Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vestuvės: be panikos ir vestuvių planuotojų

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2007-09-28

Vasara ir ankstyvas ruduo – pats darbymetis muzikantams, fotografams ir kavinių savininkams. Šiuo metų laiku kelti vestuves jau tampa nauja lietuviška tradicija. Išsivadavusios iš kankinančio papročio švęsti visą savaitę, lietuviškos vestuvės įgauna vis daugiau vakarietiškų bruožų, tačiau neatsisakoma ir senoviškų tradicijų.

Vydmantiškiai Modestas Gudauskas ir Sigita Sasnauskaitė susipažino degalinėje. „Tada vienoje iš Palangos degalinių buvo įrengtas lauko teatras. Rodė filmą „Greiti ir įsiutę“. Kiek pamenu, aš buvau pažinties iniciatorė“, - prisiminė nuotaka.

Tradiciškai senovės lietuviai tuokdavosi rudenį arba žiemą – kai jau pasibaigę visi pagrindiniai ir sunkieji ūkio darbai. Tačiau vydmantiškiai Modestas Gudauskas ir Sigita Sasnauskaitė savo vestuvėms pasirinko saulėtą rudens šeštadienį ne dėl tradicijų. „Vasarą per karšta. O ir prisiminkim, kas dėjosi taip visų grobstytą vestuvėms liepos 7-ąją – lietus pliaupė. Ruduo – nuostabiausias laikas vestuvėms“, - tikino jaunavedžiai.

Jie nenusižengė ir kitai tradicijai – baltai nuotakos suknelei. Balta vis dar išlieka populiariausia vestuvių spalva. Nors suknelių nuomos parduotuvėse būsimos nuotakos pamažu ir nedrąsiai renkasi pastelinių, o kartais ir ryškių spalvų suknias. „Aš taip pat mielai būčiau vilkėjusi kitokios spalvos suknelę, tačiau tokių nebuvo“, - apgailestavo S.Sasnauskaitė.

Jos nuomone, laikytis senoviško papročio - pirkti suknią ir ją vėliau perduoti dukteriai – netikslinga.

„Na, jei ketini tuoktis ne vieną kartą, gal tada ir apsimoka suknelę nusipirkti – pigiau, negu nuomoti“, - šmaikštavo jaunavedžiai.

Jie liko ištikimi lietuviškai tradicijai švęsti vestuves su piršliu, muzikantais ir švente visiems porą dienų. „Piršlio reikia – kad viskuo rūpintųsi ir svečius linksmintų. Švęsim, kol jėgos leis išnuomotoje kavinėje“, - sakė M.Gudauskas.

Jis mano, kad Lietuvoje švęsti vestuves namuose – seniai nebemadinga. Visi stengiasi išsinuomoti patalpas. Dažnai jų trūkumas priverčia jaunuosius keisti vestuvių datą. „Mums pasisekė – be vargo radome išsinuomoti kavinę. Švęsti ne namie – patogu: kitą dieną nereikia tvarkytis, gali po vestuvių ilsėtis“, - tikino jaunasis.

Vydmantiškiai į savo vestuves pakvietė apie 50 svečių. Pasak jaunųjų – tai tik artimiausi giminės ir geriausi draugai. „Jei kviestume visus pusbrolius, pusseseres, tetas ir dėdes – būtų baisus skaičius“, - pasakojo M.Gudauskas ir S. Sasnauskaitė.

Jų nuomone, nereikia pasiduoti visuotinei psichozei ir imti užsisakinėti muzikantų ar fotografų prieš metus. „Viską reikia daryti ramiai. Vestuvėms pradėjome ruoštis prieš pusmetį. Pamažu nusipirkome, kas buvo reikalinga, suorganizavome, ką reikia. Neprireikė ir dabar labai madingų vestuvių planuotojų“, - sakė jaunieji.

Jie atsisakė ir tradicinės fotosesijos prie jūros. „Jūra - gražu, bet taip nuvalkiota. Nusprendėme savo vestuves įamžinti Mosėdžio akmenų parke“, - džiaugėsi jaunieji.

Prieš ketverius metus degalinėje Palangoje susipažinę vydmantiškiai tikino, kad tuoktis pasirinko tinkamą laiką: 25-erių jaunikis ir 23-ejų metų nuotaka tikino, kad jų amžius – pats tinkamiausias santuokai kurti.

„Ak, jau tos moterys – joms reikia statuso. Štai todėl ir vedu“, - juokavo M.Gudauskas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas