Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Sigita Mačėnaitė brangina patirtį prestižiniame šokių ansamblyje „Žuvėdra“, su kuriuo ji pelnė ne vieną pergalę Europos ir pasaulio čempionatuose.

Šokis – ne tik darbas, tai – gyvenimo aistra, kurios iki šiol nepraranda 28 metus skaičiuojanti Sigita Mačėnaitė, kuri buvo sportinių šokių ansamblio „Žuvėdra“ šokėja, pelniusi pasaulio ir Europos čempionės vardą.

Aistros šokiui nepraranda iki šiol

Įgijusi jūros aplinkos inžinerijos magistro išsilavinimą S. Mačėnaitė buvo įsitikinusi, kad ateityje toks ir bus jos darbas, tačiau aistra šokiui buvo stipresnė – ji pasirinko savo gyvenimą sieti su šokiais ir dėl šio sprendimo tikrai nesigaili.

Pasibaigus „Žuvėdros“ karjerai, S. Mačėnaitė tapo trenere ir šiuo metu moko vaikus šokti sportinių šokių studijoje „Ritmas“. Mergina teigė anksčiau negalvojusi tapti trenere, tačiau ji taip pamilo šį darbą su vaikais, kad nebegalėjo nuo jo niekur pabėgti – pajautė, kad būtent šokis yra jos gyvenimo dalis, lyg kasdieninė duona, hobis, kurį ji labai mėgsta.

S. Mačėnaitė sakė, kad tapus mokytoja, jai labai patinka stebėti, kaip tobulėja jos auklėtiniai ir juos ji nuoširdžiai palaiko.

Čempionės vardo kaina

Sigita pasakojo, kad tikrai nesigaili dėl praleistų metų Lotynų Amerikos sportinių šokių kolektyve „Žuvėdra“, kuris gyvavo Klaipėdos universitete ir tapo daugkartiniu pasaulio čempionu. Tai buvo labai gera gyvenimo patirtis, per šokius ji apkeliavo daug pasaulio ir taip pat išsiugdė gerų savybių: darbštumą, ryžtingumą.

S. Mačėnaitė pasakojo, kad čempionės titulas pareikalavo labai daug pastangų: prieš varžybas treniruotės vyko du kartus per dieną, šokių treniruotes reikėjo suderinti su paskaitomis, dėstytojai matydavo, kad mergina į jas ateidavo išsekusi ir neišsimiegojusi. Čempionė neapsiėjo ir be traumų – per vieną tiesioginį televizijos eterį nuplyšus suknelei, užmynė ant jos ir pargriuvo, stipriai susimušė ranką, yra tekę ir šokti susileidus vaistų nuo skausmo. Nors tokiais momentais akys buvo pilnos ašarų, tačiau S. Mačėnaitė ryžto neprarado ir ėjo savo tikslo link.

S. Mačėnaitė atviravo, kad po treniruočių užvaldydavo įvairios mintys apie pasidavimą, nuovargį, ją mėgino palaužti stresas, tačiau judėti į priekį padėdavo atsakomybė prieš komandą, noras garsinti Lietuvos vardą.

S. Mačėnaitė pasakojo, kad buvo pripratusi prie įtempto grafiko: dažniausiai iš namų išeidavo 8 val. ryto ir į juos sugrįždavo tik 20 val. Tačiau S. Mačėnaitė įsitikinusi: kuo daugiau turi veiklos, tuo labiau viską ir suspėji.

Nors šokiai reikalavo labai daug darbo ir pastangų, tačiau išlietą prakaitą atperka aukšto lygio įvertinimai – apdovanojimų S. Mačėnaitė turi labai daug, o jai pats brangiausias yra LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius, kuriais „Žuvėdros“ šokėjai buvo pagerbti už auksą pasaulio čempionate.

Šeima lydi visur ir visada

Sigitos tėtis Alfonsas Mačėnas taip pat yra sportinių šokių treneris, kuris ją ir mokė šokti iki 17 metų, o vėliau mergina savo karjerą tęsė „Žuvėdroje“. Šokių trenere tapo ir Sigitos sesuo Eglė, tad dabar visi trys šeimos nariai susitinka ne tik namuose, bet ir darbe – sportinių šokių klube „Ritmas“.

S. Mačėnaitė teigė, kad, dirbdama kartu su savo šeimos nariais, ji konfliktų nepatiria, nes jie visi supranta vienas kitą kaip kolegą ir vienas kitą labai stipriai palaiko.

Nuo darbų S. Mačėnaitė sakė mėgstanti pailsėti tėvų sodyboje, kai ji būna pavargusi nuo triukšmingo gyvenimo, stengiasi daugiau laiko skirti poilsiui sau.

S. Mačėnaitė sakė labai mylinti savo darbą ir juo besidžiaugianti, nors jis ir nėra lengvas, tačiau kita vertus, neatmeta galimybės, kad kada nors grįš ir prie savo įgytos specialybės.

Arnoldas JANKAUSKAS

„P. n." akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas