Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną19°C debesuotumas 40 %
Naktį9°C debesuotumas 36 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiuo metu abiturientams tenka laikyti bandomuosius egzaminus ir tai yra gana gąsdinantis dalykas. Bet ar verta jų bijoti? Ar bandomųjų egzaminų rezultatai parodo, koks bus ir valstybinio egzamino rezultatas?

Apie tai savo mintimis pasidalijo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos pedagogai.

„Bandomieji brandos egzaminai dažniausiai parodo, kokio lygio yra mokinio pasirengimas ir kaip jis išlaikys valstybinį brandos egzaminą. Žinoma, pasitaiko mokinių, kurie padaro pažangą ir per valstybinius egzaminus pasiekia aukštesnių rezultatų, – kalbėjo direktoriaus pavaduotoja ir anglų kalbos mokytoja Asta Motužienė. – Bandomieji egzaminai parodo, kokį kelią mokinys turėtų rinktis – stoti į kolegiją, profesinę mokyklą ar universitetą.“

Mokytojai akcentavo, kad egzaminams pasirengti būtina ne paskutiniais metais, o iš anksto – tik tuomet galima tikėtis gerų rezultatų. Nerekomenduojama laikyti egzamino to dalyko, kurio pamokos net nebuvo įtrauktos į mokinio tvarkaraštį, nes tik vienetams tokia rizikai pasiteisina.

„Mokinius egzaminams mokytojai ruošia jau nuo ankstesnių klasių, taigi mokinio pasirinkimas ir atsakomybė, ar jis įsimins suteikiamą informaciją, ar bus motyvuotas gerai mokytis“, – pastebėjo matematikos mokytoja Genovaitė Markuvienė.

Be to, pasak pedagogų, šiuo metu kai kurių dalykų egzaminai nebėra tokie populiarūs kaip ankščiau. „Istorijos brandos egzaminas nebėra toks populiarus, kaip kad buvo prieš 10 metų, kai teisininko profesija buvo viena geidžiamiausių. Dabar renkantis teisės studijas, nebėra garantuota geresnė ateitis“, – mintimis pasidalino istorijos mokytoja Dalia Šimonienė.

Gabrielė MALŪKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas