Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Fuksai pasižadėjo leisti sau kasdien įsimylėti

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2018-11-30
Pirmakursiams buvo prisegti „TAU fuksas“ ženkliukai ir paskirtas universiteto himnas.

Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) pirmakursių krikštynos Kretingos rajono kultūros centro šokių salėje šiemet vyko netradiciškai – kiekvienas fakultetas stalus buvo papuošęs subtiliu dekoru ir nuklojęs vaišėmis, atspindėjusiomis temas, tarp kurių „Ištieskim rankas dangui“, „Ištieskim rankas duonai“, „Ištieskim rankas jūrai“, „Ištieskim rankas medžiui“, „Ištieskim rankas saulei“, o pats renginio pavadinimas kvietė ištiesti rankas ir vieni kitiems.

Laiką skiria sau

Pasak universiteto direktorės Janinos Mikučionienės, nors ši šventė buvo numatyta pusiaudienį, senjorai šokių salėje sušurmuliavo gerokai prieš tai. „Teminiai vaišių stalai nebuvo koks nors konkursas, tačiau kiekvienas fakultetas nuoširdžiai ruošėsi, stengėsi parodyti kuo originalesnę savo išmonę ir tuo pačiu pradžiuginti kitus“, – sakė ji. Šiemet iš viso universitete žinių semiasi per 250 klausytojų, 82 iš jų – naujokai. Prasidėjus iškilmėms, direktorė juos pasveikino, palinkėjo sėkmingų ir įdomių mokslo metų. Kiekvienam naujam studentui buvo prisegti ženkliukai „TAU fuksas“, ir kiekvienas naujokas universiteto bendruomenei viešai turėjo pasižadėti daug gerų dalykų, tarp kurių – rūpintis sveikata ir leisti sau kasdien įsimylėti, užklupus ligoms, su jomis susigyventi ir niekam apie jas garsiai nekalbėti.

Nuskambėjo pirmakursiams skirtas TAU himnas, ir netrukus čia jau skleidėsi TAU moterų vokalinio ansamblio „Svajonių aidas“ dainos, mirgėjo senjorų europinių šokių kolektyvo „Gaja“ raštai, plyšavo „Bočių“ draugijos liaudiškos muzikos kapela.

„Atėjo laikas, kai ir aš galiu leisti sau būti čia, veikti, ką noriu. Atradau save naujoj plotmėj, sutikau naujų pažįstamų ir draugų, su kuriais labai gera bendrauti“, – „Pajūrio naujienų “ pakalbinta, sakė anksčiau Kretingos technologijos ir verslo mokykloje direktoriaus pavaduotoja dirbusi Regina Lubienė. Kultūros ir meno fakultetą ji teigė pasirinkusi dėl to, kad kultūra ir menas žmogų lydi nuo gimimo iki gilios brandos.

„Ir aš čia puikiai leidžiu laiką. Universitetą lankau dar tik du mėnesiai, o naujų draugų jau sutikau tiek, kad nežinau, ar į kairę, ar dešinę pusę suktis“, – juokėsi dar viena naujokė Regina Benetienė. Ji atviravo, jog šokiai buvo sena jos gyvenimo svajonė. „Bet nei laiko tam turėjau, nei mokėjau. Universitete ir ši svajonė pildosi – šoku europinius šokius“, – sakė R. Benetienė.

Vieno fakulteto neužtenka

Tarp pirmakursių studentų – ir žmogus, lietuviškai šnekantis su gerokai juntamu akcentu. Tai – ponas Valdemaras, kol kas vis dar gyvenantis Vokietijoje, bet jau, galima sakyti, vieną koją įkėlęs į Kretingą. „Savo ateitį sieju su Kretinga, nes likimas lėmė susipažinti su universiteto valdybos pirmininkės pavaduotoja Danute Vasiliauskiene“, – šypsojosi 70 metų perkopęs vyras.

Kultūros ir meno fakulteto studentų stalas atspindėjo jūros temą.

Tačiau Lietuva ir Kretinga į jo gyvenimo istoriją įrašytos gerokai anksčiau: 1945-aisiais jis gimė Zarasų rajone, 8-erius metus Sibire atbuvusi šeima grįžo pas gimines į Kretingą, tad metus Valdemaras lankė dabartinę Pranciškonų gimnaziją. Į Vokietiją parsiviliojo ten gyvenęs vokietis Valdemaro senelis. „Mano šeima yra daugiau vokiečiai negu lietuviai, nebūčiau čia grįžęs, jei ne Danutė“, – atviravo jis.

O kretingiškė buvusi dabartinės Marijono Daujoto progimnazijos istorijos, rusų kalbos bei pradinių klasių mokytoja Jūratė Lencevičienė juokavo kas kelinti metai iš vieno fakulteto keliaujanti į kitą. „Mano norams kuo daugiau pažinti, keliauti, išmokti nėra ribų“, – šypsojosi 7-erius metus universitetą lankanti pašnekovė. Šiemet ji – Meninės saviraiškos fakultete. Viena įdomiausių paskaitų, kurią jau išklausė, – pedagogės Sigitos Urbonienės paskaita apie mylimos poetės Salomėjos Nėries gyvenimą ir kūrybą. „Šiame fakultete aš tik nuo spalio, tad panašių paskaitų bus daugiau“ – neabejojo J. Lencevičienė. Ji – ir aktyvi universiteto saviveiklininkė.

„Mes esam universitete suburto ansamblio „Svajonių aidas“ dainininkės“, – pakalbintos sakė puošniais saviveiklininkių rūbais vilkinčios Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro akušerė Elvyra Vaitelienė ir anksčiau įvairiose įmonėse ekonomiste dirbusi Danutė Gedrimienė. Viena jų šiemet lanko Kultūros, o kita – Meno saviraiškos fakultetą, o abi jaunatviškas moteris jungia pomėgis dainuoti.

„Aš 7-eri metai esu universitete ir labai džiaugiuosi. Ką veikčiau viena namie?“ – retoriškai klausė Danutė. Senbuviu save vadina ir buvęs tuometinio Kūlupėnų tarybinio ūkio vyriausiasis inžinierius Bronius Karlikauskas, kretingiškiams dar pažįstamas kaip aktyvus „Bočių“ kaimo kapelos muzikantas. Trečiojo amžiaus universitete 74-erių senjoras jau yra baigęs Sveikatos ir Kraštotyros fakultetus, šiemet lanko Etnokultūros fakultetą. Anot Broniaus, naudingos lektorių perteikiamos žinios, įdomios ekskursijos, o, svarbiausia, nuoširdus senjorų tarpusavio bendravimas įvairina ir jo gyvenimą.

Gyvenimas užverda iš naujo

„Gyvenimas senjorams tikrai čia tarsi užverda iš naujo. Esame amžiumi visi panašūs, todėl jaučiamės vienodai laisvi ir energingi“, – atviravo buvusi Kretingos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė. Jos žodžiais, kretingiškiai universiteto klausytojai jau yra aplankę Rygos ir Lvovo operos ir baleto teatrus, iš gydytojų išmoko suskaudus galvai iškart nesigriebti tabletės, o pamasažuoti tam tikrus kūno taškus, paprastų praktinių patarimų gavo ir tie, kurie domisi daržo ar sodo reikalais.

Be Sveikatos fakulteto, Kretingos TAU šiemet veikia dar 6: Meninės saviraiškos, Etnokultūros, Kultūros ir meno, Buities kultūros, Kraštotyros ir pažinimo, Socialinės psichologijos. Pasak valdybos pirmininkės Angelinos Paulauskienės, viename fakultete – per 30 klausytojų. Senjorai fakultetus rinkosi pagal pomėgius, tik tie, kurie atėjo vėliau, ir nebeliko vietos norimame fakultete, buvo nukreipti į kitą. „Pavyzdžiui, Kraštotyros ir pažinimo fakultete beveik visi naujokai – iš 33 klausytojų 6 senbuviai, o Meninės saviraiškos fakultete tik 5 naujokai, kiti – senbuviai“, – palygino A. Paulauskienė.

Itin daug užsirašiusiųjų šiemet buvo į Kultūros ir meno fakultetą, todėl jį teko dalinti į du – Kultūros ir meno, kuriam vadovauja Adelė Petrutienė, bei Etnokultūros, vadovaujamą D. Vasiliauskienės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas