Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 2 %
Naktį2°C debesuotumas 36 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pirmiau savęs įkurdino žirgus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2018-05-25
Dovilės Staponkienės numylėtinės – Juta ir jos motina Himera – jau turi savo nuolatinius namus.

Tarp Imbarės ir Nasrėnų esančiame atokiame Skaudalių kaime, ant senos sodybos pamatų, kyla naujas mūras, – čia kuriasi jauna Dovilės ir Roberto Staponkų šeima. Tačiau už sodybos plytinčiose erdviose ganyklose palei greta pratekantį Blendžavos upelį jaukų prieglobstį jau surado du sutuoktinių žirgai Juta ir Himera.

„Žinojau, kad kada nors turėsiu tokį jaukų žemės lopinėlį. Pažiūrėkite, kokia čia ramybė ir grožis, – rodydama Blendžavos senslėnio link, kur sutuoktiniai nuomojasi gabalą ganyklos savo mylimiems žirgams, džiūgavo Dovilė. – Mudviem su Robertu ligi įkurtuvių – dar toli, bet žirgai ir Tobis, – taip vadinasi jųdviejų šuo, – čia jau puikiai įsikūrė.“

Abu sutuoktiniai – gamtininkai: Dovilė dirba Salantų regioninio parko ekologe, Robertas – Klaipėdos universitete. Jauna šeima, kuri šį birželį laukia pirmąkart juos aplankant gandrų, sakė, jog išsyk po vedybų abu gyvenamosios vietos žvalgėsi po Klaipėdos regiono kaimus, kol prieš kelerius metus ir aptiko tuos senus trobesius Skaudaliuose. „Sodyba nebuvo vertinga kaip istorijos paveldas, todėl dabar statant nereikia laikytis autentikos“, – kalbėjo sodybos šeimininkė.

Nauja sodyba Skaudaliuose kuriasi ant senosios pamatų.

Tam, kad pagirdytų arklius, į sodybą iš Salantų, kur Staponkų šeima laikinai įsikūrusi, Dovilei tenka atvykti kasdien. Žirgus, ji sakė, auginanti jau penkerius metus: Jutai dabar yra 14 metų, o jos motinai Himerai – 25-eri.

„Dar namų neturėjome, kai įsigijau tuos žirgus. Per vasarą juos laikiau sodyboje pas mamą, o žiemą – žirgyne prie Palangos. Nuo pat vaikystės žinojau, kad anksčiau ar vėliau turėsiu žirgą. Svajonė išsipildė anksčiau negu tikėjausi. Žirgai – mano silpnybė ir mano didysis džiaugsmas“, – atviravo moteris.

Naudos iš tų žirgų, neslėpė ji, – jokios, labiau netgi – nuostolio. Pigiau net jauną arklį būtų išlaikyti, bet meilė savo gyvūnui ima viršų. Arkliui kojos ir dantys, tikino Jutos ir Himeros šeimininkė, yra svarbiausi, – pagal juos nuo seno spręsdavo apie gyvulio sveikatą. „Byra dantys jau mūsų Himerai, ją tenka maitinti granulėmis, kad kuo mažiau kramtyt bereiktų. O ir išgedusius dantis ne bet kuris veterinaras imasi traukti. Tris dantis teko rauti, tam specialiai atvažiavo veterinaras iš Latvijos, – jis pirmiau primigdo, pražiodina ir tik tada lenda į gyvulio burną“, – apie augintinių sveikatos problemas prašneko moteris.

Ji neslėpė, jog po įkurtuvių į Skaudalius dar parkeliaus ir jų avys: „Turime pulką, bet ir šios kol kas po svetimus ūkius išbarstytos“, – juokėsi Dovilė, neslėpdama, jog Robertas šiemet jau pats išbandė ir avių kumpius vytinti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas