Po Lietuvos smiginio čempionato, surengto „Virkštininkų dvare“, apdovanojimų.

Paskutiniąsias metų smiginio varžybas – šalies smiginio čempionatą – Lietuvos darts sporto federacija (LDSF) surengė mūsų rajone, „Virkštininkų dvare“, kur susirinko geriausi Lietuvos smiginio meistrai.

Čia dvi dienas buvo varžomasi 3 rungtyse: individualioje, komandinėje ir porų. Čempionate dalyvavo 71 vyras, iš kurių 18 atstovavo Kretingos smiginio klubui „Topas“, vadovaujamam Romualdo Jablonskio.

Per turnyro atidarymo ceremoniją LDSF prezidentas Donatas Matijoška pasveikino atvykusius žaidėjus, apžvelgė 2018 metų rezultatus. Prieš atkaklias kovas visi tradiciškai sugiedojo Lietuvos himną.

Varžybos startavo individualia rungtimi, kuri vadinama „501“ su dviguba pabaiga. Įnirtingos kovos sukėlė daug emocijų – kas šokinėjo iš laimės, kas neslėpė nusivylimo, tačiau apskritai vyravo linksma, šventiška nuotaika. Kova po kovos, ir buvo pasiektas ketvirfinalis, per kurį kretingiškis Antanas Galdikas turėjo pripažinti pralaimėjimą – jam atiteko V v. Sigitas Kvajauskas užėmė IX v., Jonas Domarkas ir Artūras Galdikas – XVII v. Kiti klubo „Topas“ atstovai užėmė dar žemesnes vietas, – kai kam pritrūko patirties, treniruočių ir ramybės, kad pasiektų geresnį rezultatą.

Porų varžyboms pasibaigus – kretingiškiai Artūras Galdikas ir Paulius Mikaločius (kairėje, pilki marškinėliai) jose užėmė III v.

Komandinėse varžybose iš keturių Kretingos komandų tik „Topo-II“ komandai pavyko patekti į atkrintamąsias kovas. Ją sudarė Sigitas Kvajauskas, Jonas Domarkas, Artūras Galdikas, Romualdas Jablonskis. Komandinės varžybos išsiskyrė didesnėmis emocijomis, nes kiekvienas žaidėjas palaikė savo komandą. Šios rungties nugalėtojais po ilgo laiko tapo Kauno smiginio klubo „SmiginisLT“ nariai.

Antrosios čempionato dienos rytas buvo ankstyvas ir energingas, kadangi vyko porų rungties varžybos. Geriausius pasiekimus – V vietą – užėmė Sigitas Kvajauskas su Arūnu Malakausku, kuriems burtai lėmė susitikti žaisti su klubo nariais Artūru Galdiku ir Pauliumi Mikaločiumi. Laimėjo pastarieji žaidėjai. Pusfinalyje A. Galdikas su P. Mikaločiumi turėjo pripažinti sidabro medalio porų varžybų nugalėtojų U. Jankūno ir D. Matijoškos persvarą.

Šis čempionatas buvo paskutinis 2018 m. smiginio varžybų kalendoriuje. Artimiausios varžybos „Lietuvos Master“ vyks kitų metų sausio 12d., jose dalyvaus ir Kretingos „Topo“ žaidėjai.