Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Rajono veteranų krepšinio finalo dalyviai: I vietos laimėtojas – Salantų „Vėjas“ (priekyje), II v. užėmęs „Oranžinis šaras“ (stovi dešinėje) ir III v. iškovojęs „Virusas“.

Kretingos rajono veteranų krepšinio pirmenybių didžiajame finale šį kartą susitiko Salantų „Vėjas“ ir „Oranžinio šaro“ komandos.

Jau nuo rungtynių pradžios salantiškiai išsiveržė į priekį, po I kėlinio komandas skyrė tik 6 taškai (25:19), bet po II kėlinio – jau 15 taškų – 46:31. Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė: „Oranžinio šaro“ komanda bandė gelbėtis tritaškiais, o Salantų „Vėjo“ komanda, toliau didindama skirtumą savo naudai (24 min. 54:34), užtikrintai kontroliavo rungtynes, o varžovai tik likus pusantros minutės sušvelnino skirtumą iki 11 taškų (80:69), bet tai buvo viskas.

Rezultatyviausiu rajono veteranų pirmenybių žaidėju tapęs nugalėtojų komandos atstovas Alvydas Grikpėdis pastebėjo, kad jo komanda lyginant su varžovais pagal amžių yra viena jauniausių, taigi „reikia skubėti laimėti trofėjus, kol neatėjo dar jaunesnė karta.“ Jo nuomone, komanda finale žaidė labiau užsivedusi už varžovus: „Nuo pat rungtynių pradžios buvome susikaupę, pasirengę pergalei. Pernai paleidome pirmą vietą iš rankų, šiemet norėjome nugalėti, pasistiprinome. Prieš finalą du žaidėjus paguldė gripas, bet visa komanda žaidė emociniame pakilime. Pergalę nulėmė didesnis noras laimėti, įdėjome daugiau širdies ir energijos ir sužaidėme kaip tikra komanda.“

„Oranžinio šaro“ vadovas Romas Misius apgailestavo, kad jo komandai svarbiausiose kovose kaip ir kasmet negali padėti po vieną svarbų žaidėją: „Šiemet finale pritrūkome geriausio žaidėjo Alvydo Jucio, pernai trūko Laimono Puidoko, užpernai Vidmanto Astrausko.

Kiekvienais metais kažko netenkame, o kiekvienas žmogus yra svarbus komandai.“

Jo nuomone komanda sužaidė žemiau savo galimybių, ir finalas nebuvo toks, kokio norėjosi. Bet R. Misius į ateitį žvelgė viltingai: „Šiandien komandai labai nesisekė, labai blogai pataikėme. Galbūt per daug rėmėmės tolimais metimais, kurie šiandien nekrito. Ne visada laimi stipriausi. Šiandien sėkmė buvo nuo mūsų nusisukusi, bet mes esame kovingi ir kitais metais bandysime atsigriebti.“

Rungtynėse dėl III vietos „Virusas“ po didžiosios pertraukos gana nesunkiai atitrūko nuo „Kartenos“ veteranų ir iškovojo įtikinamą pergalę 78:57. Po rungtynių „Viruso“ vyrai teigė, kad svarbiausia komandoje išlaikyti gerą kolektyvą ir atmosferą: „Kartu žaidžiame jau daug metų, tad puikiai vienas kitą pažįstame ir, nors ne visada pavyksta visiems susirinkti į rungtynes, jų metu visi kovoja dėl vieno tikslo – pergalių“. Jų nuomone, komandos finalas buvo rungtynės pusfinalyje, praėjusių metų finalo pakartojime, kuriame vos trimis taškais buvo pralaimėta Salantų „Vėjo“ komandai.

---

Dėl V vietos: „Bikap“ – „Ąžuolas“ – 20:0 (be žaidimo); dėl III vietos: „Kartena“ – „Virusas“ – 57:78 (Marius Meškauskas – 19, Gediminas Gražulis – 18; Arvydas Bružas – 22, Remigijus Turskis – 18); dėl I vietos: „Oranžinis šaras“ – „Vėjas“ – 69:84 (Arvydas Urbonas – 14, Gediminas Žalys – 11; Alvydas Grikpėdis – 33, Pranas Pertyla – 14).

Naudingiausi komandų žaidėjai: Andrius Mockus „Vėjas“, Gediminas Žalys („Oranžinis šaras“), Remigijus Turskis („Virusas“), Marius Meškauskas („Kartena“), Darius Anužis („Bikap“).

Rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas – Alvydas Grikpėdis („Vėjas“) – 57 taškai.

Vyriausias pirmenybių žaidėjas – Rolandas Baltuonis („Ąžuolas“).