Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 6 %
Naktį-3°C debesuotumas 57 %
Apklausa

Ar reikėtų į ugdymo įstaigas nepriimti neskiepytų vaikų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Apdovanojo gyvenimas ir Prezidentė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2018-05-11
Prezidentės apdovanotai Anelei Gricienei šeima – didžiausia gyvenimo vertybė.

Vakar Bargalio kaime, Imbarės seniūnijoje, apsilankė LR Prezidentūros atstovai kancleris Giedrius Krasauskas ir personalo skyriaus vedėja Gražina Urbonienė, kurie 88-erių Anelei Gricienei, į gyvenimą išleidusiai 10 dorų vaikų, atvežė Motinos dienos proga skirtą apdovanojimą – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.

Sveikatos ir ilgų gyvenimo metų, įsegdamas Prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanojimą – medalį ir įteikdamas saldainių dėžutę, A. Gricienei linkėjo G. Krasauskas. Tuo pačiu garbiąją rajono motiną pasveikino Kretingos rajono vicemerė Danutė Skruibienė, Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėja Danutė Blagnienė bei Imbarės seniūnijos atstovės Rima Vaičiulienė ir Dovilė Kiesienė.

Gimdė vienuolika kartų

O kol A. Gricienė su ja prižiūrinčia ir sykiu gyvenančia dukra Zenaida Brikmaniene laukė atvykstant svečių, senolė „Pajūrio naujienoms“ atsivėrė: „Vargsta Prezidentė su tais medaliais. Nebereikėjo – jau vieną turiu.“ Ir kaip įrodymą ištraukė iš stalčiaus dugno į ryšulėlį susuktą 1971 metais, gimus paskutiniajam – dešimtajam vaikui, įteiktą Motinos didvyrės medalį su autentišku numeriu, nukaldintą Maskvos monetų namuose.

Senolė sakė, jog vaikai – didžiausias gyvenimo džiaugsmas, ir jai keista, kad šiandien moterys nebenori gimdyti: „Anūkės vos po vieną atžalą teturi, sakau, nors jau antro susilaukit. Kitaip visai išnyks Lietuva.“

Senolė pasidžiaugė, jog iš gausaus būrio jos vaikų tik 2 gyvena užsienyje: jaunėlis Arūnas – Anglijoje, o Kazys – jau 30 metų Tiumenėje, Rusijoje. Visi kiti čia pat: kas Plungėj, Klaipėdoj, o kas Kretingoj ir Vydmantuose.

Ir nors atmintimi, pasak Zenaidos, mama nesiskundžia, bet paklausta, kiek gi anūkų ir proanūkių jai dovanojo gyvenimas, tik mostelėjo ranka – „daug, nebesuskaičiuoju“. O savo vaikus vardindama, pabandė prisiminti jų gimimo datas, nebūdama tikra, ar nesuklydo: Zenaida yra vyriausia – jai 68-eri, o jauniausias 47-erių Arūnas. Tarp jų pamečiui dar gimė Kostas ir Kazys, po trijų metų Anelė, vėliau Alfredas, Jadvyga, Jonas, Petras. Vieno sūnaus neteko anksti – motociklo avarijoje, vos sulaukęs 23-jų, žuvo Vidmantas. Gimdė ji vienuolika kartu – Steponėlis, sakė, miręs mažytis – vos 2 mėnesių amžiaus.

Nelaiko pykčio ir nuoskaudų

A. Gricienė pasakojo, jog Bargalio kaimas – jos vyro Kazimiero tėviškė. Čia atitekėjusi, kai Salantų „žydšulėj“ per šokius susipažinusi su 10 metų vyresniu Kazimieru, – po vienerių metų pažinties šis pasiūlęs jai savo ranką ir širdį. „Geras vyras ir tėvas vaikams buvo. Čia gimė visi mūsų vaikai“, – užtikrino senolė, Kazimiero netekusi prieš 9-erius metus. Pati ji sakė gimusi Klaipėdos krašte, jos tėvai Zuzana ir Jonas Mostvilai buvo susilaukę 8 vaikų. Tačiau motinos meilės Anelė nepatyrė: jai mirus, augo pas dėdę Erlėnuose. „Tėvas, žinomas zakristijonas Šatėse, mus išbarstė, vedė antrą kartą, bet su pamote savų vaikų nebesusilaukė“, – atviravo ji. Kadangi dėdės ūkis buvęs nemenkas, statė ją prie darbų ir neleido mokytis.

Tačiau senolės duktė Zenaida sakė, jog mama niekad niekam nejautė, o gal tiesiog nerodė, pykčio ar nuoskaudų – gyvenimo pabaigoje dar priglaudė ir nukaršino jų neauginusią pamotę.

Buvo be galo pamaldi – kol galėdavo, kas sekmadienį eidavo į Salantų bažnyčią, o vaikystėje kas vakarą vaikus parklupdydavo maldai. Todėl sakė nepykstanti nei ant žmonių, nei ant Dievo ir už senatvėje atsiųstas sunkias ligas – senolė neslėpė, jog įveikusi odos vėžį, ją kamuoja epilepsija. O kadangi sunkiai ir bepaeina, nesiryžusi vykti atsiimti apdovanojimo pas Prezidentę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas