Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Viena renginio organizatorių Akvilė Virbalienė teigė, kad per bėgimą surinktos lėšos yra didelė pagalba labdaros valgyklai „Rūpestėliai“.

Rugsėjo 30 dieną Kretingos miesto Rotušės aikštę ir gatves užlies jau trečiojo „Šv. Pranciškaus taurės“ bėgimo dalyviai – juos įveikti pasirinktą atstumą motyvuos ne tik noras pasitikrinti savo fizines galimybes, bet ir kilni misija, nes už startinį mokestį surinktos aukos bus paskirtos labdaros valgyklai „Rūpestėliai“.

Bėgimas „Šv. Pranciškaus taurei“ laimėti yra unikalus sporto renginys, nes visų pirma tai yra socialinis projektas, sutelkiantis bendruomenę ir skatinantis mažinti atskirtį su tais, kurie, susidūrę su gyvenimo sunkumais, jaučiasi visuomenės užribyje, gėdijasi prašyti pagalbos. Renginio idėją apibendrina ir šūkis: „Nebėk nuo problemų – bėk maratoną“.

Pernai „Šv. Pranciškaus taurės“ bėgime dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – beveik 700, įsikaitant ir pačius mažiausiuosius, kuriems registracija yra nemokama, o už surinktas lėšas labdaros valgykla „Rūpestėliai“ maisto produktais galėjo apsirūpinti beveik 11 mėn.

Ragina bėgti su kolektyvais

Registruotis į „Šv. Pranciškaus taurės“ bėgimą galima jau dabar, užpildant internete pateiktą formą – tai jau padarė apie 80 žmonių, o didžiausio dalyvių antplūdžio tikimasi sulaukti likus 2 savaitėms iki renginio.

„Taip pat kviečiame žmones telktis ir bėgime dalyvauti su savo organizacijomis, verslo įmonėmis, įvairiomis įstaigomis, bendruomenėmis, sporto klubų nariais, mokinių klasėmis ir t.t., kad kolektyvas ar grupė bėgtų kartu ir patirtų bendrystės jausmą“, – ragino labdaros valgyklos „Rūpestėliai“ direktorė ir Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto Socialinio darbo katedros vedėja Akvilė Virbalienė, pridūrusi, kad grupei ir registracijos mokestis tėra simbolinis.

Grupes registruoti galima iki rugsėjo 24 d., dalyvių sąrašą atsiunčiant el. paštu - akvile.virbaliene@gmail.com, o auką už dalyvavimą prašoma atnešti į bėgimo organizatorių palapinę, kuri bus pastatyta Rudens derliaus ir Moliūgo šventės mugėje.

Pasak A. Virbalienės, bėgime rengiasi dalyvauti ir neoficialus jaunų tėvų sambūris, pasiryžęs jiems skirtą trasą įveikti stumiant vaikiškus vežimėlius, tradiciškai startas bus skelbiamas ir vaikams, iš kurių startinis mokestis nėra renkamas.

Užsiregistruoti, o taip pat ir atsiimti startinius numerius bei suvenyrus bus galima iš anksto – per rugsėjo 29 dieną vyksiančią Rudens derliaus ir Moliūgo šventę. Bėgimo organizatorių palapinė įsikurs Rotušės a., šalia „Paypost“ skyriaus, esančio priešais „Maximą“.

Laukia norinčių savanoriauti renginyje

Bėgikai, kaip ir anksčiau, galės pasirinkti, kokį atstumą norės įveikti: 3 km, 10,5 km ar 21,098 km, vaikams bus skirta 400 m ilgio distancija.

Nors dažnam bėgimo dalyviui maga išbandyti savo fizines galimybes, tačiau, organizatorių teigimu, svarbiausia yra dalyvavimu įprasminti idėją – bėgti už šalia esantį, išreikšti solidarumą su socialinę atskirtį išgyvenančiais bendruomenės nariais. Tad stoti prie 3 km distancijos starto linijos gali ir tie, kurie nėra dideli sporto entuziastai – per 45 min. laiko limitą šį atstumą galima įveikti net ir pėsčiomis.

Renginyje laukiami ne tik bėgikai, bet ir savanoriai, kurie būtų prašomi budėti įvairiose trasos vietose. „Mums kasmet renginyje talkina Klaipėdos valstybinės kolegijos socialinio darbo studentai, kurie per savanorišką praktiką įprasmina savo pasirinktas studijas. Viena socialinio darbo funkcijų yra telkti bendruomenę ir aktyviai spręsti problemas – taigi tai jie ir išbando praktiškai per renginį. Tačiau vien studentų pagalbos nebepakanka – reiktų dar daugiau rankų“, – atsiliepti tuos žmones, kurie turi noro ir galimybių tapti projekto savanoriais, kvietė A. Virbalienė.

Bėgimą „Šv. Pranciškaus taurei“ laimėti organizuoja Kretingos Viešpaties Apreiškimo vienuolynas, Kretingos rajono visuomeninė labdaros organizacija ,,Rūpestėliai“, VšĮ Klaipėdos valstybinė kolegija, Kretingos rajono savivaldybė ir VšĮ Socialinių inovacijų studija.

A. Virbalienė pasidžiaugė, kad ir šiemet renginiui organizuoti pavyko rasti privačių rėmėjų. Pavyzdžiui, šių metų naujiena bus tai, kad bėgimo dalyviai bus vaišinami „HBH Rados virtuvės“ koše ir gira – žiūrovai šiomis vaišėmis galės pasisotinti už auką.

Pernykštis bėgimas „Šv. Pranciškaus taurei“ laimėti sutraukė rekordinį skaičių dalyvių, tad ir šįmet kviečiami prie starto rikiuotis ne tik pavieniai dalyviai, bet ir kolektyvai, klubai, įvairios organizacijos.

Sulaukia bėgikų iš visos Lietuvos

„Šv. Pranciškaus taurės“ bėgimas yra laukiamas ne tik vietos bendruomenės, bet ir bėgimo entuziastų iš įvairių Lietuvos miestų, nes tai yra vienas paskutinių Lietuvos bėgimo taurės etapų. VšĮ Socialinių inovacijų studijos direktorius Mindaugas Kaikaris „Pajūrio naujienoms“ sakė, kad bėgikų bendruomenė nuolat auga ir, jei seniau bėgimai būdavo organizuojami tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tai dabar vis daugiau sporto entuziastų traukia mažesnių miestelių renginiai. „Trasos Kretingoje nėra pačios lengviausios, tačiau jos labai įdomios. Trasos įspūdingos tuo, kad vingiuoja ne tik miesto gatvėmis, bet ir parko takeliais, aplinka nuolat keičiasi. Nevienodas ir pagrindas – ne vien tik asfaltas, bet ir ne „trailas“, tenka įveikti ir vieną didesnį kalniuką parke. Tai suteikia savotiško „draivo“ bėgikams“, – 10,5 km ir 21,098 km trasas apibūdino M. Kaikaris, kuris pats yra bėgimo entuziastas.

Tačiau pirmiausia, pasak M. Kaikario, „Šv. Pranciškaus taurės“ bėgimas sportininkus iš visos Lietuvos sutraukia savo misija. „Žmonės Lietuvoje vis labiau prisideda prie gerų darbų, daugiau aukoja, pavyzdžiui, „Maisto bankui“ ar Raudonojo Kryžiaus draugijai, jaučia socialinę atsakomybę padėti tiems, kuriems gal ne taip gerai susiklostė gyvenimas. Norisi paremti ne tik finansiškai, bet ir palaikyti psichologiškai – bėgti ne tik dėl savęs“, – kalbėjo M. Kaikaris.

Jo pastebėjimu, dar vienas „Šv. Pranciškaus taurės“ bėgimo efektas yra tai, kad renginiui ima ruoštis vietos bendruomenė, taigi žmonės ima daugiau sportuoti, gerinti savo fizinę veiklą, atsisako kenksmingų medžiagų – vis populiaresnis tampa aktyvus laisvalaikis ir sveikas gyvenimo būdas.

Labdaros valgyklos lankytojų vis daugėja

Labdaros valgykla „Rūpestėliai“, įsikūrusi prie pranciškonų vienuolyno, gyvuoja nuo 1994 metų ir ji niekada nebuvo sustabdžiusi savo veiklos, net tuomet, kai nutrūko parama iš aukotojų, gyvenančių Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„Rūpestėliuose“ kasdien išverdama 80–90 litrų sriubos ir jos niekada nelieka: vasarą į valgyklą ateina pavalgyti apie 40, o šaltuoju metų laiku – apie 60 žmonių, dar kitiems alkstantiesiems maistas nunešamas į namus. „Valgyklos principas „Pamaitink artimą“, tad lankytojų, gerbdami jų orumą, niekada neprašome pasisakyti vardo ir pavardės, jų niekur neregistruojame, nebent dalyvaujame „Maisto banko“, su kuriuo bendradarbiaujame, akcijose ir ten pateikti paramos gavėjų sąrašą yra būtina“, – teigė A. Virbalienė.

Pasak jos, labdaros valgyklos lankytojų nemažėja – jų, Lietuvoje įvedus eurą, netgi atsirado dar daugiau. „Daugėja tokių lankytojų, kurie į nepriteklių pateko ne dėl socialinių įgūdžių stokos ar kokios nors priklausomybės – tai žmonės, kurie yra senyvo amžiaus, kamuojami ligų ir tiesiog nebepragyvena, jiems psichologiškai yra ypač sunku prašyti pagalbos“, – sakė A. Virbalienė.

Ilgus metus labdaros valgyklos „Rūpestėliai“ siela buvo Apolonija Bernotienė, kuri, nepaisydama garbaus amžiaus ir sveikatos bėdų, pati ieškojo privačių rėmėjų ir kasdien virė maistą valgykloje, jį dalino alkstantiems, už tai negaudama jokio atlygio. Pasak A. Virbalienės, A. Bernotienei, kurią visi švelniai vadindavo Olyte, išėjus Anapilin, jos darbai tęsiami toliau.

„Olytei, kurios sveikata vis silpnėjo, padėdavo dvi savanorės – jos ir perėmė tradicijas. Tai virėja Vita Petrauskaitė ir jos padėjėja Danutė Mikulskienė“, – savanoriškai veiklai atsidavusiomis moterimis pasidžiaugė A. Virbalienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas