Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kurdamas krosnį apdegė veidą

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Gaisrai
  • 2017-11-28

Sekmadienį apie 17 val. skaudžiai nukentėjo palangiškis, kuris krosnį bandė užkurti, panaudodamas degų skystį. Pliūptelėjus liepsnai, vyras apdegė veidą ir plaukus, o ugniai persimetus į rūsyje sukrautą medieną, vos nesupleškėjo ir visas namas.

Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vidmantas Jarulis teigė, kad ugniagesius į Našlaičių taką iškvietė kaimynai, kurie pastebėjo iš individualaus namo rūsio kylančius dūmus ir žinojo, kad ten dažnai darbuojasi šeimininkas, kuris yra medžio meistras.

Ugniagesiai į vietą atvyko per 6 min. „Panaudodami kvėpavimo aparatus, jie pateko į rūsio vidų ir gana sėkmingai numalšino gaisrą, ypač žinant tai, kad rūsyje buvo sukrauta daug sausos medienos. Tad gaisro metu apdegė 2 kub. m medienos, aprūko patalpos, – sakė V. Jarulis. – Buvome į pagalbą iškvietę ir ugniagesius iš Kretingos, tačiau juos atšaukėme, dar nespėjusius atvykti į vietą. Pakako mūsų tarnybos dviejų ekipažų pastangų.“

Ugniagesiai taip pat iškvietė greitąją medicinos pagalbą, kurios prireikė namo šeimininkui – jis buvo apdegęs veidą ir plaukus. Pirminiais duomenimis, vyras bandė įkurti krosnį, panaudodamas benziną, o susidaręs liepsnos pliūpsnis metėsi ne aukštyn, o pro praviras dureles.

„Taip nutinka, kai krosnyje yra bloga trauka, o žmogus vis tiek stengiasi įkurti ugnį. O bloga trauka yra dėl to, kad reikia valyti užsinešusias dūmų angas. Nors rekomenduojama tai daryti kas tris mėnesius, bet jei trauka yra bloga, reikia nelaukti, valyti nors ir po savaitės. Esant drėgnam orui, ne tik dūmtraukis, bet ir visos dūmų išėjimo angos, pavyzdžiui, alkūnės, greičiau užsikiša, – paaiškino V. Jarulis. – Panaudojant degų skystį, kartais pasiseka užkurti ugnį krosnyje ir ją pagauna trauka. Bet gali nutikti ir taip, kad ugnis, neturėdama, kur išeiti, grįžta ir ieško lengvesnio kelio – tuomet pliūpteli pro krosnies dureles.“

V. Jarulis pabrėžė, kad degių skysčių įkuriant krosnis negalima naudoti ne tik tada, kai jau malkos smilksta, bet net ir tuomet, kai degtukas dar neįžiebtas. „Aplaisčius degiu skysčiu, mažoje erdvėje – krosnyje gali prigaruoti garų ir jie, įžiebus degtuką, gali sukelti sprogimą. Negalima naudoti degių skysčių nei prieš uždegant ugnį, nei norint, kad ji geriau įsidegtų, tai daryti draudžia ir krosnių gamintojai. Tik popierius ir sausa mediena – nieko daugiau“, – pabrėžė V. Jarulis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas