Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Iškvietimų, kuomet kamine užsidega suodžiai, per šį kūrenimo sezoną Kretingos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba jau gavo 11, iš kurių dviem atvejais degė ir pastatų perdangos.

„Jeigu kaminas yra metalinis ir jis jau paraudonavęs, tada suprantame, kad suodžiai dega. Labai dažnai būna, kad nuo suodžių perkaista metalinis įdėklas, kuris įdėtas per arti medinių konstrukcijų ir medis tiek įkaista, kad po kurio laiko užsidega“, – paaiškino Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausioji specialistė Sandra Vasiliauskaitė.

Būna atvejų, kuomet žmonės patiria dar didesnių nuostolių. „Žmones tenka guosti, – pasidaro remontą, židinį, bet techniškai netvarkingą, ir po savaitės užsidega kaminas, sienos aprūksta“, – vieną situacijų prisiminė S. Vasiliauskaitė.

Kaminą reikia valyti prieš kūrenimo sezoną arba jam pasibaigus, taip pat praėjus trims mėnesiams. Tačiau kai kuriems tai daryti tenka dažniau. Viskas priklauso nuo to, kuo yra kūrenama. Pavyzdžiui, drėgnos malkos labiau užkemša kaminus negu sausos.

Krosnies negalima kūrenti nuolatos, reikia leisti šiek tiek pailsėti. Tai negalioja kuro katilams, nes juose yra aušinimo sistema, kuri reguliuoja temperatūrą.

Įtarus, kad gali grėsti pavojus, reikėtų kviesti ugniagesius. Kol jie atvyksta, galite bandyti gesinti patys. Iš pradžių reikia išimti malkas, jas padėti ant nedegaus paviršiaus, kuris privalo būti prie kiekvienos krosnies. Nuosavuose namuose dar turi būti 4–6 litrų gesintuvas, prie krosnies jo laikyti negalima, tačiau kiek tolėliau nuo jo, kad ir toje pačioje erdvėje, galima. Šiuo gesintuvu, kad būtų sumažinta kaitra, užpurkšti žarijas, jas apiberti galima ir druska. Kai suodžiai atšąla – išvalyti kaminą. Tokiais atvejais draudžiama pilti vandenį, nes gali įvykti sprogimas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas