Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 6 %
Naktį-3°C debesuotumas 57 %
Apklausa

Ar reikėtų į ugdymo įstaigas nepriimti neskiepytų vaikų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jauni žmonės neturi, kur eiti – tai faktas. Jaunimas daugiausiai laiko praleidžia lauke, bet kur būti, kai lyja? Esant blogam orui, jaunimas neturi, kur burtis, o tokia situacija priveda prie rimtesnių problemų.

Vos atšilus, parke, prie vandens telkinių susirenka pilna jaunuolių, nes tik geru oru jie turi progą susitikti ir nevaržomai leisti laisvalaikį.

Atlikus apklausą internetu ir paklausus pačių jaunuolių nuomonės, galima pastebėti, kad ši problema yra plačiai paplitusi.

Kai jaunimas neturi, kur susitikti su draugais, prasideda nuobodžiavimas, o nieko neveikimas skatina sėdėjimą prie kompiuterio. Kai žmogaus kasdienybe ima virsti kompiuteriniai žaidimai, jam vis sunkiau atgal įsitraukti į socialinį gyvenimą, todėl mums gana nesvetimas ir pažįstamas vaizdas yra jaunuolis, neatitraukiantis akių nuo telefono ar kompiuterio ekrano. Susitikęs su draugais, toks jaunuolis nebesugeba bendrauti gyvai, todėl lenda atgal į jam artimesnę ir labiau pažįstamą virtualią erdvę – išmanųjį telefoną.

„Jaunų žmonių poreikiai tiesiog reikalauja erdvės, kur būtų galima žiemos metu ateiti, pažiūrėti filmą, jaukiai išgerti arbatos“, – sakė šešiolikmetė Greta Latakaitė.

Žiemos metu jaunimo situacija yra gana graudi: jaunimas šildytis eina į parduotuves, kur juos išvaro, jei šie kažko neperka. Kita problema yra ta, kad mokiniai nedirba, o kavinės, parduotuvės reikalauja patuštinti pinigines, jei yra noro juose būti.

Jaunimas dažnai renkasi ir vaikų žaidimų aikštelėse, tačiau mamos piktinasi, kad šalia paauglių žaidžiantys maži vaikai išgirsta nekokį žodyną, o neretas atvejis, kad jaunuolis dar imtų ir užsirūkytų prie pat mažo vaiko. Jauni žmonės nesijaučia laukiami viešose erdvėse, todėl ieško, kur kitur praleisti laisvalaikį, tokiu atveju kartais laisvalaikio leidimo vietomis tampa garažai, rūsiai, kur renkasi geriantis ir rūkantis kontingentas.

„Kretingos mieste jaunimui nėra, ką veikti“, – tvirtai savo nuomonę išsakė mokinė G. Latakaitė. Pagal merginos idėją, reikalinga erdvė su sėdmaišiais, kur būtų galima pažaisti tokius žaidimus, kaip stalo tenisą, stalo futbolą, galima išsivirti arbatos, atsinešus savo kompiuterį pažiūrėti filmą. Apsilankymas šioje erdvėje galėtų būti ir už minimalų mokestį, nes mūsų poreikiai yra daugiau nei iš sovietų laikų sunešti sutriušę foteliai.

Jau kurį laiką Kretingos mieste ir rajone veikia Atviros jaunimo erdvės – patalpos, dažniausiai įkurtos mokyklose, bibliotekose, bendruomenės namuose, kultūros skyriuose, kur jauni žmonės gali rinktis ir leisti savo laisvalaikį. Tačiau jos ne visada yra labai patrauklios jauniems žmonėms, nes būna, kad patys paaugliai gadina erdvėse esantį turtą. Be to, Atvirų jaunimui erdvių darbo laikas nėra pats geriausias, nes jauni žmonės dažniausiai susirenka vakarais ir savaitgaliais, o tuomet erdvės jau būna uždarytos.

„Jaunimą, sulindusį į rūsius ir garažus, galima ištempti pasiūlius įdomesnės veiklos“, – savo nuomonę išdėstė dešimtokas Rokas, nenorėjęs viešinti savo pavardės.

Roko nuomone, jaunimui, kuris jau įsitraukė į žalingus įpročius, tiesiog verkiant reikia pasiūlyti ir sumasinti jį kokiu sveiku įpročiu, pavyzdžiui, atviras pokalbis ne gurkšnojant alkoholinį gėrimą, o žaidžiant stalo futbolą. Pašnekovas mano, kad jaunimui reikia veiklos, kuri galėtų patenkinti visus jo poreikius ir padėtų pamiršti apie dabar egzistuojančias problemas.

Aurelija PLOKŠTYTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas