Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 90 %
Naktį-3°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Besirengiant egzaminams

  • Kuprinė
  • 2018-03-30

Esu abiturientas, tad dabar visas jėgas tenka sutelkti į pasirengimą egzaminams. Ko reikia, kad jis būtų sklandus? Šių metų naujovė – laikant lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, galima rinktis tokius autorius, kokius patys abiturientai nori. Šis pakeitimas atsirado Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) iniciatyva ir pastangomis – džiugu, kad tai įvertino ir palaikė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.

Leidžiant abiturientams pasirinkti autorius, kuriais remdamiesi jie rašys rašinį, parodytas požiūris į žmogų – kad gerbiama jo laisvė ir apsisprendimas, suteikiama erdvės jo individualumui ir savivokai atsiskleisti, iš jo nebereikalaujama „iškalti“ būtinai vieno ar kito konkretaus rašytojo bruožus.

Koks bus pasirengimas egzaminams, labai priklauso ir nuo kiekvieno mokytojo – mokiniai labai vertina jų pastangas per paskutines pamokas įtvirtinti tas žinias ir praktinius įgūdžius, kurie bus reikalingiausi per egzaminą.

Kita vertus, abiturientai nelabai noriai bevaikšto į tas pamokas, kurių dalykų egzaminų nesirengia laikyti – kai kada jaučiamės taip, lyg veltui švaistytumėme laiką, o „išeiti programas“ juk reikia. Be to, susidarė gana paradoksali situacija dėl to, kad valstybiniai brandos egzaminai šįmet vyks anksčiau, tad sunku suspėti pabaigti dalykų mokymosi programas.

Gal ne visi abiturientai žino, kad pradėti platinti konspektai–knygutės, kurios dalinamos mokyklų direktorių pavaduotojams, atsakingiems už neformalųjį ugdymą, bei socialiniams pedagogams. Šiuose leidiniuose yra nurodomi žingsniai, kokia yra stojimo į aukštąsias mokyklas tvarka, pateikiama konkursinio balo skaičiuoklė ir kita aktuali informacija. Kita vertus, tenka pripažinti, kad be LMS darbo, abiturientams informacijos apie būsimas studijas vis dar mažoka. Pavyzdžiui, ketinu stoti į anglų filologiją ir pedagogiką, tačiau iki galo nežinau, kaip Lietuvos edukologijos universitetas, kurį norėčiau pasirinkti, konkrečiai funkcionuos po susijungimo su Vytauto Didžiojo universitetu. Internetinėse svetainėse ieškant informacijos apie tai, tenka išvysti tik užrašus, kad „informacija rengiama“ ir pasitikėti pažadais, kad viskas vyks sklandžiai, būsimi studentai nepatogumų ir sumaišties nepatirs.

Rokas RUDYS

Kretingos mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkas


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas