Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Festivalį augina kaip pupą

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-11-28
Kretingos kultūros centro vestibiulyje – paskutinės „Pupos“ šokėjų akimirkos prieš pasirodymą scenoje. Dešinėje – kolektyvo vadovas Paulius Vaitkevičius.

„Prieš dvejus metus savo „Pupą“ pasėjome, o dabar galime pamatyti, kaip gražiai ji sudygo, pasistiepė ir lapoja toliau“, – kalbėjo Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Jūratė Račinskienė.

Suburia bendraminčius

„Pupa“ – tai nuo 2015-ųjų metų kas dvejus metus šios mokyklos organizuojamas respublikinis vaikų ir jaunimo liaudies šokių festivalis. Šventės pavadinimą padiktavo idėjos autoriaus šios mokyklos mokytojo Pauliaus Vaitkevičiaus suburto kolektyvo, kuriame šoka aštuonios VII-VIII klasių moksleivių poros, bei vieno mėgstamiausių šokių – „Pupa“ – pavadinimai.

Anot J. Račinskienės, šokis yra visas Paulius gyvenimas. Kai kuriems jis pats yra sukūręs ir choreografiją. Ne be jauno pedagogo pastangų „Pupa“ buvo išsikovojusi teisę dalyvauti pernai įvykusioje respublikinėje moksleivių Dainų ir šokių šventėje, o P. Vaitkevičius joje buvo vienas choreografų asistentų. Iš Žiežmarių kilęs apie 5-erius metus Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje dirbantis choreografas „Pajūrio naujienoms“ atviravo, jog mintį surengti mokyklą ir Kretingą garsinantį renginį puoselėjęs seniai, o įgyvendinti padėję studijų draugai, šokių kolektyvams vadovaujantys įvairiuose Lietuvos rajonuose. „Pupa“ nėra konkursas, todėl nėra ir nereikalingo jaudulio. Anot pašnekovo, vadovams, bičiuliams visada smagu pamatyti vieniems kitus ir ką yra nuveikę, o jauniesiems šokėjams – išmoktą naują šokį pademonstruoti bendraminčiams kito miesto scenoje, susipažinti vieniems su kitais.

Į mokyklos salę nebetilpo

Pirmasis „Pupos“ festivalis įvyko mokyklos aktų salėje. Padaugėjus dalyvių, šiųmetė šventė, įvykusi praėjusį penktadienį, buvo surengta kur kas didesnėje erdvėje – Kretingos kultūros centre. Čia sugužėjusius „Pupos“, Mažeikių choreografijos mokyklos liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“, Gargždų kultūros centro vaikų šokių studijos „Trepsiukas“, Panevėžio rajono Liūdynės kultūros centro Velžio padalinio ir Velžio gimnazijos liaudiškų šokių grupė „Kupolėlė“, Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos tautinių šokių kolektyvo „Mituvėlė“, Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Suvartukas“ bei vaikų ir jaunimo šokių ansamblio „Žirginėliai“, Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studijos „Nemunėlis“, Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos liaudiškų šokių kolektyvo, Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studijos „Ratilėlis“, Vydmantų gimnazijos merginų stilizuotų liaudies šokių grupės „Linažiedės“ šokėjus pasveikino Kretingos rajono vicemerė Danutė Skruibienė. Mokiniams ji linkėjo visada mylėti liaudies muziką, šokį ir pasirodymais džiuginti kitus.

Festivalio metu kolektyvai sušoko 33 šokius, tarp jų ir mūsų kraštietės šalyje žinomos choreografės Živilės Adomaitienės „Jurgelį meistrelį“, „Gražų mišką“, „Saulę aukso ratuos“, taip pat – festivalio sumanytojo P. Vaitkevičiaus „Virvelę, virvykštę, virvogalį“.

Tarp festivalio organizatorių buvo ir mokyklos direktorius Julius Gindulis, pedagogai Rasa Zulumskytė-Trumpenskienė, Marija Šaltmerienė, Vilmantas Volskis bei Ada Bastienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas