Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 6 %
Naktį-3°C debesuotumas 57 %
Apklausa

Ar reikėtų į ugdymo įstaigas nepriimti neskiepytų vaikų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atgaivino akustinius „Špitolės vakarus“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2018-06-08
Michailas Denisenko jaunųjų atlikėjų koncertams surado ir išnaudojo naują erdvę – piliakalnius.

Kretingoje, priešais bažnyčią įsikūrusioje arbatinėje „Špitolė“, šį pavasarį vėl suskambo gyvai grojama jaunųjų atlikėjų muzika, suskambo poezija, – kone prieš du dešimtmečius užgimusią „Špitolės vakarų“ tradiciją atgaivino iniciatyvinė grupė „Dangės pakrantės jaunimas“.

Šios grupės lyderis 34-erių klaipėdietis Michailas Denisenko, šiuo metu grupėje „Poezijos medžiotojai“ muzikuojantis išvien su kretingiškiais atlikėjais Veronika Šlionskyte ir Aurimu Stoniu, „Pajūrio naujienoms“ sakė, jog idėja atgaivinti garsiuosius „Špitolės vakarus“ jiems ir gimė besišnekučiuojant arbatinėje.

„Prisiminiau, kaip dar paauglys būdamas atvykdavau į Kretingos „Špitolę“, nes jau tuomet „vežė“ tikra, necenzūruota ir nesugadinta muzika. Ir šiandien mūsų iniciatyvinė grupė, kuri veikia kaip visuomeninis kultūrinis sąjūdis, siekia populiarinti nekomercinę jaunųjų kūrėjų muziką, skatinti pradedančius poetus. Visi mūsų renginiai yra nemokami“, – teigė M. Denisenko.

Pašnekovas pabrėžė – jų sambūrio renginiuose skambančiai muzikai siekiama suteikti pilietinį atspalvį: „Mes ieškome neformalių erdvių – prie jūros, ant skardžių, pamėgome piliakalnius, nes piliakalnių populiarinimui Lietuvoje buvo skirti visi metai. Grojome ant Žardės, Kalniškės, arba Gargždų, piliakalnių, o Kretingoje iš naujo atradome į „Špitolę“.

Koncertus bei poezijos vakarus „Dangės pakrantės jaunimas“ mėgsta surengti tarpušvenčiu, tarkim, palydint paskutinę vasaros dieną ar spalį pažymint Mažosios Lietuvos genocido dieną. Grojant muzikai ir skambant poezijai, klausytojams rengiamos ir viktorinos, kuriose atsispindi istorinių datų ar įvykių svarba.

Muzika ir kūrybinės bei pilietinės iniciatyvos – tai M. Denisenko pomėgis, mat, tiesioginis jo darbas susijęs su transporto vadyba. Nuo 2002-ųjų kelerius metus jis grojo mušamaisiais grupėje „Atika“ išvien su žinomu atlikėju Dariumi Žvirbliu, 2005-aisiais įkūręs grupę „Flaer“, 2007 m. grojęs kartu su Andriumi Rimiškiu bei grupe „Mango“, vedęs jaunimo laidas „Radiogramoje“, jis taip pat rūpinasi ir Klaipėdos miesto istorinės aplinkos išsaugojimu, apylinkių paveldu ir aplinkosauga.

„Tuo pats domiuosi ir stengiuosi uždegti jaunimą. Muzika, mūsų koncertai, manau, padeda ugdyti pilietiškumą. Man atrodo, kad šitaip mes galime prisidėti prie savojo krašto istorijos puoselėjimo“, – neslėpė klaipėdietis, išvien su bendraminčiais tvarkę Žardės piliakalnį bei senąsias Klaipėdos miesto ir jo prieigų kapinaites.

„Dangės pakrantės jaunimas“, šį pavasarį jau dukart surengęs akustinius vakarus „Špitolėje“, per vasarą darys pertrauką, o atgaivins juos rudeniop. Tačiau alternatyviąją muziką mėgstančius kretingiškius liepos 6-ąją jis kviečia į marių vaizdais bei jaukiu uostu garsėjančią Dreverną, kur surengs į koncertą „Muzikiniai perlai Mindaugo karūnai“.

„Muzikinius perlus ant karaliaus Mindaugo karūnos tą vakarą vers jaunas atlikėjas iš Šiaulių Domas Ročka, charizmatiškoji Živilė Mackevičiūtė iš Skuodo, žodžio kišenėje neieškanti poetė Renata Karvelis iš Šilalės, nepakartojamo balso Rasa Lapienė iš Kretingos bei nuotaikingieji bardai iš Klaipėdos Jonas Baltokas ir JieDu“, – kalbėjo M. Denisenko.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas