Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 0 %
Naktį-3°C debesuotumas 96 %
Apklausa

Ar įdiegdami savitarnos kasas, prekybos centrai turėtų mažinti prekių kainas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pakeliui į Palangą veriasi poilsio oazė

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2018-04-24
Anot poilsio parko savininko Petro Balsevičiaus, namelis medyje – viena poilsiautojų mėgstamų atrakcijų.

„Vienam toji našta – sunki, kitam – maloni. Aš myliu gamtą, o dirbti visiems reikia “, – paklaustas, kam jam, pagal specialybę elektromechanikui, prireikė įsigyti miško ir ten įkurti nuosavą poilsio parką, atsakė palangiškis verslininkas Petras Balsevičius.

Įkvėpė svetimi pavyzdžiai

Pakeliui iš Kretingos į Palangą, dešinėje Šiaulių plento pusėje esančio miško beveik 5 hektarus pagal skelbimą jis nusipirko iš privataus asmens, ir, kaip teigė, tuomet dar litais sumokėjo kosminius pinigus. Bet šiandien, žvelgiant į medyje įkeltą paslaptingą namelį, į kurį įsiropštus iš aukščiau galima stebėti panoramą, į jaukias pavėsines, laužavietes, kur bet kuris atklydėlis saugiai gali išsikepti šašlykų, į akį traukiančias skulptūras, atrakcionus vaikams, vandens sklidinus tvenkinius, tiltelius, vingiuojančius maždaug 700 m ilgio pasivaikščiojimo takus, anot pašnekovo, tų pinigų ir nebegaila.

Poilsiavietės viziją, galima sakyti, nusipiešė jis pats, o pagrindinius darbus atliko rangovai. Kuriant poilsiavietę 59-erių vyrą labiausiai žavėjo galimybė fantazuoti ir visiška darbų laisvė. Anot jo, statybose paprastai būna matuojama milimetro tikslumu, o miške nesvarbu, į dešinę ar į kairę takas suks – kad tik žmogui praeiti būtų patogiau. Tad pats verslininkas sprendė, kurį medį geriau apeiti, o kurį pašalinti.

Kurti poilsio parką įkvėpė matyti pavyzdžiai, mat jo vadovaujama „Medžio drožinių dirbtuvė“ buvo pasamdyta panašių projektų kitoje kelio pusėje esančiame miške bei Švenčionėliuose rangove. Užsakovų Petras ėmė klausinėti, domėtis, kokius dokumentus reikėjo parengti miškotvarkos projektui, kokios galimybės būtų ir jam pasinaudoti europinėmis paramomis.

Netrukus duris atvers jauki pirtelė.

Duris atvers pirtelė ir kavinė

P. Balsevičius dalyvavo Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos projekte „Pelno nesiekiančios investicijos miškuose“. Investavęs savo apie 130 tūkst. tuomet dar litais, 90 proc. lėšų susigrąžino. Projektas verslininką įpareigojo 5-erius metus poilsiavietę palikti atvirą visuomenei.

„Su kretingiškiais, palangiškiais ar iš kitų miestų užklydusiais poilsiautojais lig šiol dalijamės viskuo – uogomis, grybais, žaluma, grynu oru, kiškiais, stirnomis ir briedžiais“, – juokėsi pašnekovas. Parkui tvarkyti, valyti, prižiūrėti kasmet jis investuoja maždaug po 300–400 Eur. Per televiziją išgirdęs ar spaudoje paskaitęs, jog kai kurie gyventojai – nekultūringi, nemoka pagarbiai ir atsakingai elgtis su gamta, Petras negali patikėti. Esą nėra buvę, kad po savaitgalio jie su žmona Loreta čia atvažiavę rastų ką nors išlaužyta, išvartaliota ar bet kur išdrabstytų šiukšlių, nors akivaizdu, jog čia žmonių būta, pramogauta.

Vienas Lietuvos kaimo plėtros projektas – baigtas, tačiau ir vėl Petras nerimsta: svarsto, galbūt kokia nauja programa bus pasiūlyta kaimo turizmo sodyboms? Juolab kad jo parke, 68 arų plote, duris netrukus atvers originali apželdintu stogu pirtelė su garine, banketine sale, patalpomis miegoti ir kavinuke. Kol kas šis objektas dar neeksploatuojamas, nes, kaip teigė verslininkas, trūksta trijų dalykų: komunikacijų, laiko ir pinigų. Tačiau Petras iškėlė ir problemą – jo nuomone, Nacionalinė mokėjimo agentūra turėtų akredituoti projektų rengėjus, mat pasitaiko apsišaukėlių.

„Ir aš ant tokio kabliuko buvau pakliuvęs – sumokėjęs porą tūkstančių eurų, likau ant ledo. Projekto nėra, o projektuotojų pėdos ataušo“, – atviravo jis.

Šiemet – paskutinieji metai, kai Nacionalinė mokėjimo agentūra tikrins, ar visus projekto reikalavimus P. Balsevičius įvykdė. Netrukus parko prieigose bus galima pritvirtinti lentelę, skelbiančią, jog valda jau privati. Tačiau P. Balsevičius tam reikšmės neteikia – esą padorūs lankytojai ir toliau bus laukiami, svetingai priimti. Jų tikimasi dar daugiau, mat palei Šiaulių plentą kurorto link netrukus nusidrieks Kretingą su Palangos kurortu jungiantis dviračių takas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas