Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Konferencijoje – apie krūties vėžio gydymo naujoves

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Sveikata
  • 2018-10-05
Pasak A. Česo, tai, kad kasmetinėje konferencijoje dalyvauja medikai ne vien iš Lietuvos, bet ir iš užsienio, rodo, jog šis renginys – reikalingas.

Konferencijoje – apie krūties vėžio gydymo naujoves

Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija kartu su Klaipėdos universitetine ligonine ketvirtą kartą suorganizavo konferenciją, skirtą krūties vėžiui ir jo tausojančiam gydymui.

Dėmesys ir dvasinei savijautai

„Į Klaipėdą suvažiavę krūties vėžį diagnozuojantys ir gydantys geriausi Lietuvos specialistai, tarp kurių – onkologai chemoterapeutai, radiologai, chirurgai, molekulinės biologijos specialistai – žino, jog ruduo čia visada prasideda nuo šio renginio, įgavusio jau tarptautinį mastą“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė pagrindinis organizatorius Onkologų chemoterapeutų draugijos pirmininkas Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos klinikos vadovas Alvydas Česas.

Jo teigimu, krūties vėžio atvejų Lietuvoje daugėja. Galbūt šie skaičiai didesni dėl to, kad liga, ypač ankstyvos stadijos, gerėjant diagnostikai, pričiumpama greičiau. O kuo liga anksčiau nustatoma, tuo lengviau ją gydyti, mažiau paveikiamas pacientės organizmas. Anot pašnekovo, šiuolaikinis gydymas ypatingas tuo, kad stengiamasi, kaip įmanoma, sumažinti krūties šalinimo operacijų, mat mokslinėje literatūroje akcentuojama, jog pašalinimas dažnai neduoda naudos, nepailgina išgyvenamumo, o moteriai suteikia dar didesnę psichologinę traumą, apsunkina kasdienį gyvenimą. Užtikrinti pacientės gyvenimo kokybę taip pat – svarbu. To siekiant, chirurgai vis glaudžiau bendradarbiauja ir su plastikos chirurgais.

Tikslas – ne vien tik išgirsti

„Mes Klaipėdoje turime reikalingą įrangą, pas mus dirba geri specialistai, galintys atlikti sudėtingus prognostinius genetinius tyrimus, pagal kurių rezultatus sprendžiama, koks efektyvus gydymas konkrečiu atveju taikytinas – nuosaikus ar radikalus“, – sakė A. Česas. Konferencijoje buvo perskaityta apie 30 pranešimų, kurių autoriai – Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Kauno ir Vilniaus Santaros klinikų, Nacionalinio vėžio instituto specialistai, ekspertas iš Berlyno profesorius Michael Untch, daug metų Londone onkologijos srityje dirbantis lietuvis medikas Tomas Tičkūnas. Metastazavusio krūties vėžio gydymo patirtimi dalijosi ne tik geriausi Lietuvos onkologai chemoterapeutai, bet ir Eksperimentinio vėžio medicinos centro, Londono Šv. Baltramiejaus ligoninės krūties vėžio centro klinikinis direktorius profesorius Peter Schmidt iš Londono.

Tarp pranešimuose gvildenamų temų – kokių rezultatų pasiekta krūties vėžiui gydyti taikant mažiau agresyvią terapiją, kaip laiku diagnozuoti vėžį moteriai turint krūtis didinančius implantuos, koks gydymas geriausias, nustačius, kad krūties vėžio sukėlėjas yra paveldimas BRC1 ir BRC2 genas.

A. Česo žodžiais, konferencijos tikslas – kad renginyje dalyvaujantys medikai ne tik sužinotų apie naujoves ir klinikinių tyrimų rezultatus, bet kad juos kartu aptartų, o bendros rekomendacijos būtų pateiktos Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijai ir taptų gydymo gairėmis, taikomomis visiems pacientams, kuriems tai galėtų padėti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas