Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 2 %
Naktį2°C debesuotumas 36 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kūryba prilygsta stebuklui

  • Kuprinė
  • 2018-05-25
Rasa Lazdauskaitė teigė, kad žmonės vertina meną, jeigu jis yra įdomus, patrauklus ir praktiškas.

Kretingiškė 29-erių menininkė Rasa Lazdauskaitė neįsivaizduoja nė vienos dienos be kūrybos. Praėjusių metų spalį ji surengė jau ketvirtą savo darbų parodą „Diena po lietaus“. Nors mergina meno studijų nėra baigusi, tačiau kūryba yra jos gyvenimo dalis bei Dievo suteikta dovana, skatinanti kasdien bent kelias akimirkas skirti menui.

Kūrybą atrado mokykloje

Rasa prisiminė, jog mokykloje mokinių mėgstamuose atminimuose dažnai rašydavo, jog nori piešti ir būti menininke. Ji pasakojo, kad būdama penkiolikos susižavėjo grafika. Šioje srityje Rasa atrado save, todėl mėgstamiausios jos priemonės – plunksna ir tušas.

Pirmieji kūrybiniai bandymai – grafiniai krikščioniški simboliai – buvo publikuoti Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijos laikraštėlyje „Kelyje“ bei Lietuvos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos leidiniuose. Savo kūryba su bendraminčiais Rasa dalinosi ir Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijoje veikusiame jaunųjų kūrėjų klube „Strėlė“ bei dizaino mokytojos Valdonijos Karaliūnienės dizaino būrelyje.

Popierius – dykuma

Rasa atskleidė, kad įkvėpimas ją dažniausiai aplanko kuriant. „Dievas – Kūrėjas tarsi išveda į dykumą, kur prakalbina širdį ir teikia įkvėpimą. Kūryba – tai žvilgsniai į baltą popieriaus dykumą, kuri pražysta“, – sakė Rasa.

Anot jos, savo talentu svarbu dalintis ir kurti grožį kitiems. Rasai labiausiai patinka sukurti ką nors naujo ir įdomaus. Menininkė mano, kad kūryba prilygsta stebuklui. Vienas naujausių jos kūrinių – rankų darbo škaplierius. Šios idėjos įgyvendinimas susijęs su šv. Terese Aviliete. Rasa pasakojo, kad su šia šventąja susipažino 2013 metais rašydama magistro darbą.

„Baigusi studijas maniau, kad pažintis su šv. Terese Aviliete baigta, tačiau 2015 metais su piligrimų grupe keliavau šv. Teresės Avilietės keliais. Iš šios piligrimystės troškau parsivežti škaplierių, bet neradau tokio, kuris man patiktų“, – pasakojo Rasa.

Praėjus pusmečiui, Rasa su drauge sukūrė kvalifikacinį seminarą tikybos mokytojams „Šv. Teresė Avilietė – Dievo gailestingumo giedotoja“. Vedant seminarus visoje Lietuvoje, brendo ir mintis sukurti škaplierių.

Pradėti kurti škaplierius ją paskatino draugės parvežtas škaplierius iš Karmelio kalno esančio Šventoje Žemėje. „Daugiau nebekilo klausimų, kaip kurti ir nuo ko pradėti, – sakė Rasa, tikinti, kad visa tai vyko per šv. Teresės Avilietės užtarimą. – Šios šventosios gyvenimo istorija ir knyga „Vidinės pilies buveinės“ yra naujas įkvėpimas kūrybai ir gyvenimui.“

Kūryba skatina individualumą

Panirusi į kūrybą, Rasa sukūrė savo reklaminį ženklą „Plunksnos linija“ – toks pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai, nes taip pat vadinosi ir jos pirmoji paroda, kuri buvo surengta 2007 metais.

Rasa įsitikinusi, jog svarbu nuolatos ieškoti atsinaujinimo ir išskirtinumo. Jai itin patinka kurti praktiškas dovanas, tad dekoruoja indus ir puodelius, tekstilės gaminius, kaligrafiškai rašo kvietimus, sveikinimus.

Mergina pasakojo, kad kartais idėjas padiktuoja ir patys žmonės, išsakantys įvairius prašymus. Kartą žmonės kreipėsi, klausdami, ar ji galėtų kaligrafiškai užrašyti Lietuvos himną ant medinio pagrindo, kuriame pavaizduotas šalies herbas. Taip pat jai buvo neįprasta dekoruoti gitarą įvairiais raštais. Rasa sulaukia prašymų dekoruoti ir baldus, tačiau kol kas ji tokių pasiūlymų atsisako, bet neatmeta galimybės pasinaudoti šia idėja ateityje.

Anot Rasos, žmonės vis dažniau ieško autentiško, būtent jiems kurto gaminio, tad jos darbai puošia ne tik Kretingos ar Lietuvos gyventojus, bet ir yra siunčiami į Airiją, Italiją, Jungtines Amerikos Valstijas ir kitur.

Rasa pastebėjo, jog žmonės ne tik nori įsigyti ką nors išskirtinio, bet ir aktyviai dalyvauja meniniuose mokymuose, kurių metu patys gali išbandyti, ką nors naujo, pavyzdžiui, dekoruoti puodelius, piešti ant tekstilės, sužinoti kaligrafijos paslapčių, sukurti atvirukų ar net pasigaminti rankų darbo popieriaus.

Sigita RAZMUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas