Namuose – pirmoji ir laukta pergalė

• Audronė PUIŠIENĖ
  • 2019-05-31

Lietuvos futbolo federacijos I lygoje žaidžianti Kretingos „Minija“ savo aikštėje pasiekė pirmąją ir taip lauktą pergalę, Vilniaus „Riterių B“ komandą nugalėjusi 2:1.

Šių rungtynių išvakarėse minijiečiams Kupiškyje teko žaisti LFF taurės varžybų susitikimą su „Kupiškiu“, taip pat LFF I lygos komanda. Pagrindinis laikas baigėsi be įvarčių – 0:0, tad komandoms teko mušti baudinius.

„Nė vienai komandai nepavyko pralaužti viena kitos gynybos, tai ir atvedė prie 11 m baudinių linijos, – komentavo Kretingos „Minijos“ atstovas ryšiams su visuomene Martynas Viluckas. – Baudinių loterijoje kur kas geriau sekėsi mums: pirmuosius du kartus varžovai nepataikė į mūsų vartus, vieną smūgių atrėmė vartininkas Robertas Kazbaris. Kretingos „Minijai“ įvarčius pelnė Ainis Vilavičius, Donatas Surblys ir Antonas Solovjovas.“

Šio susitikimo I kėl. vyko apylygė kova, kupiškiečiai turėjo 100 proc. progų, tačiau pirmuoju atveju kamuolys kirto virpstą, antruoju – pasistengė mūsų vartininkas R. Kazbaris. Visas rungtynes kova vyko aikštės viduryje, ir tai nebuvo akiai gražios rungtynės. Per pratęsimą atakavo tai vieni, tai kiti, o besibaigiant pratęsimo laikui Jusufui Traorei įvarčio realizuoti nepavyko.

„Iš tiesų vyko kieta kova. Tą įrodo per pratęsimą teisėjų skirtos 2 raudonos kortelės varžovų ir 1 – mūsų komandai, tad rungtynes teko baigti dešimčiai prieš devynis“, – konstatavo M. Viluckas.

Vyriausiojo Kretingos „Minijos“ trenerio Valdo Trakio pastebėjimu, komanda, turėjusi tikslą sėkmingai įveikti šį etapą, tai ir padarė: „Įgyvendinome, ką buvome sumanę, ir tai svarbiausia. Po baudinių serijos pavyko patekti į tolimesnį etapą ir tuo pačiu pataupyti kai kuriuos žaidėjus kitoms rungtynėms.“

Kretingos „Minija“: Robertas Kazbaris, Donatas Surblys, Karolis Inta, Ainis Vilavičius, Evaldas Kaliniauskas, Mantas Elzbergas, Vakaris Jeruševičius, Mindaugas Grušauskas, Asilbekas Seitkalijevas, Jusufas Traore, Edgaras Drąsutis. Po keitimo: Antonas Solovjovas, Jaja Bary, Valdas Jašmontas.

„Grįžtame į formą“, – komentuodamas Kretingos „Minijos“ pergalę prieš Vilniaus „Riterius B“, – sakė M. Viluckas.

Rungtynės Kretingos miesto stadione prasidėjo geru tempu, ir varžovai minijiečiams diktavo didelę rungtynių spartą, ypač per pirmąsias 20 min. Varžovai jau 7-ą minutę turėjo gerą progą – vienas prieš mūsų vartininką iššoko Edvinas Baniulis, A lygos žaidėjas, tačiau jo smūgiuotą kamuolį sėkmingai atmušė vartus gynęs M. Viluckas. Įsibėgėjus antrajai kėlinio pusei mūsiškiai išlygino žaidimą, perėmė iniciatyvą ir apie 28-ą min. po tolimo Donato Surblio smūgio, o dar po kelių minučių – ir nuo Donato Naviko siunčiamo kamuolio savo komandą gelbėjo varžovų vartininkas. Skaičiuojant I kėl. paskutiniąsias sekundes ir komandoms besirengiant pertraukai, baudos aikštelėje neleistinai varžovų buvo sustabdytas „Minijos“ legionierius Antonas Solovjovas. Prie 11 m baudos linijos stojo komandos kapitonas Donatas Surblys, kuris tiksliu smūgiu „Miniją“ išvedė į priekį – 1:0.

Ir II kėlinys prasidėjo didele sparta, kurią minijiečiams per pirmąsias 10 min. pavyko atlaikyti. „Tuo spaudimu varžovai „išspaudė“ teigiamą rezultatą – po perdavimo iš aikštės krašto, bandydamas išmušti kamuolį, jį į savo vartus nukreipė Donatas Surblys“, – situaciją komentavo M. Viluckas.

Po praleisto įvarčio komanda šiek tiek sutriko, bet trumpam – po to gana sėkmingai gynėsi ir varžovams atsakė pavojingomis kontratakomis. Puikios progos 82-ą min. neišnaudojo Vakaris Jeruševičius, bet galų gale „Minija“ savo galimybės sulaukė: 88-ą min. varžovai baudos aikštelėje pargriovė Mindaugą Grušauską, ir skirtą baudinį vėl sėkmingai realizavo D. Surblys.

Per likusį laiką varžovai dar bandė šturmuoti vartus, bet minijiečiams pavyko apsiginti ir iškovoti pirmąją pergalę namų aikštėje. „Minija“: Martynas Viluckas, Paulius Juška, Ainis Vilavičius, Karolis Inta, Edgaras Drąsutis, Donatas Surblys, Antonas Solovjovas, Jusufas Traore, Donatas Navikas, Edvinas Andrijauskas, Asylbekas Seitkalijevas. Po keitimo: Mindaugas Grušauskas, Jaja Bary, Mantas Elzbergas, Vakaris Jeruševičius, Evaldas Kaliniauskas.

Kitas rungtynes Kretingos miesto stadione „Minija“ žais birželio 1 d. 17 val. ir priims „Šiaulių FA“ komandą. Vaikų gynimo dienos proga klubas kviečia vaikus, kuriems bus surengta žaidimų, ir visų mažųjų futbolo aistruolių laukia saldžios staigmenos. Be to, minint ir Tėvo dieną, vaikai, atsivedę į rungtynes savo tėčius, kartu su jais į rungtynes galės patekti nemokamai.