Rajono tarybos narys Vytautas Ročys (dešinėje) nugalėtojų taurę įteikė „Aston Villos“ atstovui Mindaugui Vaičiuliui.

„Šios pirmenybės mums prasidėjo gana įtemptai. Po skaudaus pralaimėjimo „Veltūno“ komandai pirmose grupės rungtynėse buvo sunku įsivažiuoti ir atgauti pasitikėjimą savo jėgomis, dėl ko po grupės varžybų likome tik ketvirtoje vietoje. Atkrintamosiose rungtynėse teko susirungti su stipria ir patyrusia „Grafo“ komanda, kuri kitoje grupėje buvo užėmusi pirmą vietą. Po sunkios kovos pavyko ją nugalėti. Pakeliui į finalą taip pat įveikėme stiprią ,,Topolių” komandą“, – kelią iki Rajono salės futbolo pirmenybių finalo priminė nugalėtojų „Aston Villos“ komandos vadovas Andrius Lukauskas.

Finalo rungtynėse „Aston Villos“ komandos laukė jaunieji Sporto mokyklos auklėtiniai. Finalo įvarčių sąskaitą jau 3-ią minutę atidarė Mantas Mažionis, bet „Sporto mokyklos“ komanda po Evaldo Kaliniausko ir Viliaus Jakumo įvarčių 12 minutę pirmavo 2:1. Iki pertraukos brolių Jurijaus ir Artūro Kurbangalijevų įvarčiai grąžino pranašumą „Aston Villai“ – 3:2. Per pirmąsias dvi II kėlinio minutes dar po kartą pasižymėjo broliai Kurbangalijevai ir „Aston Villa“, pasinaudojusi savo patirtimi, į varžovų vartus pasiuntė dar tris įvarčius.

„Finale mūsų laukė jauna ir entuziastinga „Sporto mokyklos“ komanda, kurią įveikėme rezultatu 8:2. Nors varžovus ir įveikėme šešių įvarčiu skirtumu, rezultatas neatspindi rungtynių eigos. Jos buvo labai įtemptos, netrūko ir gražių įvarčių, ir emocijų. Manau, kad su šia komanda susitiksime dar ne kartą ir ji bus dar vienas stiprus varžovas ne tik mums, bet ir kitoms rajono pirmenybėse dalyvaujančioms komandoms“, – varžovų nenuvertino A. Lukauskas.

Rajono salės futbolo pirmenybių nugalėtoja „Aston Villos“ komanda (priekyje), II v. vietos laimėtojai – „Sporto mokyklos“ futbolininkai (stovi kairėje) su treneriu Arvydu Balsevičiumi (pirmas iš kairės) ir III v. užėmusi „Topolių“ komanda.

„Aston Villos“ komandos vadovas teigė, kad džiaugiasi organizatorių atsidavimu, bet norėtų sulaukti ir naujovių: „Varžybų organizavimas ir teisėjavimas, kaip ir kiekvienais metais, buvo aukšto lygio, organizatoriai Nikolajus Gnedojus, sekretorius Žiubrys, teisėjai Martynas Viluckas, Gintaras Vosylius aukoja joms savo savaitgalius. Tačiau jau norėtųsi po truputį pereiti prie profesionalesnių futbolo taisyklių, kurios jau yra taikomos daugelyje kitų rajono pirmenybių.“ Jis taip pat paatviravo, kad komanda, sudaryta vyresnių žaidėjų pagrindu, pirmą kartą ruošiasi startuoti ir Rajono veteranų futbolo pirmenybėse.

Sporto mokyklos treneris Arvydas Balsevičius po finalo pernelyg nenusiminė: „Finalas buvo emocingas, mūsų komanda jaunesnė, neturinti tiek patirties, Rajono salės futbolo pirmenybėse tai buvo mūsų pirmasis finalas. Pirmenybių nugalėtoją nulėmė patirtis. Pirmas kėlinys buvo neblogas, bet antro kėlinio pradžia viską sustatė į savo vietas. Trys greiti įvarčiai, ir mūsų žaidimas išsiderino, emocijos užvaldė vaikinus. Stengsimės, treniruosimės, esame jauna komanda, ir išlikęs branduolys gali atnešti pergalių ateityje“, – finalinį susitikimą komentavo treneris.

Kova dėl I vietos buvo įtempta ir permaininga.

Rungtynėse dėl III v. vietos susitiko „Topoliai“ ir „Veltūnas“. Po I kėlinyje pelnyto vienintelio Aivaro Staniaus įvarčio pirmavo „Topoliai“, II kėlinio pradžioje „Veltūnui“ pavyko išlyginti rezultatą ir, nors „Topoliams“ dar du kartus pavyko išsiveržti į priekį, „Veltūnas“ abu kartus išlygino rezultatą, o tai reiškė, kad III vietos nugalėtojai paaiškės po baudinių serijos. Baudinių serijoje sėkmė labiau šypsojosi neklydusiai „Topolių“ komandai, kuri ir iškovojo bronzos medalius. „Vyrai įdėjo daug pastangų. Yra sakoma, kad nepasisekė per rungtynes, bet mes buvome stipresni po jų. Per baudinių seriją puikiai sužaidė mūsų vartininkas Artūras Kačiauskas. Pergale neabejojome, šiandien mes sužaidėme geriau ir labiau norėjome laimėti“, – džiaugsmo po varžybų neslėpė „Topolių“ komandos vadovas Rimantas Macius.

---

Rajono salės futbolo pirmenybių finalinių susitikimų rezultatai:

dėl VII v.: HBH-„Malūnų kaimas“ – „Slėnis“ – 7:5 (5:3; Andrius Piekus, Audrius Tolis – po 2, Gintaras Šeirys, Artūras Drakšas, Mindaugas Jurgutis – po 1; Vytautas Baltmiškis – 3, Nerijus Kniukšta, Rokas Bieliauskas – po 1); dėl V v. – „Kartena“ – SK „Grafas“ – 2:12 (1:5; Adomas Smalakys, Valdas Valančius – po 1; Mindaugas Grušauskas – 6, Juozas Serapinas – 3, Gintautas Pazdrazdis – 2, Egidijus Šakys – 1); dėl III v. – „Veltūnas“ – „Topoliai“ – 3:3 (0:1; po baudinių – 5:7; Žilvinas Lukošius – 2, Vilius Domarkas – 1; Aivaras Stanius, Saulius Drąsutis, Andrius Burovas – po 1; baudiniai: Dangiras Žilinskas, Vitalijus Taraškevičius; Tautvydas Jankavičius, Darius Grigaitis, Dovydas Macius, Aivaras Stanius); dėl I v. – „Aston Villa“ – „Sporto mokykla“ – 8:2 (3:2; Artūras Kurbangalijevas – 4, Jurijus Kurbangalijevas, Mantas Mažionis – po 2; Evaldas Kaliniauskas, Vilius Jakumas – po 1).

Rezultatyviausi žaidėjai: Žilvinas Lukošius („Veltūnas“) – 22, Marius Ruginis („Veltūnas“) – 20, Mantas Elzbergas („Sporto mokykla“) – 15, Juozas Serapinas ir Mindaugas Grušauskas (abu – iš SK „Grafas“) – po 15, Edvinas Andrijauskas („Sporto mokykla“) – 14, Jurijus Kurbangalievas („Aston Villa“) – 13, Tautvydas Jankavičius („Topoliai“) – 12.

Naudingiausi komandų žaidėjai: Mantas Mažionis („Aston Villa“), Vilius Jakumas („Sporto mokykla“), Andrius Burovas („Topoliai“), Edvinas Girdenis („Veltūnas“); geriausias vartininkas – Gvidas Gnedojus („Aston Villa“).