Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Telefoniniai sukčiai apsimetė medikais

  • Edita KALNIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2019-01-15

Telefoniniai sukčiai sekmadienį iš Kretingos rajone, Erlėnų kaime, gyvenančios moters apgaulės būdu išviliojo 650 eurų. Paskambinusi nepažįstama moteris tikino, kad nukentėjusiosios duktė sužeidė kitą moterį, todėl reikalingi pinigai jos operacijai.

Specialistai perspėjo, kad sukčiai dažniausiai taikosi į jautriausias žmogaus vietas: artimuosius ir pinigus.

Su telefoniniais sukčiais jau ne pirmą kartą susidūrė ir kretingiškė Valerija Bertašienė. „Skambina jau ne pirmą kartą, tačiau aš jais netikiu. Visada pasitikslinu, ar jie žino to žmogaus, apie kurį kalba, vardą, arba pasiskambinu jam, kad įsitikinčiau, ar tikrai kažkas atsitiko“, – patirtimi dalijosi V. Bertašienė.

Vieną kartą sukčiai moteriai pasakė, kad sūnus pateko į avariją. „Pasakiau, kad turiu keturis sūnus, kuris iš jų pateko ir koks jo vardas, tačiau jie neatsakė, o padėjo ragelį“, – prisiminė ji.

Kitą kartą V. Bertašienę bandė apgauti, tikindami, kad ji atsiskaitė netikrais pinigais. Moteris nepasimetė ir pasakiusi, kad pakvies sūnų pasišnekėti, – sukčiai išsigandę nebenorėjo toliau kalbėtis.

„Neseniai vėl skambino ir į ragelį labai garsiai verkė mergina, tačiau savo vardo negalėjo pasakyti. Po kurio laiko telefono ragelį paėmė vyriškis ir prisistatė, kad yra Kretingos ligoninės gydytojas Ričardas Norkus ir kad mano dukra guli ligoninėje. Aš pasakiau, kad neturiu dukros, tada pokalbis nutrūko“, – apie įvykį pasakojo V. Bertašienė.

Labiausiai moteris gailisi, kad nesužinojo merginos vardo ir nepalaukė, kol paprašys pinigų, nes tada būtų įsitikinusi, ar iš tiesų jai skambino sukčiai.

„Dažnai žmonės sako, kad sukčiai pasako artimojo vardą, tačiau jie jį sužino iš kalbinamojo, kuris pokalbio metu ir prasitaria apie aptarinėjamą žmogų“, – teigė Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Jūratė Kazlauskienė.

Kitas sukčiavimo būdas – elektroninių bankininkystės prisijungimo kodų prašymas. „Prisistato neva iš kokio nors banko ar policijos, pasako, kad iš žmonių sąskaitos dingsta pinigai ir jie nori patikrinti, tada paprašomi prisijungimo duomenys. Tačiau reikia suvokti, kad niekas tokiais atvejais neskambintų ir neprašytų pinigų“, – tvirtino J. Kazlauskienė.

Telefoniniai sukčiai nepalieka laiko žmonėms pagalvoti ir susivokti, kad galimai yra apgaudinėjami. „Jie kalbina tol, kol atvažiuoja pasiimti pinigų. Žmonės tada yra skatinami kažką rašyti ir panašiai“, – sakė J. Kazlauskienė.

Apgaudinėjami ne tik senjorai, bet ir jauni bei išsilavinę žmonės, nes šį darbą dirba profesionalai. „Jie sukuria tikrą spektaklį, kartais skambina net ne vienas asmuo iš karto, kad kuo tikriau atkurtų imituojamą situaciją“, – kalbėjo bendruomenės pareigūnė.

Tokias aferas dažniausiai organizuoja žmonės iš įkalinimo įstaigų, o jiems padeda draugai, esantys laisvėje. Taip pat jie prašo tūkstančių eurų, tačiau pasitenkina ir ta suma, kurią turi žmogus, kartais netgi paima papuošalus ar kitus vertingus daiktus.

Sulaukus tokio skambučio patartina pasiskambinti tam asmeniui, apie kurį yra kalbama. Sukčius atpažinti galima, jeigu prašoma pinigų. Apie įvykį taip pat reikėtų pranešti policijai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas