Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 90 %
Naktį-3°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre dirbantis Vilius Trakys neįsivaizduoja savo gyvenimo be muzikos, kurią jis pamilo vaikystėje.

Iš Kretingos kilęs 25 metų Vilius Trakys šiuo metu gyvena uostamiestyje ir Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre dirba choro dainininku.

Šiandien be muzikos savo gyvenimo negalintis įsivaizduoti V. Trakys už paskatinimą siekti dainininko karjeros jaučiasi dėkingas tėvams ir muzikos mokytojams – tai jie neleido suabejoti savo talentu ir palaikė sunkiais momentais.

– Kas Jums sutelpa į sąvoką „muzika“? Ką ji jums reiškia?

– Muzika – tai tarsi gyvybės šaltinis, be kurio aš negalėčiau gyventi. Didžioji mano gyvenimo dalis praleista su muzika, kartais net pats nepajunti, kaip muzika tave supa, tiesiog jau esi prie to pripratęs, ir jei ji dingsta – atsiranda tuštuma.

– Kokios muzikos mėgstate klausytis pats?

– Klausau labai įvairių stilių. Muzika yra nuotaika, todėl pagal nuotaiką ir pasirenku stilių. RnB, House, pop rock, net sunku įvardinti mėgstamiausią.

– Ar be operinio dainavimo, mėgstate atlikti ir kitokių muzikos stiliaus kūrinius?

– Stodamas į universitetą net nenumaniau, jog teks dainuoti operas. Iš pradžių šis muzikos žanras buvo ganėtinai keistas, tiesiog buvau nepripratęs dainuoti šiuo stiliumi. Tačiau laikui bėgant vis labiau pradėjau domėtis operos solistais ir šį muzikos žanrą labai pamilau. Tačiau įvairiuose renginiuose mėgstu padainuoti ir populiariąsias dainas.

– Tačiau Jūs save išbandėte ir televizijos muzikiniuose projektuose.

– Taip, teko dalyvauti „Chorų karuose“ – tai buvo pirmieji metai, kai tik atvažiavau į Klaipėdą. Tai buvo tikrai smagi patirtis. Taip pat teko dalyvauti ir „X faktoriuje“ – ten likau tarp 30 dalyvių ir man tai yra puikus pasiekimas.

– Nuo ko prasidėjo Jūsų karjera? Kas lėmė susidomėjimą muzika?

– Muzika pradėjau domėtis nuo 4 metų. Dainuodavau tėvams, giminaičiams, tai darydamas savo malonumui ir net nepagalvodamas, kad muzika ves mane gyvenimo keliu. Tėvai abu muzikalūs, tai turbūt iš jų ir paveldėjau didžiulį muzikinį bagažą.

Kai pradėjau mokytis mokykloje, muzikos mokytojas iškart pastebėjo mano gabumus, pradėjo kviesti į įvairias užklasines veiklas – tai buvo pirmasis tobulėjimo žingsnis. Neilgai trukus pradėjau mokytis Salantų meno mokykloje, ten įgijau muzikinius pagrindus.

Neslėpsiu, kai mokiausi muzikos mokykloje, tokia veikla buvo nepopuliari tarp draugų, be to, tuo metu pradėjau domėtis krepšiniu ir lankyti sporto mokyklą Kretingoje. Tačiau tėvai neleido išeiti iš muzikos mokyklos, tad teko derinti dvi veiklas. Sėkmingai baigiau muzikos mokyklą ir dėl to esu labai dėkingas tėvams.

Pradėjęs mokytis Jurgio Pabrėžos gimnazijoje, mane ir ten pastebėjo muzikos mokytoja. Ji pakvietė į mokyklos chorą, su bendraklasiais sukūrėme muzikos grupę – gaila, bet ji ilgai neegzistavo, nes baigę gimnaziją visi išsiskirstėme po įvairius miestus.

Tai muzikos mokytoja mane pastūmėjo studijuoti muzikos pedagogiką, nes sakė, jog privalau išnaudoti savo muzikinius gabumus.

Įstojau į Klaipėdos universitetą, muzikos pedagogikos specialybę. Praėjus metams, universitete gavau pasiūlymą studijuoti antrą studijų specialybę – dainavimą. Negalėjau praleisti tokios progos – per ketverius metus sėkmingai įgijau du bakalauro studijų diplomus.

Žinoma, tie metai nebuvo lengvi, teko nemažai paplušėti, mokantis pagal dvi studijų programas, todėl jas baigęs nusprendžiau padaryti pertrauką.

Po studijų įsidarbinau Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Tai buvo didelis žingsnis į priekį. Dabar sėkmingai dirbu čia, o nuo 2017-ųjų dar studijuoju dainavimo magistrantūrą.

– Kas yra Jūsų autoritetas muzikos srityje ir gyvenime?

– Tėvai. Jie mane motyvuoja niekada nepalūžti, kad ir kaip sunku kartais būna ir norisi viską mesti. Mano autoritetas iš profesinės srities – Fiodor Šaliapin. Tai yra garsus rusų operos solistas, kuriuo domiuosi ir, ko gero, apie jį rašysiu savo baigiamąjį magistro darbą.

– Koks jūsų gyvenimo moto?

– Jei darai – daryk gerai. Ganėtinai banalus moto, tačiau jis mane veda gyvenimo keliu. Kad ir kokią užduotį darbe, šeimoje ar dar kažkur turėčiau, visada stengiuosi ją atlikti, kaip galiu geriausiai.

– Ką galėtumėte pasakyti savęs muzikos srityje dar ieškantiems jaunuoliams?

– Jeigu mylite muziką, jaučiate, kad turite muzikinių gebėjimų, bet tiesiog netikite savimi – tai patikėkite. Viskas yra pasiekiama dideliu noru. Vieniems sekasi sunkiau, kitiems – lengviau, bet turiu daug pavyzdžių, kai žmogus, turintis puikius muzikinius duomenis, juos iššvaisto, ir muzika lieka visiškai nuošaly. Tai galbūt tu esi tas, kuris gali pasiekti didžiules aukštumas?

---

Viliaus Trakio (choro dainininkas, bosas) sukurti vaidmenys Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre

Krivis – „Prūsai“ (premjera 2018)

Valstietis 2 – „Pajacai“ (premjera 2017)

Bertranas – „Jolanta“ (premjera 2016)

Benua – „Bohema“ (premjera 2016)

Don Bazilijus, Rozinos muzikos mokytojas – „Sevilijos kirpėjas“ (premjera 2012)

Kaikaris, turtingas ūkininkas – „Veronika“ (premjera 2009)

Irmina MONTRIMAITĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas