Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Šiandien dvidešimtąjį gimtadienį švenčiantis Lukas Šimkus (centre) – vienas rezultatyviausių Kretingos motobolo klubo žaidėjų.

Prieš šešerius metus kretingiškį į pirmąją treniruotę atvedė tėtis. Tuomet dar keturiolikmetis Lukas, kaip ir dauguma jo amžiaus vaikinų, lankė krepšinio treniruotes, tačiau sako, kad dėl savo sprendimo keisti sporto šaką nesigaili. „Tėtis man pasiūlė, klausė, ar nenorėčiau pabandyti, nes sužinojo, kad renkama jaunimo komanda. Aš daug ir nesvarsčiau, ar pereiti į motobolą, nes ilgą laiką žaidęs krepšinį, į pagrindinę komandą taip ir nepakliūdavau“, – pasakojo L. Šimkus. Rodos, tėčio įžvelgtas potencialas pasiteisino, nes šiandien Lukas – vienas pagrindinės komandos lyderių, nuolat erzinantis varžovus įvarčiais.

Savo pirmąjį apsilankymą motodrome Lukas puikiai prisimena. „Atėjau, ir treneris sako: sėsk ant motociklo. O aš net kojomis jo nesiekiau. Man davė tokį seną, nenaudojamą ir liepė jį tvarkytis, kad galėčiau treniruotis. Jau kitą dieną atvažiavau, norėjau jį remontuoti, tačiau nebuvo mechaniko, ir nusiminęs išvažiavau namo. Treniruotės jau vyko, o su tokiu motociklu aš į jas eiti negalėjau“, – pasakojo vaikinas. Po sunkios pradžios Lukui galiausiai pavyko susitvarkyti motociklą ir pradėti treniruotes.

Vaikinas pasakojo, kad nuo devynerių turėjo krosinį motociklą, todėl treniruotės su motociklu jo neišgąsdino: „Atrodė, kad nieko sunkaus nebus – važiuoti juk moku.“ Vis dėlto, realybė nebuvo panaši į tai, ko tikėjosi Lukas, nes motodrome važiuoti ant asfalto, kuris pabarstytas žvyru, daug sudėtingiau. Jis sako, kad dauguma žmonių to nesupranta, ir po varžybų prašo savarankiškai apvažiuoti porą ratų, esą, daug metų važinėja su motociklu. „Po varžybų priėjęs žmogus man sako – aš dešimt metų važinėju su krosiniu. Duodi tą ratą apsukt, ir grįžta kruvinom alkūnėm. Ne viskas čia taip paprasta, motodrome visai kitoks važiavimas nei įprastais keliais“, – sako L. Šimkus.

Be abejo, traumų pasitaiko ir profesionalams. Mėlynės ant kūno, nubrozdinimai – tai šių sportininkų kasdienybė (net ir į pokalbį Lukas atėjo nubrozdintu smakru), tačiau rimtų sužalojimų išvengti pavyksta, jei aikštėje elgiesi kaip pridera, saugaisi ir „nelakstai, kaip be galvos.“

Anot pašnekovo, ir pats žaidimas motodrome daugeliui atrodo lengvesnis nei yra iš tikrųjų. Žaidėjas vienu metu jungia pavaras, spaudžia greičio pedalą, varosi beveik pusantro kilogramo kamuolį, žvalgosi, kuriam komandos draugui jį perduoti arba spiria jį į vartus. Tačiau Lukas sako, kad šiandien apie motociklo valdymą jis nebegalvoja, varžybose dėmesį sutelkia tik į tai, kaip perduoti tikslų smūgį ir surasti palankiausioje vietoje esantį komandos draugą.

Nors pats motobolo sezonas trunka apie keturis mėnesius, pasiruošimo jam netrūksta visus metus. Įprastai, kai nesitreniruoja aikštėje, vaikinai lanko sporto klubą, kad neprarastų sportinės formos, bei rūpinasi svarbiausiu savo sporto įrankiu – motociklu. Kadangi sezonas trunka neilgai, Lukas savo aistrą motobolui nesunkiai suderina su darbu. Anot jo, darbdaviai žino situaciją, kad laukia išvykos į Europos čempionatą ir su tuo sutinka. „Jie ir patys susidomėję, sako, norėtų atvažiuoti varžybų pažiūrėti. O šiaip, manau, kad jei labai nori, tai viską įmanoma suderinti“, – sakė vaikinas.

Šiandien Lukas jau visiškai įsitvirtinęs komandoje, todėl motodromą vadina antraisiais namais ir planuoja žaisti tol, kol jėgos leis. Paklaustas, kas taip žavi motobole, Lukas sunkiai galėjo atsakyti ir išrinkti tam tikras sporto šakos specifikas, nes anot jo, patinka viskas. „Aš tiesiog galiu mesti darbą, kurį dirbu, ir eiti treniruotis ar motociklą tvarkyt. Nors dirbu iki aštuonių vakaro, triskart savaitėje turiu atsiprašyti porai valandų ir lekiu į treniruotę. Man iš tikrųjų tai daugiau nei hobis, ir tiek“, – sakė kretingiškis ir užsiminė, jog tikisi, kad motobolas kada nors galės būti ne tik hobiu, bet ir darbu.

Kviečia papildyti komandos gretas

Šiandien Kretingos motobolo klube treniruojasi dvi komandos – pagrindinė ir jaunimo, tačiau didžiausias galvos skausmas vadovybei – kaip pritraukti naujų entuziastų, kurie papildytų šias komandas.

Klubo treneris Renatas Žiubrys sakė, kad didelių reikalavimų naujokams nekelia. Nemokančius važiuoti motociklu – išmokintų, svarbiausia, kad vaikas būtų linkęs sportuoti. „Žaidėjų trūksta visada ir jie nuolat mums reikalingi. Aukštų reikalavimų neturime, tačiau svarbu, kad vaikas būtų fiziškai aktyvus, puiku, kai lanko krepšinį ar futbolą, nes tuomet jam daug lengviau žaisti komandinį žaidimą“, – sakė R. Žiubrys.

Šiemet jauniausi klubo žaidėjai – 12 ir 13 metų vaikinai, tačiau, pasak R. Žiubrio, į treniruotes rekomenduotų ateiti nuo 14 metų, nes jaunesniems dažniausiai ir motociklai būna per dideli.

Pasak trenerio, klubas nuolat susiduria su žaidėjų krize, nes žaidžiančių motobolą amžiaus vidurkis – 25 metai. „Nors sportas ir labai įdomus, tokiame amžiuje žmonės pradeda kurti šeimas, dirba, o motobolas yra kaip hobis, už tai atlygio negauname, tad žaidėjams tampa sunku viską suderinti, nors mesti sporto jie nenori, nelieka kito pasirinkimo“, – sakė R. Žiubrys. Dėl šios priežasties nuspręsta komandą atjauninti, kad pagrindinių žaidėjų amžius būtų nuo 18 iki 25 metų.

Erika ALONDERYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas