Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Buvau per mažai lojalus“, – taip kretingiškis Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas Bronislovas Vyšniauskas įvertino jam pareikštus įtarimus dėl neteisėto disponavimo dopingo medžiagomis, turint tikslą jas platinti. Vakar „Pajūrio naujienoms“ B. Vyšniauskas teigė, kad jo sąžinė yra švari, o mesti įtarimai tėra kerštas už tai, kad per mažai lankstėsi Kūno kultūros ir sporto departamentui bei Lietuvos antidopingo agentūrai.

Kretingiškis Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas Bronislovas Vyšniauskas teigė, kad jo sąžinė švari – jis draudžiamų medžiagų sportininkams neplatino ir nesiūlė.

Vakar Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad uostamiesčio teisėsaugininkai ikiteisminį tyrimą pradėjo pagal Lietuvos antidopingo agentūros pareiškimą dėl dopingo medžiagų platinimo Lietuvos sportininkams. Draudžiama dopingo medžiaga buvo aptikta mėginyje, paimtame pas sportininką, kuris 2017 m. laimėjo bronzos medalį Lietuvos sunkiosios atletikos festivalio varžybose.

Tad balandžio 26 dieną policijos pareigūnai atliko kratas sporto klube, pas kai kuriuos sportininkus bei jų trenerį. Kratų metu aptiktas didelis kiekis, įtariama, dopingo medžiagų, taip pat, įtariama, psichotropinių vaistų. Paimtos medžiagos bus perduotos tirti ekspertams, o įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Už neteisėtą disponavimą dopingo medžiagomis, turint tikslą jas platinti, numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Baudžiamojon atsakomybėn už šį nusikaltimą gali būti patrauktas ir juridinis asmuo, jeigu bus nustatyta, kad vadovaujančias pareigas jame ėjęs fizinis asmuo padarė nusikalstamą veiką juridinio asmens naudai arba interesais.

Policijos pranešime nurodoma ir tai, kad Lietuvos antidopingo agentūros duomenimis, pastaraisiais metais net 5 pas tą patį trenerį sportavę asmenys sulaukė įvairių sankcijų už draudžiamų medžiagų vartojimą.

Tačiau B. Vyšniauskas tai neigia – pasak jo, buvę tik 2 atvejai, kuomet kilo problemų dėl dopingo vartojimo ir tie patys esą „iki galo neišryškinti“.

Pasak B. Vyšniausko, pranešime minimas sportininkas Domantas Kmieliauskas, kurio organizme pernai buvo aptikta neleistinų sporte medžiagų, jų vartojo savavališkai. „Aš negaliu atsakyti už tą vaiką, kuris išėjęs iš treniruotės ir kažkur kažką ten nusipirko, pavartojo, nors visi sportininkai puikiai žino, kad negalima to daryti“, – kalbėjo B. Vyšniauskas.

Pasak jo, sunkioji atletika yra tokia sporto šaka, kur vykdoma šimtai patikrinimų dėl dopingo, Lietuvos atstovai dalyvauja aukšto lygio Europos ir pasaulio čempionatuose ir niekur problemų nebūna, B. Vyšniausko žodžiais, „atsitinka tik viena kita bėda“.

„Aš puikiai žinau, kad niekam nieko nedaviau, nepardaviau, o kad jau nori „pritaisyti“, jog platinau, vaikams daviau – tegu įrodo, tegu randa nors vieną sportininką, kuris yra gavęs. Tokių nėra,“ – „Pajūrio naujienoms“ tvirtino B. Vyšniauskas.

Jis patvirtino, kad per kratą rasti preparatai yra priskirtini dopingui, tačiau jie esą buvo skirti asmeniniam vartojimui. „Pats aktyviai judu, man reikalinga dėl sveikatos, mano ir amžius toks – ne „pacanas“, aš čia sau pasistiprinti, tai – mano asmeniniai reikalai,“ – sakė B. Vyšniauskas, kurio pastebėjimu, dopingu būtų galima pavadinti ir kofeiną, esą žmonės iš dopingo padaro baubą, nes nežino, kas iš tiesų tai yra.

B. Vyšniauskas teigė pirmą kartą atsidūręs policijos areštinėje, kurioje praleido daugiau kaip 16 valandų. „Noriu pasakyti, kad žmonės nebijotų tos areštinės, nes ji yra tvarkinga, švari, Klaipėdai – tikrai didelis pliusas, tiesiog sužavėjo,“ – linksmai pasakojo B. Vyšniauskas, prisiminęs, kad teisingas yra posakis, jog negalima atsižadėti ubago „terbos“, lazdos ir „tiurmos“.

B. Vyšniauskas teigė kol kas neketinantis atsistatydinti iš Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidento posto – ar jame liks, priklausys nuo federacijos.

Mestus įtarimus vadindamas nepagrįstais, B. Vyšniauskas teigė esąs įsitikinęs, kad Kūno kultūros ir sporto departamento nemalonę užsitraukė per Lietuvos tautinio olimpinio komiteto rinkimus.

„Kūno kultūros ir sporto departamentas norėjo ten pastatyti savo žmogų, o mes matėme, kad kažkas vyksta nesąžiningai ir daugelis federacijų nebalsavome, tarp jų – ir aš. Ir šiaip dažnai savo nuomonę išreiškiu – departamento vadovams tai nepatinka,“ – sakė B. Vyšniauskas.

Jis pripažino, kad pareikšti įtarimai padarys didelės žalos sunkiosios atletikos sporto reputacijai, tačiau vylėsi, kad šios sporto šakos nesužlugdys. „Žurnalistai nori mano kraujo – matosi, kurie. Jie suformuoja tą nuomonę, bet mūsų treneriai miestuose ir miesteliuose puikiai žino, kaip aš dirbu, kaip jie dirba“, – kalbėjo B. Vyšniauskas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas