Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Vasario pabaigoje Lietuvos paukštininkystės asociacijos nariai, dalyvaujant Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos (VMVT) atstovams, susipažino su paukščių ligų situacija Europoje ir pasaulyje, aptarė paukščių gripo pavojų prasidėjus pavasarinei paukščių migracijai ir priemones gripui išvengti. Posėdžio dalyviai svarstė lietuviškos paukštienos ženklinimo „Užauginta be antibiotikų“ galimybę, vištų dedeklių laikymo sąlygų gerinimą. Posėdyje dalyvavo kalakutų fermą Kalniškiuose turintis Vladas Baltuonis, kuris yra Lietuvos paukštininkystės asociacijos tarybos narys.

Lietuvos paukštininkystės asociacijos nariai pasitarimus su VMVT rengia keletą kartų per metus. Vasarį vykęs pasitarimas, kuriame dalyvavo ir Vladas Baltuonis (antras iš dešinės), šiemet buvo pirmas. Pasitarimui vadovavo asociacijos prezidentas Vytautas Tėvelis (dešinėje).

V. Baltuonis „Pajūrio naujienoms“ pasidžiaugė, kad paukščių gripas lyg šiolei Vakarų Lietuvos regiono paukščių augintojams didesnės grėsmės nekėlė: pernai regione buvo aptiktos 3 šios ligos virusą turėjusios gulbės. Paukščių gripas aplenkė ir kitas Lietuvos paukščių fermas, namų ūkius. 2017 m. vykdant naminių paukščių stebėseną ir ištyrus 2 tūkst. 52 serologinius mėginius, gripo naminiams paukščiams nebuvo nustatyta. Pernai ištyrus 142 nugaišusius laukinius vandens paukščius, buvo nustatyti 5 paukščių gripo atvejai. Laukiniai paukščiai tebėra svarbiausias potencialus šios ligos platinimo šaltinis.

Asociacijos sueigoje buvo akcentuota, kad kovo mėnesį prasidėjus laukinių paukščių migracijai, naminių paukščių laikymo vietose būtina taikyti visas biologinio saugumo priemones. VMVT toliau vykdo laukinių vandens ir naminių paukščių stebėseną, o paukščių laikytojų prašo pranešti apie šios ligos įtarimą.

VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus darbuotojai asociacijos nariams pristatė Europos Sąjungos finansuojamą dedeklių vištų salmoneliozės kontrolės ir likvidavimo programą, kurioje numatyta vakcinuoti vištas dedekles nuo salmoneliozės.

Buvo atkreiptas dėmesys į atsparumą antimikrobinėms medžiagoms ir jų naudojimą paukštininkystės sektoriuje, akcentuotas siekis, kiek įmanoma sumažinti šių medžiagų naudojimą paukštininkystės ūkiuose. Paukščių laikytojai buvo supažindinti su ženklinimo „Užauginta be antibiotikų“ galimybe. Tam, kad savo produkciją žymėtų ženklu „Užauginta be antibiotikų“, gyvūnų augintojas turi būti įdiegęs savikontrolės programą, užtikrinti produkcijos atsekamumą visuose gamybos etapuose. „Siekiame ženklu „Užauginta be antibiotikų“ ženklinti savo ūkio produkciją, su VMVT aiškinamės šio ženklinimo įdiegimo reikalavimus“, – sakė V. Baltuonis. Dedeklių laikymo reikalavimams griežtinti ir užtikrinti jų laikymosi kontrolę, VMVT kartu su Veterinarijos akademija paukščių augintojams ir juos kontroliuojantiems veterinarijos inspektoriams rengia „Geros praktikos vadovą paukščių augintojams.“

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas