Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Choristai iš Italijos parsivežė du Aukso diplomus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2007-11-16

Italijoje, Riva del Garda mieste, įvykusiame tarptautiniame neprofesionalių vokalinių ansamblių bei chorų festivalyje jungtinis Kretingos ir Plungės kultūros centrų kamerinis choras pelnė du Aukso diplomus.

Kretingos kamerinio choro dainininkai Italijoje vykusiame konkurse buvo apdovanoti dviem Aukso diplomais. Centre – choro vadovas Tomas Ambrozaitis.

Kretingos kamerinis choras, vadovaujamas Tomo Ambrozaičio, ir Plungės kamerinis choras, vadovaujamas Alfonso Vildžiūno, sudarė jungtinį chorą ir dalyvavo dviejose konkurso programose: sakralinės bei nacionalinės–tradicinės muzikos. „Kiekvienai programai parengėme ir atlikome po 5 kūrinius. Koncertai vyko bažnyčiose: mes koncertavome Riva del Garda katedroje. Šis Šiaurės Italijoje esantis miestelis dydžiu prilygsta Kretingai. Tačiau jis išgarsėjęs Europoje rengiamais profesionalios ir neprofesionalios vokalinės bei chorinės muzikos festivaliais, - pasakojo T.Ambrozaitis. – Riva del Garda pagal muzikos festivalių organizavimo svarbą patenka į Europos miestų šešetuką. Kas ketveri metai vis kitame Europos mieste vyksta profesionalios muzikos festivaliai, o tarp jų – neprofesionalių atlikėjų konkursai“.

Chorai bei vokaliniai ansambliai iš įvairių šalių varžėsi įvairiose grupių kategorijose. Iš viso atlikėjų į festivalį suvažiavo per 3 tūkstančius. Vadovo žodžiais, vienu metu visi atlikėjai susiėjo tik per apdovanojimus Riva del Garda katedroje.

Aukščiausias Riva del Garda festivalio įvertinimas – Didysis prizas (Grand Prix). Chorų kategorijoje juos pelnė mišrus choras iš Slovėnijos bei moterų choras iš Norvegijos. „Skelbiant rezultatus, paaiškėjo, kad mums skirti Aukso diplomai abiejose kategorijose: sakralinės ir nacionalinės muzikos“, - festivalio rezultatais pasidžiaugė T.Ambrozaitis.

Pasak T.Ambrozaičio, išvyka buvo nepigi, tad ją parėmė Kultūros ministerija bei Kretingos savivaldybė, todėl ir buvo sumanyta chorus sujungti.

Vadovas tvirtino, jog tai buvo pirmoji Kretingos kamerinio choro išvyka į tarptautinį konkursą. Pernai jie padavė konkursui paraišką ir išsiuntė savo muzikos įrašus. Neilgai trukus gavo pakvietimą dalyvauti konkurse. Kretingos kamerinis choras jau buvo spėjęs išgarsėti Respublikoje: pernai kolektyvas laimėjo II vietą Lietuvos mišrių chorų konkurse bei Lietuvos liaudies kultūros centro įsteigtą prizą – „Aukso paukštę“. T.Ambrozaičio žodžiais, kolektyvas Lietuvos liaudies kultūros centro buvo įvertintas kaip naujai kylanti žvaigždė.

Pasak T.Ambrozaičio, buvo „labai sveika“ visiems kretingiškiams choristams pabuvoti pakankamai aukšto lygio konkurse ir pamatyti, kas vyksta Europos muzikiniame gyvenime. „Lietuva vadinama dainų šalimi. Tačiau reikėtų išgirsti Slovėnijos ir Norvegijos chorus, kad praeitų noras riesti nosį. Netgi mūsų dainų šventės tampa popkultūros propagavimo dalimi. Kretinga, kaip mažas miestelis, regis, galėtų džiūgauti, kad choristai pelno aukštus įvertinimus. Betgi kiek saviveiklinių kolektyvų, beje, aukšto lygio buvo rajone anksčiau. Garsusis „Gintaras“ visą dešimtmetį buvo Lietuvos chorų viršūnėje, - tvirtino vadovas. – Tačiau tas nusivylimas, kad popkultūra ir Lietuvoje išstumia tikrąjį meną dar labiau skatina norą dirbti. Ir svarbiausia, kad buvusiam „Gintarui“ markės nepagadinome“.

Beje, Kretingos kamerinį chorą, iširus mišriam chorui „Gintaras“, 1998 m. įkūrė Gediminas Purlys. T.Ambrozaitis jam vadovauja jau septintus metus. Kitąmet Kretingos kameriniam chorui sukanka 10 metų. Ta proga išsyk po Naujųjų metų choras pradės jubiliejinių koncertų ciklą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas