Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Rajono pedagogų centrą gali tekti išardyti

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Problema
  • 2018-11-20

Kretingiškiai politikai griebiasi šiaudo – iš Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje gavę raštą apie tai, kad Kretingos rajono pedagogų švietimo centro reorganizacija, prie jo prijungus rajono Pedagoginę psichologinę tarnybą bei Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centrą, prieštarauja teisės aktams, įtikinti darinio naudingumu pasikvietė Vyriausybės atstovę Daivą Kerekeš, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininką akademiką Eugenijų Jovaišą bei Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorių Aidą Aldakauską.

Sprendimą vadina racionaliu

Pasitikę svečius, kretingiškiai pirmiausia juos kvietė pakeliauti po patalpas, tačiau šie nepanoro. „Ne į ekskursiją atvažiavom“, – nusišypsojo akademikas. Jis taip pat atsisakė išklausyti ir Rajono pedagogų centro skyrių vedėjas: „Mes atvykom su tikslu spręsti problemą, o ne klausytis kokių nors darbinių ataskaitų.“

Kretingos rajono savivaldybės tarybos Švietimo komiteto pirmininkė Jūratė Laučiūtė paaiškino, kad Pedagogų švietimo centrą buvo nuspręsta reorganizuoti įsiklausius į Vyriausybės patarimus jungiant smulkias biudžetines įstaigas taupyti administracines išlaidas.

„Susidomėjome, nes tame pačiame 250 kv. m ploto pastate gyvuoja trys mažos pedagoginės pakraipos įstaigos, manėme, kad kaip tik sujungti verta, ekonomiškiau. Ir to nedarėm slapta – visus metus tarėmės, susirašinėjom su Švietimo ir mokslo ministerija, ten teisininkams kažkodėl neužkliuvo, o savęs mes nekaltinam dėl to, kad nežinojom teisės aktų“, – kalbėjo J. Laučiūtė.

Anot jos, sujungti tris įstaigas buvęs racionalus sprendimas – išspręsta nepanaudotų patalpų ir transporto problema, nebereikia trijų direktorių, trijų sekretorių, trijų buhalterių ir kiemsargių... Šiuo metu veikiantys Neformaliojo švietimo, Pedagoginės ir psichologinės pagalbos bei Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriai dirba ranka rankon, tarpusavyje sutardami, vienas kitam talkindami, o sutaupoma per metus apie 44 tūkst. 980 eurų.

Pasak J. Laučiūtės, šiuo metu reikalaujama, kad ir maža įstaiga, kurioje dirba 4 darbuotojai, turėtų direktorių. „Tai ar vienam įstaigos vadovui mokėti atlyginimą, ar keliems?“ – retoriškai klausė politikė. Jos žodžiais, nereikėtų išdraskyti gerai veikiančios institucijos. Politikė kreipėsi į A. Aldakauską. „Raštus jums rašėm, siuntėm, ir su švietimo ministre Jurgita Petrauskiene kalbėjom, prašėm įsigilinti, rasti galimybę palikti Centrą, koks jis dabar egzistuoja. Tačiau paskutinis Vyriausybės atstovės ultimatumas ir raginimas situaciją kuo greičiau ištaisyti pavertė mus nusikaltėliais – jei nepaklusim, grasinama represijomis“, – apmaudą liejo J. Laučiūtė.

„Nepatogius“ jaunuolius siunčia į mokyklą

Politikė teigė, jog svečius kviesdama „į ekskursiją“ po įstaigą norėjusi tik parodyti, kad ne vien finansiniai dalykai Kretingos rajono Savivaldybei rūpi. Per 8-erius darbo rajono tarybos Švietimo komitete metus politikei pačiai daug kartų yra tekę lankytis Centre ir iki reorganizacijos, ir po to. „Žinot, kokia čia mokykla? Tai – sunkiai auklėjamų vaikų paskutinė viltis gauti išsilavinimą“, – kalbėjo J. Laučiūtė.

A. Aldakauskas teigė, jog Švietimo ir mokslo ministerijoje laikomasi nuostatos, jog mokykla yra mokykla, kurioje žmonės įgyja tam tikrą išsilavinimą, tad įstaiga ir turi veikti mokyklos statusu. O pedagoginės psichologinės tarnybos bei pedagogų švietimo centrai yra švietimo pagalbos įstaigos, jų paskirtis – padėti viso rajono mokykloms. „Darom prielaidą, kad skirtinguose pastatuose dirbančios mokyklos negali būti sujungtos, o viename pastate veikiančios įstaigos turi būti sujungtos?“ – klausė A. Aldakauskas. Jo nuomone, dalis čia besimokančių „nepatogių“ jaunuolių vis dėlto turėtų būti sugrąžinti atgal į mokyklą.

„Kaip manot, ar viskas toje reorganizacijoje gerai?“ – E. Jovaiša pasiteiravo Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko.

„Maniau“, – atsakydamas šis pavartojo būtąjį laiką ir pridūrė suprantąs, kad sujungtas darinys teisine prasme prieštarauja įstatymui, tačiau ekonominiu požiūriu naudingas. „Arba Laučiūtei pavyks įtikinti jus, kad reiktų pakeisti teisės aktus, arba ne“, – svarstė V. Domarkas.

D. Kerekeš patikino, jog teisės aktus pakeisti šiuo atveju nepakaktų, reikėtų taisyti patį įstatymą.

Prieštaravimai – dėl skirtingų veiklų

Kretingos rajono Švietimo skyriaus vedėjo Antano Sungailos teigimu, pagrindiniai prieštaravimai kyla dėl to, kad Centro veiklos skirtingos. „Pagal Švietimo įstatymą pažymas specialiųjų ugdymosi poreikių vaikams su ypatingais sutrikimais išduoda pedagoginė psichologinė tarnyba, o mūsų rajone tai daro Kretingos rajono švietimo centras. Kad moksleiviams būtų galima išduoti atestatus, nuostatuose pagrindinė Centro paskirtis yra gimnazija, o ne švietimo pagalba“, – taip aiškino Švietimo skyriaus vedėjas A. Sungaila.

„Problema išgirsta, pamačiau jūsų akis – vienų į situaciją žiūri entuziastingai, kitų yra susimąsčiusios. Šiuo atveju trijų institucijų kombinacija Kretingos rajone yra sveika, bet nežinia, kaip būtų atlikus įstatymo pakeitimus. Neįvertinus visų galimybių, neišdiskutavus ministerijoje atsakymo kol kas neduosiu“, – pasitarimui baigiantis sakė E. Jovaiša.

---

Kretingos rajono švietimo centras gyvuoja trečius metus. Tokiu jis tapo po to, kai rajono Savivaldybė priėmė sprendimą tris mažas po vienu stogu dirbančias švietimo įstaigas – Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centrą ir Kretingos rajono pedagoginę psichologinę tarnybą – nuo 2016 m. rugsėjo 1-osios prijungti prie Kretingos rajono pedagogų švietimo centro.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas