Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Simono Daukanto progimnazijoje vykusiame Kretingos rajono priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų sportinių žaidynių varžybose „Mažieji šaškininkai“ rungėsi 8 komandos, arba 48 priešmokyklinių klasių mokiniai.

Simono Daukanto progimnazijoje antrą kartą įvyko Kretingos rajono priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų sportinių žaidynių varžybos „Mažieji šaškininkai“. Pirmą vietą jose iškovojo lopšelis-darželis „Eglutė“.

Traukia stalo žaidimai

Progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė pasidžiaugė, kad vaikai jau nuo mažų dienų žaidžia loginius žaidimus. Jai pritarusi Švietimo skyriaus specialistė Asta Pocienė pridūrė, kad šis sportas reikalauja didžiulio susikaupimo.

Sportinėse žaidynėse I vietą užėmė lopšelio-darželio „Eglutė“ komanda, II v. – lopšelis-darželis „Žilvitis“, III v. – Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro priešmokyklinukai.

Sportinėse žaidynėse varžėsi 8 komandos, arba 48 priešmokyklinių klasių mokiniai.

Geriausios komandos vardą jie išsiaiškino septynių žaidimų, trunkančių penkias minutes, metu.

Šaškių varžybų užuomazgos rajone atsirado prieš ketverius metus. „Tada susirinkdavo tik kelios mokyklos, o dabar Švietimo centras susiejo kelias sporto šakas į visumą ir pradėjome rengti tokį kaip ir čempionatą“, – sakė S. Jonaitienė.

Šaškių žaidimas padeda lavinti loginį mąstymą, didina susikaupimą, drausmę, žadina bendruomeniškumo jausmą.

Prieš prasidedant varžyboms Simono Daukanto progimnazijos kūno kultūros mokytoja Vaclova Pukelienė dalyviams paaiškino žaidimo taisykles. „Vaikus lydėjo mokytojos ir dar kiekviena komanda atsivežė po teisėją. Jie teisėjauja pagal tradicines šaškių taisykles. Kiekvienas žaidė individualiai, tačiau rezultatai skaičiuojami komandoms“, – paaiškino V. Pukelienė.

Šešiamečius stalo žaidimai jau traukia. „Kartais būna, kad geriau už mus žaidžia, nes jie namuose su tėvais tai daro. Tai toks amžius, kai ir berniukus, ir mergaites, jau traukia stalo žaidimai. Priešmokyklinių klasių mokiniai ugdymo įstaigoje išbūna visą dieną, tad kuris anksčiau atsibunda ar baigia daryti užduotis, eina žaisti šaškėmis“, – teigė Simono Daukanto progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Veronika Kerinienė.

Be Simono Daukanto progimnazijos vaikų, varžybose dalyvavo priešmokyklinių klasių mokiniai iš lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“, „Pasaka“, „Žilvitis“, „Eglutė“, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro, Kurmaičių pradinės mokyklos, mokyklos-darželio „Žibutė“.

Domisi ir tėvai

Varžybose dalyvavusių priešmokyklinių klasių mokytojos tikino, kad šaškių, kaip sporto, į pamokas neintegruoja. „Mokiniai patys išreiškia norą žaisti jomis. Šiame procese aktyviai dalyvauja ir mokinių tėvai, kurie, atėję pasiimti vaikų, sėda prie šio žaidimo stalo“, – kalbėjo V. Kerinienė.

Ją papildė ir kūno kultūros mokytoja V. Pukelienė: „Per kūno kultūros pamokas šaškėmis nežaidžiame. Tai darome laisvalaikiu arba, kai pamokoje yra tuo metu sportuoti negalintis vaikas.“

Progimnazijoje ši sporto šaka skatina ne tik varžytis tarpusavyje. „Neseniai koridoriuose pastatėme savo pačių padarytus šaškių stalus, kurie tapo labai populiarūs tarp tėvų ir vaikų“, – naujovę pristatė V. Kerinienė.

Kurmaičių pradinės mokyklos priešmokyklinės klasės mokytoja Ina Česnavičienė tvirtino, kad mokiniams patinka žaisti šaškėmis: „Vaikai noriai tai daro. Būna, ir ant grindų sugula, ir į salę einame, kai yra laisvo laiko. Kiekvienas žaidėjas nori laimėti, būna, ir supyksta, jeigu nepasiseka.“

Pirmą kartą šaškių varžybose dalyvavo Kretingos lopšelis-darželis „Žilvitis“.

„Vaikų specialiai neruošėme, tiesiog pasiūlėme sudalyvauti. Pati labai domiuosi šaškėmis, mano tėtis daug metų dalyvavo šaškių varžybose, užimdavo prizines vietas. Manau, nesvarbu, ar laimėsime, ar ne, svarbiausia dalyvauti. Prieš atvykstant vaikus nuteikiau, kad vykstame dalyvauti“, – teigė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Rita Kubilienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas