Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 56 %
Naktį-5°C debesuotumas 27 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Svarsto bendrapartiečio Jono Drungilo elgesį

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2018-04-24

Trūko Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Kretingos skyriaus pirmininko Juozo Mažeikos, kurį rajono gyventojai yra išrinkę Kretingos rajono savivaldybės meru, kantrybė dėl skyriaus ir Kretingos rajono savivaldybės nario Jono Drungilo skundų TS-LKD partijos vadovybei. J. Mažeika paprašė, kad J. Drungilo elgesį įvertintų skyriaus Etikos komisija.

J. Drungilas jau nebe pirmą kartą partijos vadovybei skundžia kolegialius skyriaus sprendimus. Šįkart jam nepatiko skyriaus tarybos sprendimas dėl kandidato į merus iškėlimo kitąmet vyksiančiuose savivaldybių rinkimuose. Po šio skundo skyriui teko procedūrą pakartoti ir rezultatas nepasikeitė – antrąkart geriausiu kandidatu į merus bendrapartiečiai pripažino Dangirą Samalių, o ne Saulių Šopagą, kurį siūlė J. Drungilas.

Etikos komisijos pirmininkės Jūratės Sofijos Laučiūtės, kuri vadovauja ir TS-LKD frakcijai Kretingos rajono savivaldybės taryboje, tvirtinimu, keliant kandidatus į merus skyriaus tarybos susirinkime buvo pasiūlyti 3 pretendentai kandidatuoti į šį postą Savivaldybėje, iš jų dvi moterys savo kandidatūras atsiėmė. Antrąkart, be D. Samaliaus, buvo svarstoma ir S. Šopagos kandidatūra, tačiau didžioji dauguma tiek skyriaus tarybos, tiek visuotinio susirinkimo dalyvių S. Šopagos kandidatavimui nepritarė.

J. S. Laučiūtės teigimu, TS-LKD valdžiai J. Drungilas skundą dėl kandidatų į merus kėlimo parašė TS-LKD Kretingos skyriaus krikščionių demokratų bendrijos narių vardu (šiai bendrijai priklauso ir S. Šopaga). J. Mažeika buvo apkaltintas, kad, pirmininkaudamas posėdžiui, jo dalyvius kreipė taip, kad būtų pritarta D. Samaliaus kandidatūrai. „Jis tikrai nekreipė, be to, kalbėjo paskutinis“, – patikino J. S. Laučiūtė. Dėl to jokių abejonių nekilo ir visiems 5 Etikos komisijos nariams net keliskart išklausius to posėdžio įrašą. „Kodėl jis kalbėjo paskutinis ir čia, atseit, daroma įtaka. O jeigu būtų kalbėjęs pirmas? Dar kartą prašėme J. Drungilą, gal turi kokių papildomų konkrečių faktų, bet jis tik tą patį pakartojo“, – aiškino Etikos komisijos pirmininkė.

Ji akcentavo, jog svarstant S. Šopagos kandidatūrą, daug skyriaus tarybos narių kalbėjo apie jį ir vėliau balsavo prieš, tačiau kažkodėl kalčiausias liko J. Mažeika.

„Tą krikdemų bendriją J. Drungilas dažnai priešpastato kitiems skyriaus nariams, demonstruoja nepasitikėjimą pastarųjų sprendimais“, – apie skyriaus skaldymą sakė J. S. Laučiūtė. Bendrapartietis Petras Mažeika skyriaus susirinkime J. Drungilui dargi pasiūlė palikti partiją.

Etikos komisija pripažino, kad J. Drungilas yra netolerantiškas kitų partijos narių nuomonei, jeigu ši nesutampa su jo. Galutinį komisijos sprendimą artimiausiu metu turės patvirtinti skyriaus taryba.

J. S. Laučiūtė įsitikinusi, jog J. Drungilas yra neabejingas tiek partijos, tiek jos Kretingos skyriaus veiklai. Jis nuolat siūlantis partijos nariams dažniau susirinkti, diskutuoti šalies ir rajono klausimais, kelti bendrapartiečių politinį išprusimą. „Pritariu. Šito reikėtų. Tačiau rinktis vos ne kas savaitę ne visi gali. Žmonės dirba, būna pavargę“, – sakė politikė. TS-LKD Kretingos skyrius turi per 150 narių.

„Kol nėra galutinio Etikos komisijos sprendimo, nenoriu kalbėti“, – sakė J. Drungilas „Pajūrio naujienoms“ jo paprašius pakomentuoti susiklosčiusią situaciją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas