Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinietė Sigita Razmutė pasiryžo įgarsinti reklamą, ją vertino „Lalunos“ radijo laidų vedėjas Vilius Regalas.

Dar neišblėso kupriniečių patirti įspūdžiai Klaipėdos radijoje stotyje „Laluna“. „Daugumai žmonių radijas siejasi su žiniomis, informacijos perdavimu, muzika ar kelione automobiliu, tačiau tai pirmiausia – verslas ir komercija“, – tvirtino radijo laidų vedėjas Vilius Regalas.

Ieško įdomių temų

Jaunieji žurnalistai ekskursijos metu galėjo išbandyti ir radijo laidų vedėjo darbą – įgarsinti reklamą bei improvizuoti pasirinkta tema. Taip pat kupriniečiams buvo suteikta išskirtinė galimybė – eteryje stebėti, kaip skaitomos žinios, kaip radijo laidų vedėjai komunikuoja ir bendradarbiauja tarpusavyje.

„Lalunos“ kolektyvas atskleidė, kaip atrenkamos dainos eteriui, kaip parenkamos temos laidoms ir apie ką laidos vedėjas turi kalbėti eteryje. V. Regalas akcentavo, kad visų pirma tema pačiam laidos vedėjui turėtų būti įdomi, tik tada ji patiks ir klausytojams: „Temas dažnai atsirenku žiūrėdamas žinias ir informacines laidas. Klausydamas spaudos apžvalgos ir ja remdamasis mąstau, kokiomis temomis galėčiau kalbėti radijo eteryje.“

Anot radijo laidų vedėjo, šiuolaikiniame žiniasklaidos pasaulyje publikuojama nemažai apgaulingos informacijos, vadinamos „fake news“, todėl svarbu pateikiamas naujienas vertinti kritiškai ir patikrinti kelis šaltinius prieš kalbant apie jas radijo eteryje.

Radijo eteryje stengiamasi vengti, temų susijusių su politika, nes ji žiniasklaidoje yra plačiai aptarinėjama. „Daugiausia kalbu apie pozityvius ir smagius dalykus, – tvirtino žurnalistas, pridūręs, kad svarbu suvokti savo tikslinę auditoriją, kuri yra paprastas žmogus. – Daug tarptautinių žodžių ar sudėtingų sakinių konstrukcijų radijo eteryje patariama vengti.“

Eteryje dažniausiai kalbama apie 4–5 minutes, vėliau klausytojui pabosta radijo vedėjo kalbos ir jis perjungia stotį. Vis dėlto tiesioginiame eteryje pasitaiko klaidų ir „liapsusų“, kurie atmintyje lieka ilgam – pamirštama išjungti mikrofoną pabaigus kalbas eteryje ir užleidus muziką, tad kartais klausytojai netikėtai išgirsta ir laidų vedėjų pokalbius užkulisiuose.

Pasak V. Regalo, radijo laidų vedėjas negali kalbėti visko ir bet kaip, nes Valstybinė lietuvių kalbos komisija fiksuoja kalbos klaidas.

Kupriniečiai turėjo išskirtinę galimybę stebėti, kaip tikri profesionalai skaito žinias radijo eteryje.

Svarbiausia – noras tobulėti

Dauguma žmonių mano, kad dirbant radijo stotyje itin svarbus balso tembras ir tik turintys išskirtinį balsą gali dirbti šioje žiniasklaidos priemonėje. V. Regalas pasidalino ir savo asmenine patirtimi: „Studijuodamas žurnalistiką Klaipėdos universitete antrame kurse atlikau praktiką Šiauliuose esančioje radijo stotyje. Pasibaigus praktikai man buvo pasakyta, kad darbas radijo stotyje man visiškai netinka. Nepatikėjau jų žodžiais ir siekiau savo tikslo.“

Norint dirbti radijuje nėra būtina baigti su šia sritimi susijusių studijų, žurnalisto teigimu, svarbiausia – ryžtingas žmogaus siekis ir troškimas tapti radijo laidų vedėju. „Jei trokštama kalbėti kitiems žmonėms, norima gyventi radijumi, tuomet visi užsibrėžti tikslai tampa įmanomi“, – dėmesį atkreipė jis.

---

„Laluna“ įkurta 1995 metais, šiuo metu radijo stotis priklauso M-1 grupei bei yra girdima Klaipėdoje ir 70 km spinduliu aplink ją. Ši radijo stotis – komercinio ir pramoginio pobūdžio.

Taip pat kupriniečiai sužinojo, kaip gaunamas dažnis, kuriuo transliuojama radijo stotis. Pasak V. Regalo, dažnio gavimas panašus į ES projektų rašymą – projekte turi būti nurodyta, kokio pobūdžio turinys bus transliuojamas radijo eteryje, kokia radijo programų trukmė, kokia numanoma tikslinė auditorija.

Sigita RAZMUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas