Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 90 %
Naktį-3°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos motobolo komanda (iš kairės, stovi): žaidžiantysis treneris Renatas Žiubrys, mechanikas Stasys Večerskis, žaidėjai Aivaras Večerskis, Justas Bendikas, klubo vadovas Eduardas Steckis, (iš kairės, priekyje) žaidėjai Tomas Gudauskas, Arūnas Tiškus, Paulius Rudys, Lukas Šimkus.

Centrinės Europos motobolo lygoje II vietą iškovojusi Kretingos motobolo komanda neslepia tikslo 2018 metų sezone siekti auksinės pergalės. Maža to – motobolo klubas pareiškė norą Kretingoje suorganizuoti šių metų FIM Europe (Tarptautinės Europos motosporto federacijos) Motobolo čempionų lygos kvalifikacinį etapą, taip siekiant mūsų žiūrovams parodyti aukščiausią meistriškumo lygį.

Kretingos motobolo komanda tik visai neseniai sulaukė trofėjų, priminsiančių, kad Centrinės Europos motobolo lygoje pelnė II vietą. „Savo pasiekimais esame patenkinti, nors turėjome visas galimybes laimėti I vietą. Matyt, pritrūko meistriškumo, tad šįsyk čempionė vėl tapo komanda iš Baltarusijos – Pinsko „Avtomobilist“, – kalbėjo Kretingos motobolo klubo vadovas Eduardas Steckis ir komandos treneris Renatas Žiubrys. – Džiugina ir tai, kad Skuodo „Bartuvos“ komanda čempionate laimėjo II vietą. Lietuvoje yra tik dvi motobolo komandos ir abi jos tapo prizininkėmis tarp 6 komandų – tai rodo, kad mūsų šalyje yra aukštas šios sporto šakos lygis.“

Drąsiau įsitvirtina jaunimas

E. Steckis ir R. Žiubrys įsitikinę, kad komanda tobulėti gali tik tada, kai joje yra maža žaidėjų kaita. Tad šiuo metu didžiausias iššūkis yra išlaikyti žaidėjus – jaunus vyrus neretai vilioja emigracija, žadanti didesnį uždarbį, negu gimtinėje.

Dėl to, kad sudėtinga suderinti darbą užsienyje ir treniruotes Lietuvoje, jau mažai vilties 2018 metų sezoną aikštėje pamatyti patyrusį žaidėją Aivarą Večerskį, o jo brolis Mantas Večerskis, kuris buvo publikos numylėtinis, yra emigravęs į užsienį dar anksčiau.

Tad vis drąsiau pagrindinėje komandoje, kurioje praėjusį sezoną žaidė Tomas Gudauskas, A. Večerskis, įsitvirtina ir jaunimas – Paulius Rudys, Justas Bendikas, Mindaugas Salys, o ypač gerus rezultatus praėjusį sezoną parodė Lukas Šimkus, įgavęs didesnį stabilumą. Komandos vadovų lūkesčius pateisino ir vartininkas Arūnas Tiškus, kuris pakeitė traumą gavusį ir dėl to komandos vartų negalėjusį saugoti Raimondą Alseiką.

Praėjusį sezoną Kretingos motobolo komanda (raudona apranga) sugebėjo pademonstruoti gražią kovą – Centrinės Europos motobolo lygoje pelnė II vietą.

Sutraukia publika iš įvairių miestų

Šiais metais Kretingos motobolo komanda planuoja dalyvauti ne tik Centrinės Europos motobolo lygoje, Europos motobolo čempionate, kuriame dalyvauja valstybių rinktinės, bet ir Europos motobolo čempionų lygoje, kurią organizuoja FIM ir kurioje susitinka geriausi motobolo klubai iš įvairių valstybių.

FIM Europos motobolo komisijos narys Dovydas Bončkus teigė, kad idėją įsteigti Motobolo čempionų lygą pasiūlė būtent Lietuva, nes iki šiol Europoje vyko tik vienas oficialus tarptautinis motobolo renginys – Europos motobolo čempionatas.

Taigi naujasis turnyras – Europos motobolo čempionų lyga vyks dviem etapais: Vakarų zonoje susitiks komandos iš Lietuvos, Prancūzijos ir Vokietijos, o Rytų zonoje – komandos iš Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos. Kiekvienoje šių zonų sėkmingiausios pasirodžiusios dvi komandos įgaus teisę kovoti tolimesniame čempionato etape.

„Pareiškėme norą, kad Vakarų zonos pirmasis etapas, kuris numatytas gegužės mėnesį, vyktų Kretingoje. Tai būtų iššūkis mums ir visų pirma – dėl finansų, reikalingų tokiam galingam renginiui finansuoti. Tačiau tikimės, kad mūsų noras parodyti aukšto lygio rungtynes Lietuvos publikai būtų suprastas ir palaikytas“, – kalbėjo E. Steckis ir R. Žiubrys.

Juolab kad į Kretingą pasižiūrėti motobolo varžybų atvyksta ne tik vietiniai gyventojai, bet ir žiūrovai iš kitų miestų, poilsiautojai iš pajūrio. Kretingos motodrome įprastai varžybas stebi apie 1,5-2 tūkst. žiūrovų.

FIM Europos motobolo komisijos narys Dovydas Bončkus (pirmas iš dešinės) pasidžiaugė, kad Lietuvos pasiūlymas organizuoti naują motobolo tarptautinį turnyrą sulaukė palaikymo. Nuotraukoje – akimirka iš FIM komisijos susitikimo Romoje.

Stiprina jaunuolių komandą

Kretingos motobolo komanda varžybų tvarkaraštį siekia papildyti ir draugiškai susitikimais – jau dabar numatyta, kad gegužės 19 dieną į Kretingą atvyks motobolo klubas iš Vokietijos „Halle“.

Be to, Kretingos motobolo klubas praėjusį sezoną sustiprino jaunuolių komandą ir tikisi, kad ir ji galės pasirodyti 2018 metų Europos čempionate, jaunimo iki 18 metų kategorijoje.

„Mūsų jaunuolių komandą sudaro devyni 16-17 metų vaikinai, tačiau dar lauktume ir naujų narių, ypač – turinčio patirties žaidžiant futbolą. Kol kas per žiemą jaunimo komandos nariai, kaip ir pagrindinės komandos žaidėjai, stiprina savo fizinę formą sporto klube „Startas“, sportuoja individualiai. O kai tik oro sąlygos leis, vėl pradėsime treniruotes motodrome“, – kalbėjo treneris R. Žiubrys.

Kretingos motobolo klubo vadovai pasidžiaugė, kad siekį turėti jaunimo komandą palaiko ir ištikimieji klubo rėmėjai bei Kretingos rajono savivaldybė, kuri prisidėjo įsigyjant motociklus jaunuoliams.

E.Steckis ir R. Žiubrys teigė, kad be rėmėjų pagalbos motobolo klubas iš savo resursų neišsilaikytų ir negalėtų garsinti Kretingos bei Lietuvos, nes motobolas, kuriam propaguoti reikalinga technikos priežiūra, yra brangus sportas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas