Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 2 %
Naktį2°C debesuotumas 36 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Sesutės Aistė (nuotr. kairėje) ir Luknė sėkmingai dalyvauja įvairiuose turnyruose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – jos jau gali pasigirti ir svariais laimėjimais.

Kretingiškės sesutės Lengvinaitės – devynerių metų Luknė ir vienuolikos metų Aistė – aistrą žaisti šachmatais atrado ankstyvoje vaikystėje. Skirdamos daug laiko tobulinti savo įgūdžius, dabar mergaitės jau yra nusipelniusios šachmatininkės – dalyvauja rimtuose turnyruose ir garsina Lietuvos vardą.

Kretingoje vyko šachmatų maratonas

Kretingos kultūros centre gegužės 13 dieną įvyko Kretingos šachmatų maratonas. Jame būriavosi šachmatininkai ne tik iš įvairių Lietuvos kampelių, tačiau ir iš Lenkijos, Ukrainos.

Žaidėjai buvo suskirstyti žaisti vienas su kitu, nepaisant jų amžiaus skirtumo. Per šachmatų partiją buvo justi įtampa ir tyla. Visi buvo susikaupę. Žaidė ir Luknė su Aiste.

Šachmatininkių trenerė Asta Idzelienė, jau ilgą laiko treniruojanti mergaites, sakė, jog džiaugiasi, kad į Kretingą, šachmatų maratoną, galima prisikviesti ir žmonių iš kitų šalių bei nori, kad tokia tradicija tęstųsi ir toliau.

Vilniaus trečiasis tarptautinis vaikų šachmatų turnyras

Į Vilniuje balandžio mėnesį įvykusį tarptautinį garsųjį Gario Kasparovo, 13 kartų tapusio pasaulio šachmatų čempionu, turnyrą – važiavo ir Luknė su Aiste. Pasak A. Idzelienės, buvo susirinkę jaunųjų šachmatininkų iš įvairių šalių – Estijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos. Jame rungėsi tik geriausi šachmatininkai.

Mergaitės žaidė šveicariška sistema – 9 partijas po 25 minutes plius 10 sekundžių.

C turnyre rungėsi Luknė, jame dalyvavo žaidėjai, kuriems – mažiau negu 10 metų. O štai Aistė pasirodė B grupėje, kurioje rungtyniauja dalyviai, jaunesni negu 12 metų. Abi mergaitės pateko į lentelės viduriuką. A. Idzelienė teigė, jog džiaugiasi mergaičių rezultatais. „Turnyre verti dalyvauti tik stipriausi šachmatininkai“, – sakė A. Idzelienė.

Paklausus mergaičių, ar jos jautė baimę važiuodamos į turnyrą, abi atsakė, jog šiek tiek baisu buvo tik prieš pat turnyrą. Abi mergaitės troško laimėti. Ir netgi teigė svajojančios pralenkti savo trenerę. A.Idzelienė sakė, jog kartais tai padaryti joms ir pavyksta.

Laimėjimai – atlygis už darbą

„Nuo pat mergaičių treniravimo pradžios pastebėjau, kad abi yra labai talentingos, – apie mergaites atsiliepė jų trenerė. – Joms tenka treniruotis 1–2 kartus per savaitę, o prieš turnyrus – ir kiekvieną dieną“. Luknė 2 kartus tapo Lietuvos vaikų šachmatų III vietos laimėtoja, 2017 metų Lietuvos čempionė savo kategorijoje, tarptautinių turnyrų nugalėtoja ir prizininkė, 1 kartą dalyvavo Europos čempionate Rumunijoje.

„Šachmatai išmoko žmogų bendrauti, kaip elgtis beviltiškoje situacijoje. Jei nežinau, ką daryti, visada susirandu šachmatų klubą“, – sakė A. Idzelienė.

Gerda JEDENKUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas