Ar laikas buvo keisti Lietuvos krašto apsaugos ministrą?

„Kretingos Minijai“ Šiauliuose sekėsi netolygiai: pasiekta viena pergalė ir patirtas vienas pralaimėjimas.

Dvejas pastarąsias rungtynes Lietuvos futbolo federacijos (LFF) II lygos Vakarų zonos pirmenybėse kovojanti „Kretingos Minija“ sužaidė Šiauliuose: čia mūsiškių laukė II lygos susitikimas su Šiaulių FA „Šiauliai“ ir LFF taurės varžybų dvikova su Šiaulių „Adiada“.

Šiaulių FA „Šiauliai“ buvo pralaimėta 2:4, nors I kėlinį mūsiškiai pirmavo 2:1. Abiejų įvarčių autorius – komandos legionierius Daniil Rubtsov.

„Kretingos Minijos“ susitikimą su FA „Šiauliai“ pakomentavo vartininkas Martynas Viluckas: „Rungtynes pradėjome tarsi užmigę – jau po 10 sek. per pirmą varžovų ataką minijiečiai praleido kuriozišką įvartį: varžovų saugas Justas Kuizinas slysdamas bandė išsaugoti kamuolį, kuris rikošetu atsitrenkė į „Kretingos Minijos“ gynėjo Nerijaus Jurkaičio kojas ir krito į vartus. Atsigavę po tokio šalto dušo „Kretingos Minijos“ žaidėjai ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai 13-ą ir 21-ą žaidimo minutėmis. Iki pat I kėlinio pabaigos „Kretingos Minija“ visiškai kontroliavo situaciją, valdė kamuolį, tačiau nepasinaudojo pora realių progų – jos buvo neišnaudotos.

O II kėlinį būtų galima pavadinti tragedija: po pertraukos pirmąsias 10 min. minijiečių žaidimas subyrėjo ir visiškai išsibalansavo. Kodėl, į tą klausimą negali nė patys atsakyti. Varžovai gi turėjo 3–4 geras progas, bet mūsų komandos nenubaudė – įvarčių nebuvo.

Žaidimui išsilyginus ir aprimus, 63-ią minutę tolimu, netikėtu ir tiksliu smūgiu iš 23–25 m atstumo pasižymėjo Justas Petravičius, kuris ir išlygino rungtynių rezultatą. Po praleisto įvarčio „Minija“ kontroliavo kamuolį, tačiau nieko pavojingesnio nesukūrė, ir 76-ą minutę, praradus kamuolį aikštės viduryje ir nesugebėjus sustabdyti varžovų atakos pradžioje, po pakelto kamuolio iš krašto galva smogė ir įvartį įmušė varžovų saugas Mindaugas Toleikis.

Po šio praleisto įvarčio žaidimas pakriko visiškai, ir 81-ą min. varžovams po kontratakos 4-ą įvartį tiksliu smūgiu iššokęs prieš vartininką pelnė Dovydas Lunskis.“

Vyriausiasis „Kretingos Minijos“ treneris Arvydas Balsevičius pripažino, jog I kėlinį žaidimas sekėsi neblogai, buvo gerų progų, minijiečiai kontroliavo žaidimą ir pelnė įvarčių „O II kėl. pradžioje jau per pirmas 5–10 min. varžovai davė signalą, kad bręsta įvartis, taip ir nutiko. Pritrūko koncentracijos gynyboje, griežtumo stabdant varžovus kontratakų pradžioje, tačiau padarytas klaidas stengsimės ištaisyti kitose rungtynėse“, – kalbėjo treneris.

Prasta buvo ir aikštės kokybė – išklota netikusia sintetine danga dar kenkė ir futbolininkų sveikatai.

„Kretingos Minija“: Martynas Viluckas, Ainis Vilavičius, Vitor Prado Gutierres, Marius Stonkus, Evaldas Kaliniauskas, Evaldas Garbauskas, Nerijus Jurkaitis, Anton Solovyov, Jurijus Kurbangalijevas, Džiugas Narkus, Daniil Rubtsov. Po keitimų: Mantas Elzbergas, Mindaugas Grušauskas, Edvinas Andrijauskas.

Gegužės 1 d. taip pat Šiauliuose „Kretingos Minija“ sužaidė LFF taurės rungtynes su Šiaulių „Adiada“, kuri dalyvauja LFF III lygos pirmenybėse. Rezultatu 5:0 (2:0) laimėjo Kretingos atstovai.

Įvarčius mušė: 3 – Ernestas Alekna, po 1 – Anton Solovyov ir Evaldas Garbauskas.

„Šiose rungtynėse treneriai labiau rėmėsi jaunimu ir žaidėjais, kurie turėjo mažiau progos pasireikšti pirmose dvejose lygos rungtynėse. Jaunimas parodė, kad turi potencialo, charakterį. Susitikimas vyko dieną, esant 23 laipsnių karščio, ant sintetinės dangos, – tai buvo sunkios fiziškai rungtynės, todėl prireikė nemažai valios joms sužaisti, – LFF taurės susitikimą komentavo M. Viluckas. – Minijiečiai dominavo visas rungtynes, kūrė pavojingus momentus: 16-ą min. Anton įmušė pirmą įvartį, 25-ą min. Ernestas rezultatą padvigubino. I kėlinį dar kelias realias progas pasižymėti turėjo Mindaugas Grušauskas ir Ernestas Alekna, bet įvarčių nepelnė. II kėlinį „Kretingos Minija“ toliau kontroliavo kamuolį, kūrė pavojingus momentus: 55-ą min. dar vieną įvartį įmušė Ernestas, 67-ą – Evaldas ir 81-ą dar vieno įvarčio autoriumi tapo Ernestas Alekna.“

„Kretingos Minija“: Martynas Viluckas, Ernestas Alekna, Jurijus Kurbangaljevas, Lukas Jakumas, Vakaris Jeruševičius, Mindaugas Grušauskas, Gražvydas Steckys, Džiugas Narkus, Anton Solovyov, Mantas Elzbergas, Edvinas Andrijauskas. Po keitimo: Vaidotas Gedvilas, Evaldas Garbauskas, Nerijus Jurkaitis, Daniil Rubtsov, Vilius Jakumas.

Sekmadienį, gegužės 6 d., 14 val. „Kretingos Minija“ pradžiugins savuosius žiūrovus, pakvietusi į pirmąjį susitikimą namų aikštėje. „Kretingos Minijos“ varžovai – praėjusių metų II lygos Vakarų zonos čempiponai Gargždų „Pramogų-SC“ futbolininkai. Motinos dienos proga moterys varžybas galės stebėti nemokamai.