Pajūrio naujienos
Help
2018 Lapkritis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 9 %
Naktį7°C debesuotumas 4 %
Apklausa

Ar reikėtų išrauti daugiamečius gėlynus Rotušės aikštėje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) pacientė redakcijai išsakė nepasitenkinimą dėl apsilankymo pas šio centro šeimos gydytoją ir, jos manymu, atsainų požiūrį į pacientą: 75-erių moteris pasiguodė, kad šeimos gydytoja jai, garbaus amžiaus žmogui, nedavė jokių siuntimų pasitikrinti pas specialistus.

Skaitytoja norėtų žinoti, ar pacientui reikalaujant, šeimos gydytojas privalo siųsti pas skirtingų sričių specialistus, ar – ne. Jai taip pat neaišku, ar iš bendro kraujo tyrimo šeimos gydytojas gali nuspręsti apie rimtas ligas.

„Gydytoja pažiūrėjo į kraujo tyrimą ir sako – kraujas geras, skydliaukės pakitimų nėra, jūsų sveikatos būklė puiki. Ar gali būti, kad aš, sulaukusi tokio amžiaus, būčiau visiškai sveika. Ar neprivalėjo gydytoja nusiųsti manęs pas specialistus, kad žinočiau, ar nėra kokių rimtų ligų, nes paskui pasako – pavėlavote“, – klausė skaitytoja.

Kretingos PSPC vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Arnas Juškys paaiškino, jog, pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančius teisės aktus, šeimos gydytojas siuntimus išduoda tik neaiškiais, jo kompetenciją viršijančiais atvejais.

„Tačiau būna išimčių – nors gydytojas neprivalo, tačiau gali nusiųsti pas specialistą. Tokiu atveju, siuntime ir paciento kortelėje jis įrašo, kad žmogus siunčiamas pačiam pageidaujant. Tačiau derėtis, lyg atėjus į turgų, pas šeimos gydytoją nereikėtų, nes jis yra kompetentingas nuspręsti, kas pacientui reikalinga, o ne – ko jis nori“, – teigė A. Juškys.

Jis taip pat sakė, jog, atlikus kraujo tyrimą, galima nustatyti daugelį lėtinių ligų. „Pacientui atrodo, kad atliekamas tik bendras jo kraujo tyrimas, tačiau šeimos gydytojas dažniausiai pažymi, kad sykiu būtų atliktas ir biocheminis tyrimas“, – kalbėjo medikas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas