Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 6 %
Naktį-12°C debesuotumas 31 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuo gyvena, tą išmezga

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Smiltys
  • 2018-01-12
Vidos Jablonskienės megztame paveiksle atgijęs Maiklas Džeksonas, anot autorės, vienas gražiausių jos darbų.

Kas ji – menininkė ar mezgėja? Į šį klausimą 36-erių kretingiškė Vida Jablonskienė atsakė šypsodamasi: ir ta, ir ta.

Maiklas Džeksonas – ant sienos

Mezgėja todėl, kad visą savo laisvalaikį, liekantį po administratorės darbo valandų Palangos „Vanagupės“ viešbučio SPA centre bei namų ruošos, pašvenčia šiam pomėgiui. O menininkė – kad jos mezginiai nėra tradiciniai, kad jų schemas ne vien tik interneto platybėse nusižiūri, bet ant languoto sąsiuvinio lapo kartais nusipiešia ir pati. Meno mokyklos Vida nelankė, tačiau už patarimus ir padrąsinimą teigė esanti dėkinga Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos, kurioje mokėsi, mokytojui Antanui Rapaliui, kuris, anot pašnekovės, kiekvieną klasės mokinį skatino dailėje tobulėti.

Anot Vidos, tikros mezgėjos paprastai žino, ir iš kokių siūlų mezga. „Kai kas nors pasiteirauja, iš kokių mezgu aš, nežinau nė ką atsakyti, mat siūlų sudėtimi visai nesidomiu, man svarbiausia – tinkami spalvų deriniai“, – atviravo ji.

V. Jablonskienė pirmiausia atnešė parodyti jai pačiai mieliausią darbą – sidabro spalvos rėmelyje įrėmintą iš šviesiai bei tamsiau pilkos, taip pat juodos ir baltos spalvos siūlų virbalais kruopščiai išmegztą amerikiečių dainų autoriaus ir atlikėjo Maiklo Džeksono portretą, kabantį ant miegamojo kambario sienos. „Sugalvojau taip įprasminti mylimą dainininką. Išsiverčiu dainų žodžius, klausiausi jo muzikos, ji visą dieną gali skambėti mūsų namuose“, – sakė pašnekovė.

Marškinėlius su grupės „Foje“ užrašu dėvi pati Vida, bliuzonas su būgnais skirtas būgnininkui sūnui Aldui, bolero – krikšto dukrai Liepai, o megztinis su Madonos atvaizdu – draugei Kristinai.

Apdovanoja artimiausius

V. Jablonskienė atviravo esanti ir žinomos Lietuvos roko grupės „Foje“ gerbėja, fanų klubo narė, dalyvavo Vilniuje, Vingio parke, surengtame koncerte, skirtame grupės veiklos 20-mečiui paminėti . „Foje“ garbei Vida nupiešė ir išmezgė jos logotipą, o Naujojoje Akmenėje gyvenančiai seseriai Astai, padovanojusiai grupės 10-mečio proga 1993-aisiais išleistą knygą „Kai aš atsisuksiu atgal“, atsidėkojo megztiniu, kuriame pavaizduotas šios knygos viršelis – juodame fone raudonos raidės bei grupės „Foje“ logotipas. Savo geriausiai draugei Kristinai yra numezgusi megztinį su JAV populiariosios muzikos karaliene tituluojamos Madonos atvaizdu, asmeniškai pažįstamam aktoriui, dainininkui bei žonglieriui Viačeslavui Mickevičiui – jo talentus atspindintį paveikslą, kurį dar ruošiasi padovanoti. Tarp dedikuotų kūrinių – ir šalikas, kaip manoma, KGB suorganizuotoje avarijoje 1990 metais žuvusiam rusų roko muzikantui gitaristui Viktorui Cojui atminti.

Tačiau originaliais mezginiais daugiausia mėgaujasi artimiausi Vidos šeimos nariai – jos tėtis, mama, vyras Romualdas, dukra Deimena, sūnus Aldas, taip pat krikšto dukra Liepa.

„Kartais draugai, pažįstami manęs prašo numegzti tą ar aną... Niekada niekam nieko nepažadu, nes man užsakymai nepatinka. Jei kyla idėjos, tai tik – spontaniškai. Kuo gyvenu, tą išmezgu “, – apie kūrybos procesus atviravo V. Jablonskienė. Pomėgį megzti ji teigė paveldėjusi iš savo mamos buvusios kūlupėniškės, dabar Naujojoje Akmenėje įsikūrusios Eugenijos Gervinskienės. „Bet mano mama mezga tik kojines. Gražūs jų spalvų deriniai“, – pridūrė pašnekovė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas