Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 90 %
Naktį-3°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Renginio vedėja Skaistė Anusevičiūtė renginio dalyvius paskatino nebijoti siekti savo tikslų.

Jau aštuntąjį kartą įvyko Kretingos rajono savivaldybės bei Jaunimo reikalų tarybos rengiami „Jaunimo apdovanojimai“, kuriuose pagerbti geriausi Kretingos miesto ir rajono jaunuoliai, jų bičiuliai bei jaunimo organizacijos.

Šiemet apdovanojimuose buvo nominuota dvidešimt šeši renginiai, organizacijos ir asmenybės, iš kurių šeši apdovanoti skirtingose nominacijose: „Jaunimo lyderis“, „Jaunimo darbuotojas“, „Jaunimo organizacija“, „Jaunimo iniciatyva“, „Jaunimo renginys“, „Jaunimo draugas“.

Palinkėjo nebijoti kurti

Į kavinę „Promenadas“, kur buvo skelbiami „Jaunimo apdovanojimų“ nugalėtojai, susirinkusius svečius pasveikino Kretingos rajono mero pavaduotoja Danutė Skruibienė. Ji pasidžiaugė, kad nors jaunimo Kretingoje ir mažėja, tačiau jo organizuojama veikla yra įvairiapusiška, joje dalyvauja ne tik miesto, bet ir kaimiškų vietovių gyventojai.

Mero pavaduotoja palinkėjo naujų idėjų ir įkvepiančių projektų, kad jaunimas nebijotų kurti, darytų tai, kas jam labiausiai patinka. Jai paantrino ir renginio vedėja – aktorė, radijo laidų vedėja Skaistė Anusevičiūtė, kuri pasiūlė įvairius jaunimo projektus skelbti radijo stotyje „Opus“ ir taip sutraukti dar daugiau renginių dalyvių ne tik iš Kretingos, bet ir kitų Lietuvos miestų.

Kretingos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Diana Garjonienė teigė, kad šiemet apdovanojimuose vyravo neformalus bendravimas, įsteigta „Jaunimo draugo“ nominacija, suteikusi galimybę pagerbti tuos žmones ar organizacijas, kurios prisideda prie įvairios jaunimo veiklos.

„Jei negirdėtume pastabų iš jaunimo, nebūtų paskatos dirbti ir siekti geresnių rezultatų, kad „Jaunimo apdovanojimai“ kasmet būtų geresni“, – teigė D. Garjonienė.

Nominacijos „Jaunimo darbuotojas“ pretendentai (iš kairės): Aurelija Poškuvienė, Brigita Barkauskaitė-Tamašauskė, Irena Grabienė, Vilma Gedvilienė, vicemerė Danutė Skruibienė, kuri atėjo pasveikinti vakaro dalyvius, ir Sima Vaitkevičiūtė.

Lyderiui reikia ir įgimtų savybių, ir darbo

„Jaunimo lyderiu“ šiemet nominuotas Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos abiturientas Salvijus Linnik. Jaunuolis teigė, kad praėję metai buvo labai intensyvūs ir produktyvūs. Anot jo, veikla gimnazijos mokinių taryboje, Lietuvos moksleivių sąjungos Kretingos skyriuje, Kretingos rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryboje skatina ginti mokinių interesus ir siekti, kad jaunimas būtų išgirstas.

Salvijus teigė, kad sudėtingiausia jo veikloje išlaikyti jaunimo motyvaciją, raginti savo bedraamžius prisiimti atsakomybę, nebijoti klysti. Jis mano, kad lyderis turi turėti įgimtų savybių: gebėti suburti komandą bendram tikslui, vienyti skirtingus žmones, skatinti bendruomeniškumą, būti kupinam idėjų, tačiau reikia nemažai darbo ir pastangų, kad šios savybės atsiskleistų.

Į darbą – kaip į šventę

Šiais metais „Jaunimo darbuotojo“ nominaciją laimėjo Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė darbui su jaunimu Brigita Barkauskaitė-Tamašauskė. Ji teigė, kad dirbant su jaunimu, kartais būna nelengvų akimirkų, nes jaunuoliai nori greito rezultato, tačiau kiekvieną veiklą reikia pateikti kūrybiškai, kad ji sudomintų ir tą jaunimą, kuris nenori įsipareigoti, skatinti savanorystę ir kalbėti, kodėl svarbu yra būti pilietiškiems.

Jaunimo darbuotoja praėjusiais metais vykdė itin daug projektų, rengė jaunimo fotosesijas, inicijavo jaunimui skirtą žygį pėsčiomis „Drąsos iššūkis“, surengė keletą edukacinių renginių ciklų, viešojoje bibliotekoje surengė apie devyniasdešimt įvairaus pobūdžio renginių. Brigita Barkauskaitė-Tamašauskė tvirtino, kad daug idėjų padiktuoja pats jaunimas, jo svajonės. Svarbu įsiklausyti, kuo jis gyvena, kas jam svarbu, galbūt jis turi labai gražių svajonių, tačiau nežino, kaip jas realizuoti ir įgyvendinti. Tuomet ieškoma bendrų sprendimų ir kartais šios svajonės įgyvendinamos.

Anot Brigitos, jaunimo darbuotojas turėtų būti jaunatviškas, nuoširdus ir empatiškas. Ji atskleidė, kad bendraujant su jaunimu kartais tenka būti ir socialine pedagoge, ir psichologe, ir drauge, kuriai galima papasakoti bet ką. Nors kartais susiduriama su sunkumais, tačiau labai sudėtingų situacijų dar nepasitaikė, todėl savo darbą gali vadinti švente.

---

Jaunimo apdovanojimų nominantai:

„Jaunimo lyderis“ – Salvijus Linnik

„Jaunimo darbuotojas“ – Brigita Barkauskaitė-Tamašauskė

„Jaunimo organizacija“ – asociacija Kretingos jaunimo teatras

„Jaunimo iniciatyva“ – muzikinis jaunimo vakaras „Kreatyvas“

„Jaunimo renginys“ – renginys Laukžemėje „Atsitikimai kaime L“

„Jaunimo draugas“ – kavinė „MrCoffee“

Sigita RAZMUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas