Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Rajono mokyklose imitavo ekstremalias situacijas

  • Edita KALNIENĖ
  • Aktualijos
  • 2019-06-07

Kaip elgtis kilus gaisrui, per evakuacines pratybas mokėsi 6 mūsų rajono ugdymo įstaigų bendruomenės.

Šešiose rajono ugdymo įstaigose praėjusį mėnesį buvo surengtos evakuacinės pratybos. Per jas Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Savivaldybės civilinės saugos specialistai stebėjo, kaip jos yra pasiruošusios ekstremalioms situacijoms.

Specialistams buvo svarbu, kaip atsakingi asmenys vykdo nurodymus, kaip yra pranešama apie gaisrą, komunikuojama tarpusavyje, kaip vyksta evakuacija, kaip pasitinkami ugniagesiai gelbėtojai, kokia informacija jiems pateikiama, ar nurodomas vandens šaltinis, gaisro židinys, ar evakavus mokinius yra patikrinamos patalpos, uždaromi langai, durys, kaip operatyviai įsitikinama, ar visi mokiniai išėjo į lauką. Praktiškai visose mokyklose taip pat buvo vedami mokymai, kaip naudotis gesintuvu.

„Ugdymo įstaigos pradeda galvoti vis sudėtingesnius scenarijus, kas džiugina, nes mokiniai žinos, kaip elgtis labai sudėtingais atvejais“, – teigė priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausioji specialistė Sandra Vasiliauskaitė.

Pratybos reikalingos, norint pagerinti visuomenės įgūdžius ekstremaliuose situacijose. „Užaugę vaikai kitai reaguos į pavojaus signalus, žinos, kaip elgtis, ką daryti, kam apie tai pranešti“, – paaiškino S. Vasiliauskaitė.

Pratybose specialistai užfiksavo ir tam tikrų trūkumų. „Daugiausia problemų yra dėl informacijos sklaidos tarp mokyklos bendruomenės narių, nėra informuojama, kur eiti, kur yra gaisro židinys. Žmogų baugina, kai nėra informacijos, ir jis nežino, kas vyksta“, – tikino vyriausioji specialistė.

Ją papildė ir Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė: „Būna, kad vienas žmogus prisiima per daug funkcijų ir nesuspėja. Jas turėtų pasidalinti mokyklų personalas, tada ir informacija greičiau pasiektų reikiamas institucijas.“

Ugniagesiai pademonstravo, ką būtina atlikti, degant patalpoms.

Pranciškonų gimnazijoje įvykusių pratybų metu mokiniai evakavosi per 7 minutes. „Smagu, kad viskas vyko labai tvarkingai, tačiau praėjusiais metais mokiniai evakavosi per 4 minutes“, – funkcijų nepasiskirstymo pasekmę įvardijo R. Beniušienė.

Išėję iš patalpų atsakingi asmenys taip pat dažniausiai užmiršta uždaryti langus ir duris. „To reikia, kad ugnis plistų kuo lėčiau, – paaiškino S. Vasiliauskaitė, atkreipusi dėmesį, kad niekas nebando imituoti gaisro gesinimo. – Juk gesintuvai tam ir yra, kad būtų panaudoti gaisro atveju.“

Per gaisrą laikas yra ypač svarbus, todėl nedelsiant reikia skambinti greituoju pagalbos telefonu 112. „Pamatę gaisrą atsakingi asmenys pirmiausia suburia žmones, susiskirsto darbus ir tik tada kviečia ugniagesius, tačiau turėtų būti atvirkščiai“, – patikino S. Vasiliauskaitė.

Per evakuacijos pratybas mokyklų bendruomenės imitavo ne tik gaisrą, bet ir kitas galimas ekstremalias situacijas. „Įstaigos turi pasidarę galimų pavojų ir rizikos analizę, kurioje juos yra įsivertinę. Gaisras, žinoma, yra pirmoje vietoje, nes į jį reikia reaguoti nedelsiant. Tačiau kitose situacijose, tokiose, kaip uraganas, smarkios liūtys, pavojingos ligos, jų protrūkis, ne visada reikia kreiptis dėl skubios pagalbos. Yra sudaryta Ekstremalių situacijų grupė, kuriai jie apie tai ir turi pranešti. Atvykus jiems yra sprendžiama, kokių veiksmų reikia imtis“, – kalbėjo R. Beniušienė.

Evakuacinės pratybos vyko Vydmantų gimnazijoje, Grūšlaukės, Kartenos mokyklose-daugiafunkciniuose centruose, Pranciškonų gimnazijoje, Marijos Tiškevičiūtės, Rūdaičių mokyklose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas