Vyriausiasis „Kretingos“ krepšinio rinktinės treneris Arimantas Mikaločius: „Laukėme pirmųjų oficialių varžybų, kad galėtume įvertinti, kokio lygio esame komanda.“

„Kretingos“ krepšinio rinktinė, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, rungtynėmis namuose pradėjo sezoną Regionų krepšinio lygoje (RKL).

Spalio 25 d. „Kretinga“ sezono atidarymo rungtynėse namuose 78:70 (21:18; 14:16; 17:18; 26:18) palaužė Kauno rajono „Omegos“ pasipriešinimą (2 pralaimėjimai). Kretingiškiai dėl puikios gynybos sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po I kėlinio komandas skyrė 3 taškai (10 min. 21:18), o po dviejų – minimalus šeimininkų pranašumas 35:34. Po ilgosios pertraukos aikštėje toliau virė atkakli kova ir nė vienai komandai nepavyko įgyti ryškesnio pranašumo: po III kėlinio švieslentėje degė lygus rezultatas 52:52, reiškęs, kad rungtynių baigtis spręsis IV kėlinyje. Lemiamą ketvirtį kretingiškius į šturmą vedė du svarbūs Domininko Matučio ir vienas Kornelijaus Stonkaus tritaškis, o pabaigoje – šaltakraujiškai realizuoti to paties D. Matučio baudų metimai.

„Kretinga“: Domininkas Matutis (3/4 tritaškiai, 7 išprov. pražangos, 25 naud. balai) – 21, Kornelijus Stonkus (5 rez. perdavimai, 5 per. kamuoliai, 19 naud. balų) – 16, Rytis Zabita (17 atk. kamuolių, 7 puolime, 31 naud. balas) – 12, Tadas Maželis – 11, Rokas Šimkevičius (5 rez. perdavimai) – 8, Tadas Budrys – 6, Linas Jonuška – 4, Arnas Sabaliauskas, Rimvydas Brencius ir Ignas Andriuškevičius.

Spalio 26 d. pirmojoje sezono išvykoje buvo patirta ir pirma nesėkmė – rezultatu 77:80 (20:18; 19:22, 14:17; 24:23) pralaimėta Tauragės „Tauragei“ (2 pergalės). Šiose permainingose ir kovingose rungtynėse „Kretingos“ komanda, prasidėjus IV kėliniui, po kapitono Lino Jonuškos tritaškio, pirmavo 7 taškais (33 min. 64:57), bet, deja, persvaros nepavyko išlaikyti. Likus 18 sekundžių, po taiklių „Tauragės“ komandos baudos metimų komandas skyrė 3 taškai (40 min. 80:77). Kretingiškiai per likusį laiką turėjo net dvi galimybes išlyginti rezultatą, bet L. Jonuškos ir D. Matučio tritaškiai skriejo pro šalį. Taigi teko patirti ir pirmą šio sezono pralaimėjimą.

Per minutės pertraukėlę.

„Kretinga“: Tadas Maželis (7/9 dvitaškiai, 24 naud. balai) – 21, Domininkas Matutis (7 išprov. pražangos) – 18, Kornelijus Stonkus (3 per. kamuoliai) ir Linas Jonuška (12 atk. kamuolių, 5 rez. perdavimai, 21 naud. balas) – po 13, Rokas Šimkevičius – 8, Rytis Zabita – 4, Arnas Sabaliauskas ir Tomas Vanagas.

Artimiausias rungtynes „Kretingos“ komanda žais lapkričio 9 d. išvykoje su Kelmės „Kelme“ (2 pergalės).

„Kretingos“ vyriausiojo trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Ilgai laukėme pirmųjų oficialių rungtynių, kad galėtume įvertinti, kokio lygio esame komanda. Smagu, kad sezoną pradėjome pergale, bet ir šiek tiek apmaudu, kad nepavyko sezono pradėti dviem pergalėmis, nes buvome labai arti to. Namų varžybas pradėjome geromis emocijomis, pagirtinai kovojome kiekviename epizode, o ir rungtynių pabaigoje sukrito keli sunkūs metimai, kurie nulėmė pergalę. Išvykoje blogai kovojome dėl atšokusių kamuolių, nes turėjome problemų su rotacija aukštaūgių pozicijoje. Sezonas prasidėjo, darbo turime dar daug, stengsimės laimėti kuo daugiau varžybų ir būti kuo aukštesnėje turnyrinėje lentelės vietoje po reguliaraus sezono.“