiuo metu ne mokyklos personalui yra draudžiama įvažiuoti.

Eismo saugumo komisijos ir tarybos narys Antanas Puodys tvirtino, kad tėvai nesaugo savo vaikų ir pritarė mero pavaduotojo siūlymui: „Reikėtų sureguliuoti automobilių stovėjimo aikštelėje eismą, kad tėvai galėtų saugiai išleisti vaikus.“

Komisijos nariai pasvarstė galimybę tiek Vilniaus g., tiek Žemaitės al. įrengti vadinamąsias „kišenes“, kur tėvai galėtų saugiai išlaipinti savo vaikus, tačiau galutinis sprendimas nebuvo priimtas – nuspręsta klausimą atidėti išvažiuojamajam posėdžiui. „Turime įvertinti visas galimybes ir tik tada priimti sprendimą“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Povilas Černeckis.

Sulaukdavo nuolatinių skundų

Kitas klausimas, kuris buvo sprendžiamas per posėdį, anksčiau jau yra ne kartą svarstytas, tačiau šįkart kai kurie SB „Draugystė“ gyventojai jį iškėlė vėl: gyventojai nesutaria, ar reikia uždrausti eismą Gervių gatve, per kurią eina aukštos įtampos elektros laidai.

Eismo saugumo komisija anksčiau buvo priėmusi rekomendacinį sprendimą, kad tuo keliu važiuoti negalima, nes per jį eina ESO aukštos įtampos elektros laidai. Paskui bendrija buvo išsikvietusi ESO atstovus, kurie parašė raštą, jog ten reikėtų tą elektros stulpą pažymėti, kad vairuotojai jį pamatytų. Šiuo metu yra sukaltos betoninės atramos, laikančios elektros stulpą.

Kurį laiką skundų nebebuvo, tačiau komisija gavo raštą iš Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos Klaipėdos atstovybės pirmininkės Ingos Gorochovenkos, kad komisija turėtų įpareigoti bendriją uždrausti eismą toje gatvėje. „Kiek mes galime daryti įtaką priimant sprendimą dėl bendrijos teritorijos?“ – klausė P. Černeckis.

SB „Draugystė“ pirmininkė Loreta Žukauskienė paaiškino susidariusią situaciją: „Viena gyventoja skųsdavo, kad savavališkai padarėme kelią, tačiau taip nėra. Kai prasidėjo mūsų konfliktai, buvo aptarta, jog bendrijoje reikia ženklinti gyvenamąją zoną, kad automobiliai gatve pravažiuotų mažesniu greičiu, taip ir padarėme. Bet vis tiek tai pačiai moteriai tai nepatiko ir ji toliau rašė skundus.

Sulaukėme rašto, kad turime uždrausti eismą toje gatvėje, taip ir buvome laikinai padarę.“

Tokia situacija kitų bendrijoje gyvenančių žmonių netenkino ir jie išsiaiškino, kad uždrausti važiuoti pro atramą – negalima. „ESO vis dėlto įrengė apsaugas aplink elektros stulpą, – kalbėjo L. Žukauskienė, pridūrusi, kad nemato priežasties, dėl ko turėtų būti uždraustas eismas toje gatvėje. – Nematau jokio preteksto uždaryti šį kelią ir bet kokiu atveju nebus galima to padaryti, nes bendrijoje yra 450 sklypų, turime tik du įvažiavimus į bendriją, ir per visuotinį susitikimą gyventojai išreiškė savo poziciją, jog nenori, kad kelias būtų uždarytas.“

Laikinai einantis Savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjo pareigas Mindaugas Mickus paaiškino, kad kelias priklauso bendrijai, todėl Savivaldybė negali kištis: „Tai yra jų reikalas. Ir Savivaldybė neturi kompetencijos spręsti šį klausimą.“

Remdamasi juristų išaiškinimu, Eismo saugumo komisija nusprendė, kad tai – ne komisijos kompetencijos, o sodininkų bendrijos vidaus klausimas. „Perleidžiame jį spręsti bendrijai, o bendrijai rekomenduojame kreiptis į ESO, jog jie dar kartą duotų išaiškinimą, kad tikrai nedraudžia pro tą atramą važiuoti“, – apibendrino P. Černeckis.

Išlieka parkavimo problema

Kūlupėnų kaimo, Linų gatvės, gyventojai kreipėsi su prašymu toje gatvėje ties 2 ir 11A namais įrengti greičio ribojimo kalnelius. Tačiau komisijos nariai iš karto atkreipė dėmesį į po to kylančias problemas, dėl kurių vėliau prašoma nuimti kalnelius.

„Neretai, kuomet svarstome įrengti greičio ribojimo kalnelius ties gyvenamaisiais namais, vėliau gauname prašymus, kad jie būtų pašalinti dėl per didelio triukšmo“, – įvardijo P. Černeckis.

Kūlupėnų seniūnijos specialistė Birutė Žvinklienė paaiškino, kad gyventojams nepatogumų sukelia pro juos greitai pravažiuojantis sunkiasvoris transportas: „Nemažai sunkiasvorio transporto vairuotojų neranda įvažiavimo į buvusį linų fabriką ir nuvažiuoja gyvenamųjų namų link, kur sunku apsisukti. Dėl kalnelių kiek vėliau persigalvojo ir patys gyventojai, tačiau galbūt būtų įmanoma apriboti greitį iki 30 km/val.“

Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas atkreipė dėmesį, kad toje kelio atkarpoje yra per trumpas atstumas įsibėgėti automobiliams, todėl būtų netikslinga vietoj 50 km/val. greitį riboti iki 30 km/val. Komisijos nariai gyventojų prašymui įrengti greičio ribojimo kalnelius nepritarė.

Salantų miesto gyventojams iškilo kitokia problema: gyvenantiesiems S. Nėries g. iš savo namo kiemo sunku išvažiuoti į gatvę, nes abiejose kelio pusėse yra statomi automobiliai.

Ši gatvė vykdant projektą buvo sutvarkyta, tačiau problema dėl automobilių stovėjimo prie Salantų miesto ligoninės vis tiek išliko, todėl Eismo saugumo komisija neskubėjo priimti sprendimo ir uždrausti statyti automobilius kurioje nors kelio pusėje.

Po ilgų diskusijų komisijos nariai nusprendė drausti automobilių stovėjimą S. Nėries g. ligoninės pusėje apie 60 metrų ruože, tačiau ateityje problemą spręsti tvarkant automobilių stovėjimo aikštelės klausimą prie ligoninės.

Kretingos miesto gyventojai į komisiją kreipėsi su prašymu, kad Palangos ir Tiekėjų gatvių sankryžoje būtų pastatytas sferinis veidrodis. „Važiuojant Palangos gatve nuo Pryšmančių gyvenvietės ir norint įvažiuoti į Tiekėjų gatvę, sukant į kairę yra ribotas matomumas dėl šalia kelio augančios gyvatvorės. Neretai susidaro ir pavojingos avarinės situacijos“, – rašė gyventojai.

Eismo saugumo komisija įpareigojo Kretingos miesto seniūniją išsiaiškinti situaciją dėl gyvatvorės ir pasikalbėti su sklypo savininku, kad problema būtų išspręsta.

„Išvažiuojamojo posėdžio metu galėsime nuvykti pažiūrėti, kokia yra situacija, ir tada priimti sprendimą“, – atidėti klausimą pasiūlė P. Černeckis, o jam pritarė ir kiti komisijos nariai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas