Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 2 %
Naktį2°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Laura ŠČERBAUSKAITĖ:

– Tai, kad valdžia emigrantus vilioja kažkokiomis privilegijomis, bevertis reikalas, per vėlu. Kas jau įsitvirtino užsienyje, turi gerai apmokamus darbus, gyvena nieko nestokodami, turiningai leidžia atostogas, tikrai negrįš. Aš pati buvau emigravusi į Olandiją. Dėl asmeninių priežasčių parvažiavau, bet rugsėjį kelsiu sparnus vėl. Viskas ten man labiau patinka – supa mielesni žmonės, geranoriškesnė valdžia

Kristina LIEBUTĖ ir Algirdas UMBRASAS:

– Be abejo, grįžtantiems reikia suteikti teisinės informacijos, galbūt surengti kalbos kursus. Tačiau nesinorėtų, kad į šoną būtų nustumti tie, kurie iš savo šalies nebuvo išvažiavę, nuolat dirbo ir mokesčius mokėjo savo valstybei. Kuo emigranto vaikas geresnis, kad jam – darželis be eilės? Kuo už kitą Lietuvos pilietį geresnis emigrantas, kad jį be eilės aprūpins gyvenamuoju plotu?

Angelė SABULIENĖ:

– Sūnaus šeima – Londone, Norvegijoje – žentas, kuris vilioja ten ir mano dukrą. Sutinku, kad norintiems grįžti į Lietuvą reikia sudaryti sąlygas. Bet ar daug kas nori grįžti? Maniškiai, kad ir kas ką žadėtų, – ne. Lapkritį svečiavausi Londone. Ramu, kad vaikai patenkinti, sako, nei sąlygų gyventi, nei uždarbio nepalyginsi su tuo, kokį gautų Lietuvoje.

Lukas ŠIMKUS:

– Per daug nesidomėjau, ką emigrantams Lietuvos valdžia siūlo. Gal ir parsivilios dalį, tų, kuriems svečioje šalyje ne taip gerai sekasi, kaip tikėjosi. Bet, galvoju, niekas tų žmonių iš Lietuvos neištrėmė, jie išvažiavo savo noru. O kur garantija, kad, pasinaudoję privilegijomis, bet nusivylę, po kurio laiko nesusikraus lagaminų ir neemigruos vėl?

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas