Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Regis, ką tik baigėme nuimti derlių, o jau vėl metas sėti. Nors sodas ir daržas dar pačiame įmygyje, ankstyvoji sėja jau prasidėjo. Kaip ir kasmet augintojus supažindiname su puikiomis naujomis veislėmis, primename apie geriausias.

Šiemet asortimente turime tris naujus itališkus paprikų hibridus: ‚Kromo‘ (geltoni vaisiai), ‚Kadmio‘ (tamsiai raudoni vaisiai) ir ‚Bixio‘ (oranžiškai raudoni vaisiai). Vaisiai užauga iki 300–380 g svorio. ‚Kubista‘ – hibridas iš Čekijos. Jo vaisiai apie 190 g svorio, oranžiniai. Neverta pamiršti ir jau žinomų hibridų ‚Arlequin‘, ‚Solario‘, ‚Rodrigo‘. Kasmet jie nustebina savo skaniais ir išvaizdžiais vaisiais.

Aukštaūgiai pomidorų hibridai iš Prancūzijos – vidutiniškai ankstyvas ‚Tucano‘ (kairėje) ir ankstyvasis ‚Oasis‘.

Kuo gali pasigirti „Sėkluva“, tai pomidorų veislių gausa. Šiemet jų pristatome 90. Tarp jų puikūs naujai sukurti hibridai iš Prancūzijos. Vienas iš jų ‚Celesteen‘. Jo skanūs, šiek tiek briaunoti vaisiai būna 200–250 g svorio. Šaknų sistema stipri, dėl to augalai puikiai aprūpinami maisto medžiagomis ir gausiai dera visos vegetacijos metu. Turi visą puokštę atsparumų ligoms C5, Tm, V, F2, Fr, N, TSWV. Dailia širdies forma išsiskiria naujai sukurtas hibridas ‚Cupidissimo‘. Vaisiai apie 200 g svorio, nepaprastai skanūs, kokybę išlaiko viso derėjimo metu. Vis daugiau augintojų renkasi avietinius vaisius brandinančias veisles. Jiems siūlome puikų prancūzišką hibridą ‚Honey Moon‘, kuris gana atsparus marui. Vaisiai apie 250–300 g svorio, puikaus skonio, tvirtesni nei kitų veislių. Lauke ir neaukštuose šiltnamiuose auginkite naują puikų determinantinį hibridą ‚Rediana‘. Vaisiai apvalūs, mėsingi, labai kokybiški, 250–300 g svorio. Didžiausia naujiena yra prancūziškas pomidorų poskiepių hibridas ‚Protector‘, skirtas pomidorams, paprikoms ir baklažanams skiepyti. Jo sėklos granulėse, augintojams mėgėjams parduodamos kartu su skiepijimo spaustukais. Jau prekyboje du ispaniški pomidorų hibridai, skirti auginti įvairių tipų šiltnamiuose. Vienas iš jų ‚Sibarita‘. Jo vaisiai tamsūs, nepaprastai skanūs, užauga 70–80 g svorio. ‚Bestial‘ subrandina labai daug 160–180 g svorio pailgų vaisių, kekėse jų būna po 6–8. Šiemet augintojams siūlome septynis itališkus pomidorų hibridus. Juos auginome savo bandyminiame šiltnamyje, atrinkome labiausiai patikusius hibridus. Šie hibridai tinkami auginti plėvele dengtuose šiltnamiuose ir lauke. Didelius briaunuotus ir mėsingus vaisius išaugina ‚Saraceno‘ ir ‚Spartaco‘. Jų svoris 250–300 g. ‚Corsaro‘ vaisiai pailgi, siekia 12 cm, svoris 130–150 g, labai panašūs į ‚Giulietta‘ vaisius. ‚Moretto‘ vaisių svoris 100–120 g. Jie ovalūs, kiaušinio formos, tvirti ir mėsingi, tinkami ilgiau laikyti, konservuoti. Anksčiausiai sunoko apvalūs, apie 140 g svorio ‚Horus‘ vaisiai. Slyvučių formos vaisiai derėjo ant hibrido ‚Pandorino‘ augalų. Maži, bet labai saldūs ir skanūs. Hibridas ‚Duricchio‘ determinantinis, todėl augalus auginome lysvėje lauke. Nors vasara buvo nepalanki pomidorams augti, vaisių buvo daugiau negu tikėjomės.

Olandijoje išvesti partenokarpiniai, tai yra savidulkiai, agurkai: ‚Chaikovskiy‘, sukurtas auginti visų tipų šiltnamiuose (kairėje), ir ‚Cantara‘, kuri derėti pradeda anksti ir duoda derlių iki pat rudens.

Šiek tiek trumpesnis agurkų veislių sąrašas. Jų turime apie 50, tarp jų 3 naujos veislės. Partenokarpinio hibrido ‚Cantara‘ sėklas praėjusiais metais dovanojome savo pirkėjams, patys auginome bandyminiame šiltnamyje ir džiaugėmės derliumi. Šis hibridas sukurtas Olandijoje. Augalai anksti pradeda derėti ir duoda derlių iki pat rudens, kol tinkama temperatūra agurkų vegetacijai. Išaugina mažai trumpų šoninių ūglių, todėl mažiau laiko reikia skirti priežiūrai, ypač šiltnamyje. Vaisiai su retais stambiais kauburėliais, tvirti, mažomis sėklinėmis, ilgai neperauga. Gerai prižiūrint, vienoje vietoje išaugina po kelis agurkėlius. Naujas olandiškas partenokarpinis hibridas ‚Chaikovskiy‘ sukurtas auginti visų tipų šiltnamiuose. Augalai išaugina trumpus šoninius ūglius, turi labai stiprią šaknų sistemą, todėl augalai geriau pakelia sausesnius orus ir apsirūpina maistinėmis medžiagomis, ilgiau dera ir užaugina didesnį derlių. Vaisiai puikios vidinės struktūros, labai skanūs, jauni būna su spygliukais. ‚Burpless Tasty Green‘ – ankstyvas ilgavaisis partenokarpinis hibridas iš Japonijos, augintinas šiltnamiuose ir lauke. Augalai gerai pakelia aukštą temperatūrą, pakenčia drėgmės perteklių. Vaisiai 20–24 cm ilgio, traškiu vidumi. Be naujų, verta prisiminti ir jau pamėgtus, išbandytus hibridus, kurie tinkami auginti šiltnamyje ir lauke ‚Lenara‘, ‚Karaoke‘, ‚Wagner‘, ‚Kybria‘, ‚Componist‘, ‚Liszt‘, ‚Mirabelle‘, ‚Merengue‘, ‚Dirigent‘,‘ Schubert‘. Jei agurkus auginate tik lauke, geriau rinkitės partenokarpinius hibridus ‚Gershwin‘ ir ‚Puccini‘ arba lauko hibridus ‚Regal‘, ‚Faster‘, ‚Cross Country‘ ir kitus.

Niekada derliumi nenuvilia prancūziški cukinijų hibridai ‚Cora‘, ‚Elite‘ ir ‚Tarmino‘. Jų vaisiai cilindriški, tamsiai žali. Šiek tiek šviesesnius užaugina ‚Elite‘. Šiemet turime vieną naują hibridą ‚Lanka‘ (pakuotėje 100 s.), kuris ypač atsparus puviniams. Vaisiai ilgi, cilindriški, tamsiai žali.

‚Dynamite‘ – naujas moliūgų hibridas, sukurtas Prancūzijoje. Jo minkštimas – oranžinis, kvapus, saldus, vaisiai tinkami sandėliuoti.

Kokių tik patiekalų nesukuriama iš moliūgų. Juos ir auginti nesudėtinga. Naujas hibridas ‚Dynamite‘ sukurtas Prancūzijoje. Vaisiai 2,5–3 kg svorio, su tamsiai žalia šlakuota odele. Minkštimas oranžinis, saldus, kvapus ir nepaprastai skanus. ‚Fumiko‘ vaisių odelė tamsiai žalia. Užauga iki 1,5–1,7 kg svorio. Minkštimas storas, tamsiai geltonas, saldus. Nedideli moliūgai konkursui gal ir netinka, bet labai patogūs vartoti ir sandėliuoti.

Šiemet siūlome tik vieną, bet tikrai vertą dėmesio naują ridikėlių hibridą ‚Solaris‘. Tai labai ankstyvas vokiškas hibridas, tinkamas auginti visą sezoną šiltnamiuose, po priedangomis ir lauke. Šakniavaisiai užauga vienodi, stambūs, su plona šaknele, ryškiai raudoni, apvalūs, labai geros vidinės struktūros. Ankstyvam derliui rekomenduojame hibridus ‚Apache‘, ‚Mondial‘, ‚Celesta‘. Jei liks sėklų, jas galėsite pasisėti vėliau, nes šie hibridai augintini visą sezoną.

Nekaip atrodytų lietuviškas daržas be morkų. Jų sąrašą papildėme keturiomis naujomis veislėmis. ‚Presto‘ – vienas labai ankstyvų prancūziškų hibridų. Užauga per 85 dienas nuo sudygimo. Pagrindiniam derliui skirti prancūziški hibridai ‚Bolero‘ ir ‚Soprano‘. Užauga per 110–120 dienų nuo sudygimo. Šakniavaisiai cilindriški, 18–22 cm ilgio, puikaus skonio, sultingi, tinkami sandėliuoti. Šiek tiek vėliau, per 130–140 dienų nuo sudygimo, subręsta olandiškas hibridas ‚Crofton‘. Jo šakniavaisiai gerai auga ir sunkesniuose dirvožemiuose, buku galu, ryškiai oranžiniai, 100–200 g svorio, skanūs, tinkami plauti ir ilgai sandėliuoti. Be naujų, norime priminti ir apie kitus puikius hibridus: ankstyvuosius ‚Triton‘, ‚Jerada‘, ‚Napoli‘, vėlyvesnius ‚Riga‘ ir ‚Major‘.

Kopūstinės daržovės vienos iš sveikiausių maisto produktų. Ant stalo jų verta turėti visus metus. Labai anksti žiedpumpurius krauti pradeda brokoliai ‚Sirtaki‘. Tam tereikia 55–60 dienų nuo daigų pasodinimo. Tai vienas iš ankstyviausių prancūziškų hibridų, augintinų lauke ir po priedangomis. Asortimente naujas ir labai ankstyvas kopūstas iš Prancūzijos ‚Constable‘. Jį galima auginti lauke ir po priedangomis. Traškios kokybiškos gūželės užauga per 53–60 dienų nuo daigų pasodinimo. Kopūstas ‚Bravo‘ gūžes susuka vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje. Užauga per 80–85 dienas nuo daigų pasodinimo. Jos plokščiai apvalios, 4,5–5 kg svorio, ilgai netrūkinėja. Tinka raugti, nes turi didelį kiekį cukraus ir vitaminų. Vėlyvesniam derliui rekomenduojame jau gerai žinomą hibridą ‚Brigadier‘, kuris sukurtas rauginimui. Tai vienas geriausių hibridų, skirtų perdirbti. Raugti ir sandėliuoti tinka olandiškas hibridas ‚Ancoma‘. Gūžės 2–4,5 kg svorio, nepraranda kokybės ilgai sandėliuojant.

Vos atšilus dirvai sėjami žirniai. Ankstyva sėja apsaugo juos nuo kenkėjų. Anksčiausiai derlių duoda veislė ‚Premium‘. Šiek tiek vėliau užauga ‚Avola‘, ‚Oskar‘ ir ‚Karina‘ ankštys. Po jų dera ‚Ambasador‘, ‚Gloriosa‘, ‚Kelvedon Wonder‘ ir ‚Lincoln‘. Žirniai ‚Markana‘ turi mažiau lapų, bet išleidžia daug ūsų, kurie sukimba tarpusavyje, todėl gali augti be atramų. Pačios didžiausios ‚Progress N. 9‘ ankštys. Ilgiausiai dera vijoklinė veislė ‚Telefon‘, kurios ūgliai siekia 1,5–2 m. Cukrinių (šparaginių) žirnių veislė ‚Jessy‘ asortimente nauja. Jų ankštys neturi pergamentinio sluoksnio, todėl valgomos kartu su saldžiomis sėklomis.

Asortimentą papildėme naujomis burokėlių veislėmis. Olandiška veislė ‚Boltardy‘ labai ankstyva, bet vėliau pasėjus tinkama sandėliuoti. Vidutiniškai vėlyva veislė ‚Bona‘, sukurta Čekijoje. Apvalius šakniavaisius užaugina per 120 dienų nuo sudygimo. Lapinių burokėlių ‚Bright Yellow‘ lapkočiai geltoni, lapai šiek tiek raukšlėti, žali su geltonomis gyslelėmis. Derlių galima imti po 57 d. nuo sėjos. Jauni lapai tinka salotoms ruošti.

Gėlynus atnaujinkite naujų spalvų ir formų gėlėmis. Šiemet pirkėjams siūlome naujai sukurtą surfinijų tipo petuniją baltais žiedais ‚White Velvet‘. Tai dar viena petunijų hibridinė veislė, papildžiusi petunijų seriją ‘Velvet‘. Tik pernai pradėjome prekiauti žemų petunijų sėklomis ‚Ingrid‘. Šis hibridas išsiskiria kremiškai geltonais žiedais su ryškiomis rudomis gyslelėmis. ‚Mistral Blue‘ petunijos su stambiais tamsiai mėlynais žiedais (8–10 cm), kurių žiotys žydėjimo metu šviesėja. Labai patrauklūs rožiškai raudoni Naujosios Gvinėjos sprigių ‚Divine Lipstick‘ žiedai, tamsiai raudoni svyrančių pelargonijų ‚Summer Showers Burgundy‘ žiedynai. Kalibrachojų ‚Kabloom Paradise Island‘ granulėse yra 4–6 sėklų mišinys. Todėl šios gėlės pražysta įvairių spalvų žiedais, kurie labai panašūs į petunijų, tik smulkesni. Jų ūgliai svyra, todėl tinka auginti kabamuosiuose krepšiuose, klombose ir aukštesniuose vazonuose. Kaip spalvinis akcentas kompoziciniuose deriniuose tiks smulkialapis šlamutis „Silver Mist“. Jo pilkai sidabriški lapeliai puikiai dera su visų spalvų gėlėmis. Serenčių „Dune Gold“ žiedynai oranžiškai geltoni, 8–10 cm skersmens, puikiai dera su vilnotųjų soruolių svyrančiomis varpų šluotelėmis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas