Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 6 %
Naktį-12°C debesuotumas 31 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vaiko pinigai užstrigo elektroninėje sistemoje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2018-01-12

Vaikus auginantiems tėvams Naujieji metai atnešė naujovių – kiekvienam vaikui nuo gimimo iki pilnametystės skiriama universali 30 eurų išmoka. Tačiau, paraginti teikti prašymu elektroniniu būdu, tėvai nusivylė jau pirmosiomis šių metų dienomis – centralizuota sistema dėl apkrovų tiesiog „pakibo“.

Išmokos bus grąžinamos

Kretingos rajono savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėja Danutė Blagnienė apgailestavo, jog prašymus dėl vaiko pinigų teikiant į bendrą informacinę sistemą, o, šiai nespėjant apdoroti informacijos, apsunkintas ir kitas jų tarnybos darbas.

„Negalime normaliai patekti į sistemą, net kai reikia duomenų, išmokant laidojimo pašalpas“, – apmaudo neslėpė jos pavaduotoja Sigita Barkauskienė.

D. Blagnienės žodžiais, nors vaiko pinigai išmokami už praėjusį mėnesį, tačiau tėvai dėl išmokų gali kreiptis ligi pat šių metų gruodžio, – jos bus sugrąžintos ir už visus praėjusius mėnesius. Žmonės taip pat gali pateikti prašymus ir skyriuje.

„Užtenka tik sykį užpildyti prašymą, ir pinigai keliaus į sąskaitą tol, kol vaikui sueis 18 metų. Bet jeigu ir vyresnis vaikas dar mokosi bendrojo lavinimo mokykloje arba profesinėje mokykloje pagal bendrojo lavinimo programą, išmoka jam gali būti pratęsta, kol jis gaus brandos atestatą, tačiau ne ilgiau, kaip iki 21-erių metų“, – paaiškino ji.

Ši išmoka priklauso visiems LR piliečiams bei užsieniečiams, kuriems suteiktas ilgalaikis ar lakinas leidimas gyventi Lietuvoje. Nuo bendrų šeimos pajamų dydžio ši išmoka nepriklauso.

Papildomi pinigai

„Bet jei šeimos bendrosios pajamos yra mažos – kiekvienam šeimos nariui tenka mažiau, negu 1,5 dydžio valstybės remiamų pajamų – 183 eurai, tos šeimos vaikai gali gauti didesnę vaiko išmoką. Papildomi pinigai skiriami tik vienerių metų laikotarpiui, pristačius pažymą apie bendras šeimos pajamas. Vaikui nuo gimimo iki 2 metų gali būti papildomai skirta 28,5 euro, iš viso jis gautų 58,5 euro, o vaikui nuo 2 iki 18 metų – 15,2 euro, arba iš viso gautų 45,2 euro“, – papildomų vaiko pinigų dydžius pateikė D. Blagnienė.

Sulaukęs 18 metų, tačiau dar besimokantis, mažai uždirbančių tėvų vaikas jau savarankiškai gali kreiptis dėl papildomų pinigų.

Gera žinia toms šeimoms, kurios augina ar globoja 3 ir daugiau nepilnamečių vaikų: papildomi priedai jų vaikams skiriami be išlygų – nevertinat bendrų šeimos pajamų.

Išlygos dirbantiems užsienyje

„Dabar yra nemažai šeimų, kurių vienas iš tėvų dirba užsienyje, o kitas pasilikęs su vaikais Lietuvoje. Pagal įstatymą dėl vaiko pinigų dirbantis tėvas-motina turi kreiptis į tos šalies institucijas, kurioje jis dirba. Tuomet jiems išmokamas skirtumas pagal nustatytus abiejų šalių išmokų dydžius. Bet jeigu dirba abu tėvai, tik vienas užsienyje, o kitas Lietuvoje, tuomet dėl vaiko pinigų reikia kreiptis į tos šalies institucijas, kurioje gyvena vaikai“, – paaiškino vedėja. Paklausta, kaip bus kontroliuojami vaiko pinigai socialinės rizikos šeimose, kad girtaujantys tėvai jais nepasinaudotų, D. Blagnienė sakė, jog seniūnijų socialiniai darbuotojai stebės ir kontroliuos: „Pusę vaiko pinigų galima pervesti į socialinę kortelę, iš kurios jie negali įsigyti alkoholio, tabako, loterijos bilietų, o kita pusė – į asmeninę sąskaitą. Jeigu matome, kad tėvai vaiko pinigus panaudoja ne vaiko interesams, patys juos pervedame apmokėti už darželius ar lankomus būrelius. Taip socialinės rizikos šeimose, kurios gaudavo išmokas už vaikus, būdavo ir ligi šiol“, – patikino D. Blagnienė.

Jos žodžiais, iki šio sausio Kretingos rajone išmokas gaudavo per 2 tūkst. vaikų, kurių tėvų pajamos būdavo nedidelės, o auginantiems 3 ir daugiau vaikų – nepriklausė nuo pajamų. Dabar gi vaiko pinigus kas mėnesį gaus per 7 tūkst. Kretingos rajono vaikų.

---

Per 7 tūkst. – tiek Kretingos rajone gyvena vaikų, – jiems iš valstybės biudžeto kas mėnesį bus skiriami vaiko pinigai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas