Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 90 %
Naktį-3°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gimdymo skyrių pasiekė moderni aparatūra

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2018-03-02
Vieną vertingiausių įrenginių – echoskopą, skirtą vaisiaus, nėščiųjų bei gimdyvių tyrimams – aprodė Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Aleksandras Šalavėjus bei Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėja Dalia Opulskienė.

Kretingos ligoninės vadovų bei darbuotojų pastangomis Akušerijos ginekologijos skyrius, kuriam dar neseniai grėsė būti uždarytam, ne tik atlaikė permainų vėtras, bet ir pelnė Naujagimiui palankios ligoninės statusą, o gimdyvių atsiliepiami apie jį yra geriausi Lietuvoje. Tai ir turėjo didžiulės įtakos, kad skyriui pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą būtų skirta moderni 153 tūkst. eurų vertės aparatūra.

Komplekte – 27 prietaisai

Ilgametė Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėja Dalia Opulskienė sakė, jog nemažai įrenginių jie turėję ir ligi šiol, tačiau dabar įranga atnaujinta ir nebenusileidžia didžiosioms šalies ligoninėms.

Naująją JAV ir Skandinavijos šalių gamybos medicinos aparatūrą iš viso sudaro 27 įvairūs prietaisai bei įrenginiai, tarp jų – itin vertingas portatyvus ultragarsinis aparatas-echoskopas, gyvybinių funkcijų monitorius naujagimiui, šildomi naujagimio reanimacijos stalai, fototerapijos prietaisas, sistema teigiamam slėgiui kvėpavimo takuose palaikyti, perfuzoriai-tūrinės infuzinės pompos, kardiotokografas, taip pat universali gimdymo lova, ginekologinė kėdė.

„Šiame sąraše taip pat yra rinkiniai gimdymo takų apžiūrai bei Cezario pjūvio operacijai. Gavome netgi naujagimių muliažų komplektus, kad galėtume mokytis, kaip intubuoti naujagimių kvėpavimo takus, kaip daryti dirbtinį kvėpavimą. Yra ir moters mažojo dubens muliažai, pagal juos galime geriau orientuotis, kokios pagalbos reikia gimdymo metu“, – gautas priemones vardino D. Opulskienė.

Prietaisai bei įrenginiai yra patalpinti operacinėje, gimdykloje, palatose. Didžiuma įrangos jau sumontuota: su ja stacionare kasdien dirba 4 gydytojai akušeriai ir dar 2 budintys gydytojai, taip pat – gydytoja neonatologė Vida Jurgutienė. Jiems talkina 6 akušerės, 7 naujagimių slaugytojos bei 2 jų padėjėjos.

Dviem naujais naujagimių šildymo stalais su fototerapinėmis lempomis džiaugėsi vyriausioji akušerė Gertrūda Veitienė (kairėje) ir gydytoja Vida Jurgutienė.

Pastangos dėl gimdyvių

Džiaugdamasi Akušerijos ginekologijos skyriui skirta nauja aparatūra, D. Opulskienė neslėpė, jog tai nėra atsitiktinumas: „Visąlaik dirbome nuosekliai ir kantriai, nepaisant nuolatinės grėsmės, kad skyrius neišsilaikys, nes pagal valstybės politiką Lietuvoje buvo naikinami akušerijos stacionarai, esantys arčiau kaip 50 km nuo centrinių ligoninių, mūsų atveju – Klaipėdos.“

Ji prisiminė, jog 2013–2014 m. skyriui nepavyko pasiekti reikiamo – 300 – gimdymų skaičiaus, tačiau 2015 m. rodikliai padidėjo – priimti 302 gimdymai, 2016 m. – 340, ir tik pernai pritrūko 4 – gimdė 296 gimdyvės. „Manome, kad teigiamam įvertinimui įtakos turėjo ir Cezario pjūvio atvejų sumažėjimas. Tarkim, 2012–2014 m. kas ketvirtai gimdyvei buvo atliekamas Cezario pjūvis, o tai, kad moteris nepagimdo pati, nėra normalu.

Pernai jau pasiekėme, kad Cezario pjūvis atliktas 12,1 proc., arba kas devintai gimdyvei. O po buvusio Cezario pjūvio natūraliai antrąkart pagimdė kas antra gimdyvė, nors ligi tol – tik kas ketvirta“, – kalbėjo skyriaus vedėja.

Pernai skyriaus kolektyvas pasiekė Naujagimiui palankios ligoninės statuso, kai motinos skatinamos natūraliai maitinti kūdikį.

Kardiotokografas tiksliai parodo vaisiaus ir motinos gyvybinius rodiklius.

Iš pradžių finansavo mokymus

„Labai svarbus ir įpareigojantis yra tas faktas, jog Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Žindymo skatinimo komitetas, rinkęs duomenis apie įstaigų darbą, įvertino, kad gimdyvių atsiliepimai apie mūsų ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus darbą buvo geriausi tarp visų šio statuso siekusių ligoninių Lietuvoje. Šveicarijos programos vykdytojai labai tiksliai – procentais – rodiklius skaičiavo pagal gimdyvių apklausas, ir tai taip pat lėmė jų sprendimą dėl paramos“, – pabrėžė Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Aleksandras Šalavėjus.

Jo žodžiais, Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrius patekti į tarptautinę programą siekė nuo 2007-ųjų metų, kai Lietuvos ir Šveicarija pasirašė bendradarbiavimo programos sutartį. Siekdama sumažinti ekonominius ir socialinius naujų ES narių skirtumus, Šveicarijos konfederacija įsipareigojo mūsų šaliai skirti 70,86 mln. Šveicarijos frankų (61,6 mln. eurų).

„Nors mūsų ligoninė visuomet siekia pažangos, kad atitiktų iškeltus kriterijus, tačiau funkcionieriai tuomet nusprendė, kad Kretingai nereikia modernios aparatūros, todėl mūsų darbuotojams iš programos lėšų teko tik mokymai. Tačiau šiandieną tai vertiname kaip svarų pagrindą, nes, gavę aparatūrą, išsyk galime su ja sėkmingai dirbti“, – pabrėžė A. Šalavėjus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas