Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Už lenkimo taisyklių pažeidimus – ne tik bauda

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Keliuose
  • 2018-07-27
Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas patarė vairuotojams atkreipti dėmesį į kelio ženklus, kurie informuoja apie artėjimą prie sankryžos.

Per 2018 metų 6 mėnesius Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje nustatyti net 69 transporto priemonių lenkimo taisyklių pažeidimai, nors per visus 2017 m. metus tokių buvo užfiksuota 79. Šią informaciją pateikęs Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas teigė, kad dažnas tokį pažeidimą padaręs vairuotojas nemaloniai nustemba sužinojęs, kad jam gresia ne tik bauda, bet ir vairuotojo pažymėjimo netekimas mažiausiai 3 mėnesiams.

„Stebima dažna situacija, kai vairuotojai, vairuodami transporto priemones, „neskaito“ kelyje (gatvėje) įrengtų kelio ženklų, kurie informuoja apie priekyje laukiančius eismo pasikeitimus“, – kad neretai vairuotojams trūksta pastabumo, teigė R. Kačinas.

Jis įsitikinęs: jei vairuotojai atkreiptų didesnį dėmesį į kelio ženklus, įspėjančius apie artėjimą prie sankryžos, jie atsisakytų minties atlikti lenkimo manevrą – jis sankryžose yra ypač pavojingas.

R. Kačinas priminė, kad gyvenvietėse (gatvėse) prieš artėjančią sankryžą būna įrengtas kelio ženklas Nr. 201 „Pagrindinis kelias“, o ne gyvenvietėse (keliuose) – kelio ženklai Nr. 107 „Sankryža“, Nr. 108 „Sankryža su šalutiniu keliu“, Nr. 109 „Šalutinis kelias iš dešinės“, Nr. 110 „Šalutinis kelias iš kairės“.

„Šie kelio ženklai praneša, kad vairuotojas artėja prie vienokio ar kitokio tipo sankryžos, ir lenkimas jose yra draudžiamas. Taip pat prieš šias sankryžas dažnu atveju būna ant važiuojamosios dalies naudojamas horizontalusis ženklinimas – tai yra siaura ištisinė linija, skirta priešingų krypčių transporto srautui atskirti ir draudžianti paženklintame kelio ruože važiuoti priešpriešinio eismo juosta, t.y. daryti lenkimą, – dėstė R. Kačinas. – Vairuotojai, neįvertinę šių aplinkybių ir darydami lenkimą sankryžoje ar prieš ją, rizikuoja: iš priekyje esančios sankryžos gali išvažiuoti kita transporto priemonė ir įvažiuoti į pagrindinį kelią, kuriai nėra kliūties jos važiuojamoje dalyje. Kita didelė tikimybė – kad lenkiamas automobilis gali sukti artėjančioje sankryžoje į šalutinį kelią ar gatvę. Pasekmės tokių eismo įvykių yra nenuspėjamos – tokiais atvejais ne tik apgadinami automobiliai, bet ir sužeidžiami žmonės.“

R. Kačinas patartų vairuotojams atkreipti dėmesį į kelio ženklus, perspėjančius apie artėjimą prie sankryžų ir nedaryti pavojingų lenkimų.

Kelių eismo taisyklių 140 punktas numato, kad lenkti draudžiama: sankryžose; geležinkelio pervažose ir likus 100 m atstumui iki jų; kelių ruožuose, kur blogai matomas kelias; pėsčiųjų perėjose; vietose, kur važiavimo kryptimi yra daugiau kaip viena eismo juosta. Kelio ženklas „Lenkti draudžiama“ taip pat draudžia lenkti transporto priemones, išskyrus pavienes (pavienius transporto priemonių junginius), važiuojančias mažesniu kaip 30 km/h greičiu.

„Dažniausiai pareigūnų fiksuojamas taisyklių pažeidimas – lenkimas sankryžose ar pėsčiųjų perėjose. Nemaža dalis gaunama ir pilietiškų žmonių vaizdo registratoriais užfiksuotų tokių pažeidimų, juos policija tiria“, – teigė R. Kačinas.

Atsakomybė už lenkimo pažeidimus yra numatyta LR Administracinių nusižengimų kodekso 420 str. 1 d. – tokiu atveju vairuotojams gresia bauda nuo 170 iki 230 eurų su 3 – 6 mėn. vairavimo teisės atėmimu. Neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – bauda nuo 300 iki 600 eurų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas