Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Respublikinės konferencijos svečias pranešėjas Andrius Miežis pasidalino įžvalgomis apie kuriantį žmogų. „Kurti reiškia mąstyti, o mąstyti reiškia ieškoti“, – akcentavo šalyje ir užsienyje pripažinimo sulaukęs Kretingoje kuriantis dailininkas.

Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojos Živilė Sabaliauskaitė ir Lina Nikartienė, surengusios respublikinę teorinę-praktinę dailės ir technologijų mokytojų konferenciją „Kūrybinės pamokų interpretacijos“ siekė ne tik suburti kolegas, kurie domisi edukacijos naujovėmis, myli savo darbą ir pamokose nori patirti sėkmę. „Mūsų tikslas buvo dalintis ir alternatyviomis idėjomis bei išeiti iš formalaus mokymo ribų, ieškoti ir surasti kažko naujo“, – pripažino konferencijos sumanytojos.

Tokią konferenciją 8 metus dailės mokytoja dirbančiai Ž. Sabaliauskaitei ir 23 metus pedagoginės darbo patirties turinčiai Linai Nikartienei pavyko suorganizuoti ketvirtą kartą ir išauginti ją iki daugiau kaip 100 dalyvių skaičiaus. Plečiasi ir dalyvių geografija – klausytojai ir pranešėjai į konferenciją, be Kretingos rajono, atvyko iš Radviliškio, Klaipėdos, Šiaulių, Mažeikių, Telšių, Joniškio, Šilalės, Šilutės, Palangos, Plungės, stendinius pranešimus parengė ir pristatė kolegos iš Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos karalienės Luizos jaunimo centro, Šilalės meno mokyklos, Plungės r. Platelių meno mokyklos.

„Kai palyginome pirmąją konferenciją su šiąja, jau drąsiai galime įvardinti, kad edukacinėje dalyje daugiau esama medijų, daugiau integracijos tarp atskirų mokymo dalykų. Metams einant atsiranda supratimas, kad dailė gali būti panaudojama kaip įrankis mokytis skirtingų disciplinų, socialinių-emocinių kompetencijų, kad tai – gera platforma išsakyti savo idėjas“, – pripažino Ž. Sabaliauskaitė.

Konferencijos dalyvius savo įžvalgomis apie darbą ir kūrybą, pedagogo ateitį, susijusią su nuolatiniais pokyčiais, konstruktyviai veiklai nuteikė Kretingos meno mokyklos direktorius Bernardas Anužis, dailininko Andriaus Miežio paskaita „Homo creator“ (LOT. Kuriantis žmogus), konferencijos moderatorė Raimonda Kučiauskienė.

„Mums svarbu, kad konferencijos svečias-pranešėjas sudėliotų jungtis tarp dailės edukacijos ir kitų mokslų, kad konferencijos darbą vienytų bendra sąsaja – kūrybingumas“, – vieną renginio tikslų apibūdino jo organizatorės, į prieš tai įvykusias konferencijas pakvietusios „Keistuolių“ teatro aktorių dramaturgą Justą Tertelį, kūrybinių partnerysčių dalyvį Andrių Chomičių, LCC dėstytoją Eglę Songailienę.

„Jų indėlis – tai dalis konferencijos sėkmės, kurią patvirtino ir jos dalyvių atsiliepimai. Mums smagu žinoti, kad kolegoms dailės ir technologijų mokytojams patiko bendrauti neformalioje aplinkoje, jie dėkojo už darbą nepatiriant streso“, – renginio pranašumus įvardino Ž. Sabaliauskaitė ir L. Nikartienė.

Joms pačioms konferencija jau seniai išsirutuliojo į asmeninius ryšius šalies mastu, kai tie ryšiai persipina kitose veiklose – atvirose pamokose, seminaruose, kai bendraminčiai dalinasi idėjomis, naujovėmis.

„Dailės mokytojai yra būtent ta bendruomenė, kuri noriai dalinasi savo idėjomis, nes dailė vis tiek pereina per asmeninį požiūrį, o rezultatas – skirtingas mokinio darbas“, – kad kolegoms nebūdingas uždarumas, pastebėjo L. Nikartienė.

Apskritai keičiasi ir dailės mokytojo vaidmuo pamokoje: mokytojas nebėra oratorius, jis nebesiekia išsakyti monologo, pedagogas tampa labiau pasyviu stebėtoju, padedančiu vaikams patiems labiau rutulioti ugdymosi procesą.

„Jeigu anksčiau mokinys, būdavo, nepiešia, mokytojas tarsi jaučia kaltę, dabar gi ir toks mokinys yra pripažįstamas kaip ugdymo dalyvis“, – Ž. Sabaliauskaitė ir L. Nikartienė kalbėjo apie besikeičiančias programas bei požiūrį į mokinį, jo veiklą per pamoką.

Įkvėptos konferencijos sėkmės kolegės dailės mokytojos jau plėtoja kitus kūrybinius planus – kitų metų pusmetį surengti respublikinį kūrybinių darbų konkursą. „Labiau orientuosimės į kuriantį vaiką, kaip asmenybę, kaip kūrėją, būsimą dailininką. Norėtųsi sulaukti ne atsitiktinių darbų, sukurtų konkursui, – būsimą menininką turėtų atskleisti ne vienas kūrybinis darbas“, – įsitikinusios dailės pedagogės.

---

„Kūrybiškumas – tai gebėjimas generuoti naujas idėjas, tai vizionieriškumas su individualia mąstysena, nešabloniški sprendimai, tai mokėjimas tam tikrose situacijose improvizuoti, randant optimaliai įdomų ir originalų sprendimą, neieškant primityvių, stereotipinių kūrybos metodų. Tiesiog sudėk į kūrinį du dalykus, kurie anksčiau nebuvo drauge, ir pasaulis taps kitoks“, – kalbėjo dailininkas Andrius Miežis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas