Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 90 %
Naktį-3°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Duetą subūrę kretingiškė Agnė Bubilaitė ir Andrius Panavas, grojantis klasikine gitara, džiaugiasi laisve išbandyti įvairaus stiliaus dainas ir atrasti naujų kūrybiškumo spalvų.

Kretingiškė 23 metų Agnė Bubilaitė su šypsena prisipažino – jai nepavyko pabėgti nuo muzikos, nors manė, kad atvykusi į Kauną studijuoti medicinos Lietuvos sveikatos mokslų universitete, progų stovėti scenoje jai nebūsią daug. Tačiau naujos pažintys ir atsitiktinumai susiklostė taip, kad visai netikėtai gimęs duetas su kitu medicinos studentu Andriumi Panavu, grojančiu klasikine gitara, gyvuoja jau penktus metus, o koncertų kalendorius sparčiai pildosi.

„Kai vaikystėje pasirodydavau konkursuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, atlikdavau po 1-2 dainas ir stengdavausi tai padaryti kuo geriau. Jaudindavausi, jei pasitaikydavo bent menkiausia klaida. O dabar stengiuosi, kad kuo geriau jaustųsi klausytojas, kad jam suteikčiau gerų emocijų. Jei nebus šilto santykio, tai net ir labai profesionaliai atliktas kūrinys nedžiugins publikos“, – įsitikinusi A. Bubilaitė, kuriai didžiausią džiaugsmą per koncertus ir teikia tai, jog klausytojai lieka užburti muzikos ir pakylėtos nuotaikos.

A. Bubilaitė pasakojo, kad jos duetui su A. Panavu gyvuoti ir planuoti bendrą muzikinę veiklą impulsą davė patys klausytojai, kurie juos išgirdę, pradėjo kviesti į konferencijų atidarymus, įvairius renginius, o galiausiai pabiro prašymai pagyvinti privačius pobūvius.

„Mūsų programa labai įvairi, į ją įtraukiame ir populiariausių dainų, tad iš viso repertuare turbūt yra apie 60 kūrinių. Tai, kad dainos yra įvairių stilių, man labai patinka, nes skatina ieškoti naujų balso spalvų ir skirtingų išraiškos priemonių. Be to, kiekvienam renginiui parenkame labiausiai tinkančią programą, tad muzikavimas mums yra dinamiškas procesas, nedainuojame kaskart tų pačių dainų, tad mums jos nespėja atsibosti“, – pasakojo A. Bubilaitė.

Susipažino konkurso išvakarėse

Kretingiškės A. Bubilaitės duetas su iš Ignalinos kilusiu 25 metų A. Panavu gimė prieš 5 metus – jiedu spontaniškai susibūrė prieš pat universiteto talentų konkursą. Į jį A. Bubilaitę, šiai nežinant, užregistravo kambario draugės, su kuriomis, įstojusi į pirmą kursą, mergina kartu apsigyveno bendrabutyje.

Sužinojusi, kad jos laukia konkursas, A. Bubilaitė iššūkį priėmė, nors iš pradžių net nenutuokė, kas jai galėtų akomponuoti. Po įvairių paieškų galų gale konkurso išvakarėse, dar kankinama abejonių, ar iš viso jame bedalyvaus, mergina atsitiktinai bendrabutyje susipažino su A. Panavu. Iš karto pradėję intensyviai repetuoti, kitą dieną A. Bubilaitė su A. Panavu jau pasirodė konkurso scenoje.

„Galvojome, kad pasirodymas konkurse bus vienkartinis dalykas. Bet mus pamatė žmonės ir jie pradėjo kviesti į koncertus“, – pasakojo A. Bubilaitė, kurios teigimu, paskutiniai pusantrų metų duetui yra ypač intensyvūs. A. Bubilaitė pasakojo, kad A. Panavas, kuris šiuo metu yra VI kurso medicinos studentas, būdamas mokiniu lankė meno mokyklą, kur mokėsi griežti smuiku. Tačiau vėliau vaikinas labiau pamėgo brazdinti gitarą ir dalyvaudavo įvairiuose konkursuose bei koncertuose, priklausė muzikos grupei.

Būdama Pranciškonų gimnazijos mokinė, muzikos grupę su bendraminčiais buvo subūrusi ir A. Bubilaitė, tačiau ji iširo, grupės nariams išvykus studijuoti į skirtingus miestus.

Apsupta muzikuojančių žmonių

A. Bubilaitė pasakojo, kad jai atvykus studijuoti į Kauną ir susipažinus su naujais žmonėmis, ji pati nepajuto, kaip savaime įsiliejo į muzikuojančių žmonių kompaniją. Bendraminčių mergina sutinka ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto akademiniame chore „Neris“, kurį lanko, taip pat ji yra grupės „Mates“ vokalistė.

A. Bubilaitė vokalo paslapčių mokėsi nuo 4 metų, Kretingos meno mokykloje baigė fortepijono specialybę, būdama mokinė ji išskirtiniu balsu ne tik praturtindavo Kretingos miesto renginius, bet sėkmingai pasirodydavo ir įvairiuose konkursuose Lietuvoje bei užsienyje, tad klausimai, kodėl pasirinko studijuoti mediciną, o ne su muzika susijusią specialybę, nuskamba dažnai.

„Tokio momento, kad klausčiau, ką aš čia veikiu, tikrai nebuvo. Aš matau savo kelią medicinoje, – sakė A. Bubilaitė, kuri dar mokykloje svajojo būti gydytoja. – Dabar fokusuojuosi į mokslus, o dainavimas man yra pomėgis, atsipalaidavimas po įtemptų studijų. Stovėti scenoje ir savo muzika suteikti gerų emocijų, džiaugsmo žmonėms yra labai geras jausmas.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas